Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Juridiniai asmenys

Juridiniai asmenys

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Juridinio asmens sąvoka. Juridinių asmenų rūšys. Viešieji juridiniai asmenys. Privatieji juridiniai asmenys. Juridinių asmenų steigimas. Juridinių asmenų teisnumas ir veiksnumas. Juridinių asmenų reorganizavimas ir pasibaigimas. Išvada.

Ištrauka

Teisė yra kasdieninis mūsų gyvenimo palydovas. Tiek žmonės, tiek įvairios organizacijos, tenkindami savo interesus, dalyvauja įvairiuose visuomeniniuose santykiuose. Tokių santykių dalyviai, fiziniai ir juridiniai asmenys, privalo paklusti istoriškai susuiklosčiusioms bei valstybės nustatytoms taisyklėms, reguliuojančioms jų elgesį.
Kursinio darbo tema yra svarbi man, nes su ja susiduriama gan dažnai.
Pagrindinis kursinio darbo tikslas – panagrinėti civilinio subjekto teorinę sampratą, aptarti jo teises ir pareigas.
Civilinės teisės subjektų institutas yra senas kaip ir pati teisė, todėlo teisiškai reglamentuojamas jau daugelį metų. Mokslinėje literatūroje juridiniai asmenys ne naujiena. Yra daugybė tiek lietuvije, tiek užsienio valstybėse parašytų knygų, vadovėlių, skirtų civilinei teisei, kurių kiekviename yra aptariami juridiniai asmenys.
Renkant medžiagą kursiniam darbui teko ne tik lyginti senesnius įstatymus su naujai išleistais, bet teko susidurti su tokiomis autorių nuomonėmis, kurios net ir mane patį suklaidino.
Baigiant įvadinę dalį, reikėtų paminėti tai, kad kaupian literatūrą šiam kursiniam darbui buvo sunku atsirinkti ką paminėti o ko ne, ne būtų neįmanoma laikytis darbo apimties reikalavimų. Kadangi nemažai knygų ir vadovėlių iš esmės aptaria tuos pačius dalykus ir knygų autorių nuomonės skiriasi ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis19.09 KB
AutoriusBIESUITIS
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Juridiniai asmenys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą