Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Juridinio asmens kaip baudžiamosios atsakomybės subjekto samprata ir atsakomybės sąlygos

Juridinio asmens kaip baudžiamosios atsakomybės subjekto samprata ir atsakomybės sąlygos

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Juridinių asmenų baudžiamosios atsakomybės samprata. Juridinių asmenų baudžiamosios atsakomybės įtvirtinimo reikalingumas. Bendrieji klausimai. Argumentai prieš baudžiamosios atsakomybės juridiniams asmenims įtvirtinimą. Baudžiamosios atsakomybės juridiniam asmeniui taikymas. Baudžiamosios atsakomybės juridiniams asmenims praktinis taikymas kontinentinės teisės sistemos šalyse. Išvados.

Ištrauka

Juridinių asmenų aukso amžius, prasidėjęs XIX a. Pradžioje, paliko ženklių pėdsakų pasaulio teisinėje kultūroje. Įteisinus juridinį asmenį, kaip pilnavertį teisinių santykių dalyvį, teisės mokslui prireikė sukurti visiškai naują institutą, nustatantį šio subjekto funkcionavimo pagrindus. Buvo sukurtos ir įtvirtintos naujos teisės normos, principai, plėtojosi teismų praktika, be abejo, didelį vaidmenį suvaidino civilinės teisės mokslas.
Šiandien, su analogiška problema susiduria jau ir baudžiamoji teisė. Darosi akivaizdu, jog juridiniai asmenys, tapę pilnaverčiais teisinių santykių dalyviais ne tik sukuria darbo vietas, siekia pelno, užsiima ūkine veikla, bet kartais pažeidžia ir baudžiamojo įstatymo saugomas vertybes, bei padaro didelę žalą privatiems asmenims, kitoms įmonėms ar valstybei. Nustatyti dėl padarytos žalos kaltą (ne teisine, bet faktine prasme) fizinį asmenį dažnai labai sunku, ar net neįmanoma. Todėl, baudžiamoji teisė turi priimti naujus sprendimus: arba taikyti baudžiamąją atsakomybę ir juridiniams asmenims, arba tobulinti esamus institutus, siekiant nubausti už padarytą žalą atsakingus asmenims.
Šiame darbe bus nagrinėjamas pirmasis problemos sprendimo variantas - baudžiamosios atsakomybės taikymo juridiniams asmenims galimybė. Šis klausimas Lietuvoje tapo ypač aktualus tiek praktiniame, tiek teoriniame lygmenyje jau nuo 2002 metų sausio 25 dienos , kai buvo priimti baudžiamojo kodekso papildymai, reglamentuojantys juridinių asmenų baudžiamąją atsakomybę. Tačiau, deja ir šiandien, teismų praktika šiuo klausimu vis dar tyli, o baudžiamosios teisės mokslas vis dar žvalgosi į užsienio šalių praktiką. Tuo tarpu įstatymų leidėjas išlaiko savo principinę poziciją ir 2003 metais gegužės 1 d. įsigaliojusiame baudžiamajame kodekse ir toliau numato taikyti baudžiamąją atsakomybę juridiniams asmenims.
Šio darbo tikslas yra, panaudojant istorinį, lyginamąjį bei loginius metodus, kiek įmanoma tiksliau ir plačiau išanalizuoti galimybę patraukti juridinį asmenį baudžiamojon atsakomybėn, rasti ir išsiaiškinti tiek skatinančius, tiek kritikuojančius šio instituto įtvirtinimą mokslininkų argumentus, bei apžvelgti teisės normas, reglamentuojančias juridinių asmenų baudžiamąją atsakomybę Lietuvoje.
Rašydamas šį darbą rėmiausi Jean Pradel "Lyginamąja baudžiamąja teise", E.Sinkevičiaus "Neteisėtas banko kredito gavimas arba panaudojimas ir jų kvalifikavimas" , G.Švedo nuomone išdėstyta "Baudžiamosios teisės" vadovėlyje, T.Martizek ir E.Sinkevičiaus publikacijomis žurnale "VU Teisė: mokslo darbai", I.Ligeikaitės pranešimu "Juridinių asmenų atsakomybės pagrindai", skaitytu konferencijoje "Naujasis Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas ir baudžiamoji politika", taip pat tarptautiniais ir nacionaliniais teisės aktais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-18
DalykasBaudžiamosios teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis21.29 KB
AutoriusMiglė
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2003 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Juridinio asmens kaip baudziamosios atsakomybes subjekto samprata ir atsakomybes salygos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą