Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Baudžiamosios atsakomybės samprata

Baudžiamosios atsakomybės samprata

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Dėstomoji dalis. Baudžiamosios atsakomybės samprata. Baudžiamoji atsakomybė filosofiniu požiūriu. Baudžiamosios atsakomybės sampratos istorinis aspektas. Baudžiamosios atsakomybės atsiradimo pagrindai. Baudžiamosios atsakomybės esmė. Baudžiamosios atsakomybės samprata. Pagrindinis baudžiamosios atsakomybės elementas. Baudžiamoji atsakomybė ir nusikaltimo sudėtis. Baudžiamoji atsakomybė ir bausmė. Bausmė ir jos paskirtis. Bausmių rūšys. Atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės. Teistumas. Išvados.

Ištrauka

Nuo seniausių laikų, kai ankstyvojoje klasikinėje visuomenėje pradėjo formuotis teisė ir atsirado jos neatskiriami palydovai- teisės pažeidimas ir teisinė atsakomybė. Teisinė atsakomybė- tai viena svarbiausių sąvokų įvairiose teisės šakose: tiek baudžiamojoje, tiek administracinėje, tiek civilinėje ir kt. Ypač aktualia problema atsakomybė tampa šiais laikais, kai ryškūs socialiniai bei politiniai prieštaravimai, didėja dorovinis nuosmukis.
Šiuo darbu bandoma atskleisti baudžiamosios atsakomybės samprata. Kad kuo išsamiau atskleisti tema; nagrinėjami baudžiamosios atsakomybės istoriniai ir filosofiniai aspektai; aptariama baudžiamosios atsakomybės esmė, nusikaltimų sudėtis ir kt.
atsakingas už savo veiksmus ir, kad priklausomai nuo savo veiksmų rezultatų, gali būti giriamas arba smerkiamas.
Sociologinėje, filosofinėje ir teisinėje literatūroje sąvoka "atsakomybė" vartojama dviem reikšmėmis: perspektyvine, kai žmogus imasi atsakomybės už savo veiksmus žiūrėdamas į ateitį (atsakyti už savo vaikų, tėvynės ateitį), ir retrospektyvine (atsakyti už praeityje padarytus veiksmus). Baudžiamojoje teisėje atsakomybės sąvoka paprastai vartojama tik retrospektyvine prasme. Žmogus atsako už jau padarytus veiksmus. Jo negalima kaltinti už veiksmus, kuriuos jis gali padaryti ateityje. Nors kai kurios išimtys yra. [2]
Iškeliamos kelios prielaidos būtinos atsakomybei atsirasti, tačiau pati svarbiausia yra laisvė. Apie atsakomybę galima kalbėti tik tada, kai asmuo turi elgesio pasirinkimo laisvę ir suvokia savo veikimo arba neveikimo prasmę. Taigi, be laisvės nėra atsakomybės.
Filosofinėje literatūroje dažnai skiriamos dvi laisvės kategorijos: išorinė ir vidinė laisvė. Išorinė laisvė apibrėžiama kaip asmens būsena, kai jis niekeno iš išorės neverčiamas gali daryti viską, ką nori. Vidinė laisvė apibūdinama kaip tokia asmens vidinė būsena, kurios dėka jis pasirenka tam tikrą savo elgesio variantą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis27.69 KB
AutoriusDomas
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasTelekomunikacijų ir elektronikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Baudziamosios atsakomybes samprata [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą