Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Baudžiamoji atsakomybė (2)

Baudžiamoji atsakomybė (2)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Baudžiamosios atsakomybės esmė. Baudžiamosios atsakomybės pagrindimas. Baudžiamosios atsakomybės sąvoka ir požymiai. Baudžiamoji atsakomybė ir bausmė. Išvados.

Ištrauka

Nuo seniausių laikų, kai ankstyvojoje klasikinėje visuomenėje pradėjo formuotis teisė ir atsirado jos neatskiriami palydovai - teisės pažeidimas ir teisinė atsakomybė. Teisinė atsakomybė - tai viena svarbiausių sąvokų įvairiose teisės šakose: tiek baudžiamojoje, tiek administracinėje, tiek civilinėje ir kt. Ypač aktualia problema atsakomybė tampa šiais laikais, kai ryškūs socialiniai bei politiniai prieštaravimai, didėja dorovinis nuosmukis.
Būtent dėl šių priežasčių nutariau pasigilinti į baudžiamosios atsakomybės esmę. Rašydama šį darbą, pabandysiu įvairiais aspektais atskleisti baudžiamosios atsakomybės esmę, t.y. panagrinėti baudžiamosios atsakomybės sąvoką, požymius, skirtumus nuo kitų atsakomybės rūšių, taip pat aptarti baudžiamosios atsakomybės pagrindimą bei baudžiamąją atsakomybę ir bausmę.
Atskleisdama šio darbo temos esmę susipažinau su kai kurių šaltinių pateiktu baudžiamosios atsakomybės aiškinimu. Daugiausiai savo darbe "Baudžiamoji atsakomybė: sąvoka, požymiai, skirtumai nuo kitų atsakomybės rūšių" rėmiausi A.Abramavičiaus ir A.Čepo "Baudžiamoji teisė:bendroji dalis" 2001m., V. Piesliako "Baudžiamųjų įstatymų principinės nuostatos" 1995 m.
Baudžiamoji atsakomybė - tai teisinės pasekmės, baudžiamosios teisės normų taikymo rezultatas. Jos esmė - asmens, padariusio nusikaltimą, pasmerkimas valstybes vardu. Savo pobūdžiu baudžiamoji atsakomybė reiškia valstybės prievartos taikymą ir kartu asmens padaryto nusikalstamo elgesio pasmerkimą.
Valstybės įgaliotos institucijos realizuoja baudžiamąją atsakomybę prievartos tvarka neatsižvelgdamos į asmens, padariusio nusikaltimą, norą. Ši atsakomybė turi būti pakankamai individualizuota. Lietuvos BPK 333 str. 6 p., aptariančiame klausimus, spręstinus nuosprendyje, nurodoma, kad teismas kiekvieno teisiamojo atžvilgiu turi išspręsti "kokia būtent bausmė turi būti skiriama teisiamajam ir ar turi ją teisiamasis atlikti". ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-19
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis18.95 KB
Autoriusagne
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Baudziamoji atsakomybe (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą