Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Bausmės samprata ir jos rūšys

Bausmės samprata ir jos rūšys

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Baudžiamoji teisė iki Bekarijos, Nusikaltimas ir bausmė, Bausmių sistema ir samprata, Bausmės rūšys.

Ištrauka

Baudžiamoji teisė iki Bekarijos buvo įvairiausių dėsnių ir principų mišinys. Romėnų baudžiamoji teisė buvo taikoma Europoje, o bažnyčia turėjo savo reikalavimų, baudžiamuosiuose tiesos veiksmuose. Žiaurus Karolinos statutas be skaičiaus bausdavo mirtimi ir luošinamosiomis bausmėmis. Kaltinamasis stodavo prieš teismą, neturėdamas visų procesinių teisių.
Teisyno normų skirtų nusikaltimams ir bausmėms turinys buvo primityvus ir neturėjo kaltės formos reikšmės. Talionas buvo taikomas, kai nusikaltėlio ir nukentėjusio padėtis visuomenėje buvo vienoda. Taliono principas reiškėsi teisyno nustatytoje taisyklėje. Hamurapio teisyno nuostatas buvo laikomas primityvaus keršto apraiška.
Nusikaltimo sąvokos apibrėžimo aiškiai išryškėja keturi šiam reiškiniui būdingi požymiai: pavojingumas visuomenei, priešingumas teisei, kaltumas ir baudžiamumas.
Bausmės tikslais laikomi galutiniai faktiniai rezultatai. Bausmių sistema garantuoja tų bausmių, kurias numato įstatymas. baudžiamoji teisė yra mokslas, kurio dalykas yra nusikaltimas.
Bausmių rūšys yra valstybės prievartos priemonė, skiriama teismo nuosprendžiu.
Tikslas: išsiaiškinti bausmės sampratos istorinę raidą ir reikšmę.
Uždaviniai: apžvelgti baudžiamąją bausmę iki Bekarijos.
Apžvelgti nusikaltimą ir bausmes.
Išsiaiškinti bausmių sistemos sampratą bei jų rūšis.
Vakarų Europos baudžiamajai teisei viduramžiais ir naujųjų amžių pradžioje būdingas įstatymų chaotiškumas ir asmenybės beteisiškumas baudžiamajame teisme, didelės ir žiaurios bausmės, įstatymų leidėjų bei teisėjų tamsybės ir kupinos įniršio prietaringumas.
Savo formomis ir šaltiniais baudžiamoji teisė tada buvo įvairiausių dėsnių ir principų mišinys. Greta organiškai išaugusių papročių teisės dirvoje germanų tautų savitos baudžiamosios sistemos dėsnių, baudžiamoji teisė, kaip ir kitos teisės mokslo sistemos, patyrė labai didelį romėnų teisės poveikį. Kitose srityse apskritai šis poveikis buvo pažangus, o baudžiamojoje teisėje, deja, tamsiųjų pusių buvo daugiau, negu šviesiųjų. Kaip žinoma, baudžiamoji teisė – pati silpniausia vieta romėnų teisės sistemoje.Kaip žinoma, baudžiamoji teisė – pati silpniausia vieta romėnų teisės sistemoje.(Č. Bekarija Apie nusikaltimus ir bausmes). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-05-01
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis12.92 KB
AutoriusRemiga
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bausmes samprata ir jos rusys [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą