Administracija – žodis , kilęs iš lotynų kalbos žodžio "administratio", kuris reiškia valdymą, vadovavimą. Iš čia išplaukia ir administracinės teisės apibrėžimas. Taigi, administracinė teisė – tai tokia teisės šaka, kurios normos reguliuoja valdymo pobūdžio visuomeninius santykius, atsirandančius valstybinio valdymo organams įgyvendinant valstybinį valdymą, o visiems valstybės organams – vidinį valdymą, taip pat visuomeninėms organizacijoms vykdant joms perduotas viešojo valdymo funkcijas.
Nepaklusus ar pasikėsinus į nustatytą valdymo tvarką padaromas ar pasikėsinama padaryti administracinį teisės pažeidimą, kuris yra pavojingas, žalingas visuomenei, nes juo kėsinamasi į tam tikrus visuomeninius santykius, visuomenėje nustatytą tvarką, kuriai bet kokiu atveju padaroma moralinė, materialinė ar kitokio pobūdžio žala. Bendras veiklos, kai administracinio teisės pažeidimo, pavojingumas, žalingumas visuomenei pasireiškia tuo, kad jis trukdo siekti tam tikrų tikslų valstybinio valdymo srityse, sukelia netvarką tose visuomeninio gyvenimo srityse, kurioms vadovauja valstybinio valdymo organai.
Todėl šio darbo tikslas ir yra išsiaiškinti visas administracinės prievartos priemones , kurios padėtų užkirsti kelią administracinės teisės pažeidimams, išsiaiškinti juos ir patraukti atsakomybėn kaltus asmenis. Darbe aptariamos administracinės prievartos priemonės ir jų rūšys : administracinės prevencinės ( įspėjamosios), administracinės kardomosios ir bene griežčiausia administracinės prievartos rūšis – administracinės nuobaudos. Taigi darbe aptariama kiekvienos administracinės prievartos priemonės skyrimo tvarka, ypatumai, aptariama, kas turi teisę jas skirtis.
Darbo tisklui pasiekti naudojausi Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodeksu, P.Petkevičiaus "Administracine atsakomybe", Lietuvos Respublikos įstatymais ir kt. ...