Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administracinės prievartos priemonių sąvoka, paskirtis ir ypatumai

Administracinės prievartos priemonių sąvoka, paskirtis ir ypatumai

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Administracinės prievartos samprata. Administracinės prievartos priemonės. Administracinių nuobaudų sąvoka ir paskirtis. Administracinės prevencinės priemonės. Administracinės kardomosios priemonės. Administracinės prievartos ypatumai. Išvados.

Ištrauka

Administracija – žodis , kilęs iš lotynų kalbos žodžio "administratio", kuris reiškia valdymą, vadovavimą. Iš čia išplaukia ir administracinės teisės apibrėžimas. Taigi, administracinė teisė – tai tokia teisės šaka, kurios normos reguliuoja valdymo pobūdžio visuomeninius santykius, atsirandančius valstybinio valdymo organams įgyvendinant valstybinį valdymą, o visiems valstybės organams – vidinį valdymą, taip pat visuomeninėms organizacijoms vykdant joms perduotas viešojo valdymo funkcijas.
Nepaklusus ar pasikėsinus į nustatytą valdymo tvarką padaromas ar pasikėsinama padaryti administracinį teisės pažeidimą, kuris yra pavojingas, žalingas visuomenei, nes juo kėsinamasi į tam tikrus visuomeninius santykius, visuomenėje nustatytą tvarką, kuriai bet kokiu atveju padaroma moralinė, materialinė ar kitokio pobūdžio žala. Bendras veiklos, kai administracinio teisės pažeidimo, pavojingumas, žalingumas visuomenei pasireiškia tuo, kad jis trukdo siekti tam tikrų tikslų valstybinio valdymo srityse, sukelia netvarką tose visuomeninio gyvenimo srityse, kurioms vadovauja valstybinio valdymo organai.
Todėl šio darbo tikslas ir yra išsiaiškinti visas administracinės prievartos priemones , kurios padėtų užkirsti kelią administracinės teisės pažeidimams, išsiaiškinti juos ir patraukti atsakomybėn kaltus asmenis. Darbe aptariamos administracinės prievartos priemonės ir jų rūšys : administracinės prevencinės ( įspėjamosios), administracinės kardomosios ir bene griežčiausia administracinės prievartos rūšis – administracinės nuobaudos. Taigi darbe aptariama kiekvienos administracinės prievartos priemonės skyrimo tvarka, ypatumai, aptariama, kas turi teisę jas skirtis.
Darbo tisklui pasiekti naudojausi Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodeksu, P.Petkevičiaus "Administracine atsakomybe", Lietuvos Respublikos įstatymais ir kt. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis28.03 KB
AutoriusGintaras
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasA. Sirvydis
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administracines prievartos priemoniu savoka paskirtis ir ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 15 puslapių 
  • Utenos kolegija / 3 Klasė/kursas
  • A. Sirvydis
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą