Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administracinis procesas tarp kitų procesų

Administracinis procesas tarp kitų procesų

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Administracinio proceso samprata. Administracinio proceso teisinis apibrėžtumas ir išskirtinumas. Administracinės teisenos santykis kitų teisinių procesų atžvilgiu. Administracinės justicijos susiformavimas. Administracinės justicijos ir Konstitucinės justicijos santykis. Administracinio ir bendrosios kompetencijos teismų procesų santykis. Išvados. Summary.

Ištrauka

Procesas yra įvykio ar reiškinio eiga, vyksmas arba bylos svarstymo teisme eiga, teismo byla . Logiška ir atrodytų nesunkiai paaiškinama (remiantis lietuvių kalbos žodyno pateikta samprata) apibūdinti bet kurį procesą kaip tam tikrą reiškinio eigą ar teisine prasme bylos svarstymą teisme. Šiuo požiūriu nei baudžiamojoje nei civilinėje teisėje didesnių diskusijų nevyksta. Tačiau palietus palyginti jauną ir teisės šaką – administracinį procesą, galima pastebėti įvairiapuses diskusijas pastarojo atžvilgiu. To priežastis gali būti ir šios teisės šakos naujumas ir tuo pačiu jos formavimasis Lietuvos teisinėje sistemoje laiko atžvilgiu.
Tema "administracinio proceso teisės vieta bendro teisinio proceso sistemoje" svarbi tuo, kad ja bus siekiama atskleisti sekančius klausimus – identifikuoti tikrąją administracinio proceso "kompetenciją" ir reikšmę, taip pat jo vietą kitų teisės šakų atžvilgiu, skirtumus ir santykį su kitais teisiniais procesais.
Temos aktualumą sąlygoja tai, kad trūksta išsamių ir apibendrintų Lietuvos autorių darbų analizuojama tema. Procesų santykio ir atribojimo kriterijai turi ir praktinę svarbą, padeda asmenims tinkamai saugoti ir ginti savo interesus, autoriui įsigilinti ir suvokti administracinio proceso subtilumus ir tikrąją jo vietą tarp kitų teisės šakų.
Pati darbo apimtis nėra didelė, todėl tema nebus plėtojama siekiant atskleisti visus įmanomus administracinio proceso teisinės reikšmės ir padėties aspektus, tačiau apsiribojama tokiais išskirtiniais momentais kaip – administracinio proceso sampratos atskleidimas ir jos analizė bei reikšmė ir administracinės justicijos santykis su kitais teisiniais procesais, atskleidžiant autoriaus nuomone svarbesnius aspektus.

Siekiant tinkamai atskleisti administracinio proceso vietą kitų teisinių procesų sistemoje, reikia tinkamai suvokti ir paties administracinio proceso esmę. Todėl manyčiau, kad tikslingiausią šį ypatumą atskleisti apibrėžiant administracinio proceso sampratą ir kartu jo normų ribas. D. Žilinskas pastebi, jog neretai administracinis procesas yra suvokiamas nepalyginamai siaurai. Neretai pasireiškia pakankamai iškreiptas administracinės teisės suvokimas, bei jos sampratos sudėtingumas.
Problema siekia pačias šiuolaikinės Lietuvos teisės raidos tendencijas, kai į ilgai vyravusią viešosios teisės sritį pradėjo patekti privatinės teisės normos. Tačiau šių dienų praktika parodo, egzistuojant šioms tendencijoms įstatymų leidėjas pernelyg siekia viską reglamentuoti ir tuo pačiu priimama teisės aktų gausa nesuderinama su galiojančiais įstatymais. Prie viešosios teisės šakų be kitų tradiciškai priskiriama ir administracinio proceso teisė, joje aiškiausiai išskiriamas teisės garantuotas viešasis interesas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai18 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis31.54 KB
AutoriusPaulius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasViešojo saugumo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administracinis procesas tarp kitu procesu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą