Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administracinė justicija

Administracinė justicija

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132
Aprašymas

Įvadas. I dalis. Administracinė justicija. Administracinės justicijos samprata. Administracinės justicijos modeliai. Administracinės justicijos institucijų uždaviniai, paskirtis. Administracinio teisinio reguliavimo objektas. Kategorijos. II dalis. Europos sąjungos valstybių narių administracinė justicija. Prancūzijos administracinės justicijos sistema. Vokietijos administracinės justicijos sistema. Didžiosios Britanijos administracinės justicijos sistema. Švedijos administracinės justicijos sistema. Graikijos administracinės justicijos sistema. Suomijos administracinės justicijos sistema. Austrijos administracinės justicijos sistema. Europos sąjungos valstybių narių (Prancūzijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Švedijos, Graikijos, Suomijos ir Austrijos) justicijos sistemų apibendrinimas. Lietuvos administracinės justicijos sistema. Lietuvos administracinės justicijos sistema prieš ir po reformos. Dabartinė Lietuvos administracinės justicijos sistema. Europos sąjunga ir administracinė justicija. Žvilgsnis į Europos sąjungos istorija. Europos sąjunga ir administracinė justicija. Išvados. Die zusammenfassung.

Ištrauka

Kiekvienoje valstybėje yra sukurtos skirtingos, paveiktos tradicijų ir įvairių istorinių aplinkybių, administracinės justicijos sistemos. Nepaisant visų skirtumų visose demokratinėse valstybėse administracinės teisminės valdžios pagrindinis tikslas – ginti savo piliečių teises ir teisėtus interesus nuo neteisėtų administracijos veiksmų. Šis siekis dar labiau akcentuojamas Europos Sąjungos (toliau ES) valstybėse narėse. Stodamos į šią Sąjungą kiekviena valstybė įsipareigoja saugoti, gintis ir puoselėti visai žmonijai svarbias vertybes.
Taigi pagrindinis šio darbo tyrimo objektas yra ES valstybių narių administracinės justicijos sistemos. Pirmojoje darbo dalyje bus aptariama bendrai kas yra administracinė justicija, kokie yra jos modeliai, kokie yra administracinės justicijos uždaviniai ir kokius santykius ji apima. Pirmosios dalies pobūdis yra teorinis.
Antrojoje dalyje nagrinėsime Prancūzijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Švedijos, Suomijos, Graikijos ir Austrijos administracinės justicijos sistemas: kokios institucijos įgyvendina administracinę justiciją, kokiam modeliui priskirtina konkrečios šalies administracinės justicijos sistema.
Trečioje darbo dalyje skirsime Lietuvos administracinės justicijos analizei: administracinės justicija prieš ir po įvykdytos administracinių teismų reformos, kas be administracinių teismų dar įgyvendiną administracinį teisinį reguliavimą.
Kartu nagrinėdami šių valstybių administracinių justicijų sistemas sieksime išsiaiškinti minėtų valstybių administracinės justicijos panašumus ir skirtumus su Lietuva, taip pat trumpai apžvelgsime, kaip šių šalių įstojimas į ES paveikė administracinę justiciją. Tai yra labai svarbu, nes būtent administraciniai teismai pirmieji susidūrė su ES teisės taikymu.
Darbe bus remiamasi B. Pranevičienės, S. Šedbaro, A. Andruškevičiaus, J. Paužaitės-Kulvinskienės, I. Deviatnikovaitės knygomis, taip pat V. Valančiaus, Daniel A. Bilak straipsniais ir kitų autorių kaip pvz., prof. M. Römerio, prof. V. Mikelėno, užsienio autorių D. Čečoto, A. Lunevo mintimis.
Pagrindinės sąvokos: administracinė justicija, administracinis teismas, kvaziteismas, viešojo administravimo subjektas, administracinis ginčas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis31 puslapis 
Literatūros šaltiniai15 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis95.66 KB
AutoriusVita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2011 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administracine justicija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 31 puslapis 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą