Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Juridinio asmens baudžiamoji atsakomybė

Juridinio asmens baudžiamoji atsakomybė

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Juridinio asmens baudžiamoji atsakomybė. Juridinių asmenų baudžiamosios atsakomybės tikslingumas: analizė. Socialiniai poreikiai ir įmonių imunitetas: kodėl tikslinga juridinių asmenų baudžiamoji atsakomybė. Juridinis asmuo kaip nusikaltimo subjektas. Juridiniams asmenims taikomų bausmių paskirtis. Juridiniams asmenims taikomos bausmės, baudžiamojo poveikio priemonės ir jų ypatumai. Baudos bausmės. Viešas paskelbimas apie padarytą nusikalstamą veiką. Juridinio asmens veiklos ribojimo ir įmonės likvidavimo bausmė. Išvados.

Ištrauka

Juridinių asmenų baudžiamosios atsakomybės teisiniai aspektai užsienio valstybių baudžiamosios teisės doktrinoje pradėti nagrinėti dar XIX a. Viduryje, kai įmonės pradėjo iš esmės veiki socialinį ir ekonominį žmonių gyvenimą ir valstybės interesus.
Juridinių asmenų baudžiamojo atsakomybė įteisinta ir pradėta taikyti seniai ( JAV, Anglijoje, Kanadoje, Australijoje), šia tema gausu tiek doktrinos, tiek teismų praktikos. Lietuva neseniai prisidėjo prie antrosios grupės valstybių. Juridinių asmenų baudžiamosios atsakomybės koncepcijos įteisinimas Lietuvos baudžiamojoje teisėje neabejotinai yra viena iš didžiausių naujovių.
Galima paminėti kelias priežastis, kurios paskatino tirti juridinių asmenų baudžiamosios atskomybės problemą. Pirma, tai daugelio baudžiamosios teisės mokslininkų ir praktikų siekis išspręsti amžiną juridinių asmenų baudžiamosios atsakomybės teisinio pagrįstumo ir jos galimumo apskritai dilemą. Antra, vertinant jurudinių asmenų baudžiamosios atsakomybės globalizacijos tendencijas, atsirado poreikis išaiškinti pragmatinį jos tikslingumą ir reikšmę tiek Lietuvos, tiek tarptautiniu mąstu.
Juridinių asmenų baudžiamosios atsakomybės koncepcija Lietuvoje yra visiškai nauja ir jos analizei Lietuvos baudžiamosios teisės doktrinoje iki šiol nebuvo skirta daug dėmesio.Lietuvos Respublikos juidinių asmenų baudžiamoji atsakomybė yra galima, tačiau kelerius metus, kai buvo įteisinta ši įmonių teisinės atsakomybės forma, nė viena baudžiamojo byla neperduota teismui dėl juridinio asmens patraukimo baudžiamojon atsakomybėn. Taigi akivaizdu, kad tokį baudžiamosios teisės vakuumą Lietuvoje lėmė baudžiamosios teisės doktrinos, kurioje būtų analizuojama juridinių asmenų baudžiamosios atsakomybės koncepcija, stoka.
Mano kursinio darbo pavadinimas- "Juridinių asmenų baudžiamoji atsakomybė" rodo, kad tyrimo dalyką sudarys kelios sudedamosios dalys. Pirmiausia tiriamos socialinės įmonių baudžiamosios atsakomybės prielaidos ir siekiama išsiaiškinti, ar aptariama organizacijų teisinės atsakomybės forma objektyviai reikalinga. Kartu pagrindžiama juridinio asmens kaip nusikaltimo subjekto koncepcija, kurios gyvavimas neišvengiamas ir būtinas siekiant motyvuoti juridinių asmenų baudžiamosios atsakomybės teisinę idėją. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-26
DalykasBaudžiamosios teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis29.61 KB
Autoriusaiste
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasDž. Žebelys
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Juridinio asmens baudziamoji atsakomybe [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • Dž. Žebelys
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą