Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Akcinės bendrovės (AB) ir uždarosios akcinės bendrovės (UAB) kaip juridinis asmuo

Akcinės bendrovės (AB) ir uždarosios akcinės bendrovės (UAB) kaip juridinis asmuo

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Juridiniai asmenys. Juridinio asmens samprata. Juridinio asmens sąvokos transformacija. Juridinių asmenų rūšys. Juridinio asmens požymiai. Juridinis asmuo kaip nusikalstamos veikos subjektas. Juridinio asmens esmės aiškinimo teorijos. Juridinio asmens organų paskirtis. Akcinės bendrovės (AB) ir uždarosios akcinės bendrovės (UAB). Akcinės bendrovės samprata. Akcinių bendrovių rūšys. Akcinės bendrovės kaip juridiniai asmenys. Uždarosios akcinės bendrovės. Akcinių bendrovių steigimas. Uždarųjų akcinių bendrovių steigimas. Bendrovės steigimo akto prigimtis. Ar bendrovės steigimo aktas yra sandoris? Akcinės bendrovės turtas – akcijos. Akcinė juridinių asmenų nuosavybė. Akcinė bendrovė yra fikcija. Vieno dalyvio bendrovės. AB likvidavimo tvarka. Bendrovės reorganizavimas. Bendrovių duomenų ir dokumentų atskleidimas. Akcinės bendrovės valdymas. Bendrovės organai. Visuotinis akcininkų susirinkimas. Bendrovės vadovas. Bendrovės stebėtojų taryba, valdyba. Lietuvos ir užsienio akcinių bendrovių panašumai bei skirtumai. Summary. Išvados.

Ištrauka

"Akcinė bendrovė ir uždaroji akcinė bendrovė kaip juridinis asmuo" – ši tema praktiniu aspektu aktuali, nes dabar kuriama daug AB ir UAB. Akcinių bendrovių ir uždarųjų akcinių bendrovių veiklą reglamentuoja Akcinių bendrovių įstatymas bei LR CK. Šis įstatymas reglamentuoja įmonių, kurių teisinės formos yra AB ir UAB steigimą, valdymą, veiklą, reorganizavimą, pertvarkymą, atskirimą ir likvidavimą, akcininkų teises ir pareigas, taip pat užsienio bendrovių filialų steigimą bei jų veiklos nutraukimą. Juridinis asmuo, pagal Civilinį Kodeksą- tai yra savo pavadinimą turinti įmonė, įstaiga ar organizacija, kuri savo vardu gali įgyti ir turėti teises bei pareigas, būti ieškovu ar atsakovu teisme.
AB ir UAB yra ribotos atsakomybės juridinis asmuo. Šiuo kursiniu darbu mėginu atskleisti AB ir UAB kaip juridinio asmens sąvoką, apibūdinti akcinių ir uždarųjų akcinių bendrovių požymius, jų panašumus bei skirtumus, supažindinti su šių bendrovių valdymo organais, bei su bendrovės likvidavimo aspektais.
Naudojausi įvairia literatūra (darbo struktūros santrauka lietuvių ir anglų kalbomis). Pagrindinė literatūra buvo Akcinių bendrovių įstatymas, LR CK, LR CK komentaras, bei "Civilinė teisė" vadovėlis. Šiuose šaltiniuose geriausiai atsispindi AB ir UAB kaip juridinio asmens bruožai, šių bendrovių sąvoka, bei bendrovės valdymas.
"Akcinės bendrovės ir uždarosios akcinės bendrovės" kursiniame darbe remiantis LR akcinių bendrovių įstatymu ir kitais LR įstatymais bei poįstatyminiais aktais nagrinėju akcinių bendrovių ir uždarųjų akcinių bendrovių valdymo organų teises, įgaliojimus ir atsakomybę, visuotinių akcininkų susirinkimo organizavimą ir vedimą bei apie vertybinių popierių apskaitos tvarkymą bendrovėse.
Bandysiu apibūdinti akcinę bendrovę kaip fikciją, kadangi dėl fikcijos formavosi juridinio asmens doktrina.
Aptarsiu akcinių ir uždarųjų akcinių bendrovių panašumus bei skirtumus užsienyje ir Lietuvoje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-04-30
DalykasKomercinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai29 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis35.2 KB
AutoriusAlma
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasMikaliūnas
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Akcines bendroves (AB) ir uzdarosios akcines bendroves (UAB) kaip juridinis asmuo [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 25 puslapiai 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 1 Klasė/kursas
  • Mikaliūnas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą