Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Privatūs ir viešieji juridiniai asmenys (6)

Privatūs ir viešieji juridiniai asmenys (6)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įvadas. Juridinis asmuo. Juridinio asmens sąvoka ir požymiai. Juridinio asmens pavadinimas. Juridinio asmens dalyvis. Juridinių asmenų teisnumas ir veiksnumas. Juridinio asmens steigimo tvarka. Juridinio asmens pasibaigimas ir reorganizavimas. Juridinio asmens bankrotas. Juridinių asmenų rūšys. Privatieji juridiniai asmenys. Privačiųjų juridinių asmenų rūšys. Neribotos civilinės atsakomybės juridiniai asmenys. Individualios įmonės. Ūkinės bendrijos. Ribotos civilinės atsakomybės įmonės. Akcinės bendrovės. Kooperatinės bendrovės. Žemės ūkio bendrovės. Vešieji juridiniai asmenys. Viešųjų juridinių asmenų rūšys. Valstybės ir savivaldybės įmonės. Valstybės ir savivaldybių įstaigos kaip juridiniai asmenys. Visuomeninės organizacijos, politinės partijos ir profsąjungos. Visuomeninės organizacijos. Politinės partijos. Profesinės sąjungos. Išvados.

Ištrauka

Civilinė teisė – tai teisės šaka, reglamentuojanti vienas nuo kito teisiškai nepriklausomų fizinių ir juridinių asmenų santykius.
Lietuvos civilinis kodeksas reglamentuoja civilinius santykius: asmenų turtinius santykius ir su šiais santykiais susijusius asmeninius neturtinius santykius, taip pat šeimos santykius, kitokius asmeninius neturtinius santykius, darbo santykius, kiek jų nereglamentuoja specialūs įstatymai. Kodeksas buvo priimtas 2000 m. liepos 18 d., patvirtintas LRS Civilinio kodekso patvirtinimo įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymu (Nr. VIII-1864). Įsigaliojo nuo 2001 m. liepos 1 d. (išskyrus kai kurias išimtis). Šis kodeksas vienas naujausių bei moderniausių civilinės teisės kodeksų pasaulyje, sudarytas iš 6 knygų. Privačiuosius ir viešuosius juridinius asmenis reglamentuoja antroji knyga "Asmenys". Šiuo teisės šaltiniu ir remiuosi rašydama apie juridinius asmenis. Taip pat civilinis kodeksas yra pagrindinis teisinis šaltinis, kuriuo remiasi autoriai paminėti literatūros sąraše (p. 29).

Darbo tikslas – aptarti juridinius asmenis bendrai bei smulkiau apžvelgti viešuosius ir privačiuosius juridinius asmenis.

Darbo uždaviniai:
• Apžvelgti juridinio asmens požymius;
• Apibrėžti juridinio asmens sąvoką ir nustatyti jam keliamus reikalavimus;
• Išsiaiškinti reikalavimus, keliamus juridinio asmens pavadinimo sudarymui;
• Apibrėžti juridinio asmens dalyvį;
• Aptarti juridinių asmenų teisnumą ir veiksnumą;
• Išsiaiškinti juridinio asmens steigimo tvarką, pasibaigimą bei bankrotą;
• Aptarti juridinių asmenų rūšis;
• Apibrėžti privačiuosius juridinius asmenis bei aptarti jų rūšis;
• Išsiaiškinti, viešųjų juridinių asmenų sąvoką bei apžvelgti kai kurias jų rūšis.

Metodika: mokslinės literatūros.

1.1. Juridinio asmens sąvoka ir požymiai
(Civilinio kodekso 2.33 str.)

1. Juridinis asmuo yra savo pavadinimą turinti įmonė, įstaiga ar organizacija, kuri gali savo vardu įgyti ir turėti teises bei pareigas, būti ieškovu ar atsakovu teisme.

Komentuojamo straipsnio pirmoje dalyje nurodyti juridinio asmens požymiai, pagal kuriuos juridinis asmuo yra atribojamas nuo kitokių žmonių susivienijimų. Juridinio asmens požymiai gali būti pirminiai ir išvestiniai. Pirminiai požymiai apibrėžia juridinį asmenį. Išvestiniai požymiai papildo, detalizuoja pirminius juridinio asmens požymius. Išvestinių požymių raiška gali būti įvairi – tai priklauso nuo juridinio asmens teisinės formos. Juridinio asmens pirminiai požymiai yra organizacinis vieningumas, civilinis teisnumas ir veiksnumas, civilinis procesinis teisnumas ir veiksnumas. Susivienijimas gali būti laikomas juridiniu asmeniu tik esant visiems išvardytiems pirminiams požymiams. Kai kurie susivienijimai gali turėti vieną ar keletą, tačiau ne visus juridinio asmens požymius, pavyzdžiui, įmonės gali turėti kolektyvo atstovus, tarybą ir pan. Juridinio asmens filialui gali būti būdingas tam tikras organizacinis vieningumas ir civilinis procesinis teisnumas ir veiksnumas bei kita. Tačiau tokie susivienijimai nebus laikomi juridiniais asmenimis, nes jie neturi visų pirminių juridinio asmens požymių.
Juridiniu asmeniu nelaikomas ūkininko ūkis (1999 m. gegužės 4 d. Ūkininko ūkio įstatymo 3 str.). Ūkininko ūkio pagrindas – ūkininko žemės ūkio veikla. Tai fizinio asmens veikla, kuriai nereikia organizacinės struktūros. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-09-11
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis40.61 KB
AutoriusAdele
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasH. Šadžius
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Privatus ir viesieji juridiniai asmenys (6) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 28 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • H. Šadžius
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą