Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Juridinių asmenų rūšys ir jų steigimas (3)

Juridinių asmenų rūšys ir jų steigimas (3)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Juridiniai asmenys ir jų rūšys. Juridinio asmens sąvoka ir požymiai. Juridinių asmenų skirstymas. Juridinių asmenų steigimas. Juridinio asmens steigimo tvarka. Juridinio asmens steigėjai. Juridinių asmenų registravimas. Išvados.

Ištrauka

Juridinio asmens, kaip teisinių santykių objekto institutas buvo minimas jau Senovės Romoje Hamurabio kodekse. Senovės Romos teisė savarankiškais teisės subjektais laikė įvairius kolektyvinius junginius. Kanonų teisės doktrina laikoma fikcijos teorijos pradininke, pagal kurią, juridinis asmuo yra dirbtinai sukurtas teisės subjektas, fikcija arba susitarimo rezultatas, nes juridinio asmens nei pamatyti, nei paliesti neįmanoma. Netgi visos juridinio asmens teisės ir pareigos ištikrųjų priklauso fiziniams asmenims, t.y. juridinio asmens nariams.
Koncepcijos teorija, panašiai kaip ir fikcijos teorija, teigia, kad juridinis asmuo yra tik dirbtinis subjektas, kurį suteikia valstybė teisės pagalba ir jam suteikia tam tikrą subjektiškumą, o teises ir pareigas gali turėti tik fiziniai asmenys.
Šiuo metu daugelyje valstybių vyrauja realistinė juridinio asmens aiškinimo teorija. Ji teigia, kad juridinis asmuo yra ištikrųjų egzistuojantis subjektas ir nėra fikcija. Juridinis asmuo, kaip ir fizinis asmuo gali turėti savo subjektines teises ir pareigas. Juridinio asmens esmė – fizinių asmenų, suvienijusių savo pastangas tam tikram tikslui pasiekti, sąjunga, kuri nėra tapatinama su šios sąjungos nariais.
Juridiniais asmenimis civilinėje teisėje vadinami kolektyviniai žmonių junginiai ir tam tikrais įstatymais numatytas vieno asmens darinys, kurie turi atskirą turtą ir gali savo vardu įgyti turtines bei asmenines neturtines teises ir turėti pareigas, būti ieškovai ir atsakovai teisme, arbitraže arba trečiųjų teisme.
Šio darbo tikslas – pateikti juridinių asmenų skirstymą pagal įvairius kriterijus bei aprašyti juridinių asmenų steigimą ir registravimą juridinių asmenų registre.
Darbo uždaviniai:
1. Aprašyti juridinius asmenis ir pateikti juridinių asmenų klasifikaciją.
2. Panagrinėti juridinių asmenų steigimą ir registravimą.
Pirmojoje šio darbo dalyje atskleidžiama juridinio asmens sąvoka, išskiriami pagrindiniai juridinių asmenų bruožai, bendrosios nuostatos bei pateikiamas juridinių asmenų skirstymas. Antrojoje dalyje aprašomas juridinių asmenų steigimas. Pagrindinis dėmesys skirtas juridinių asmenų klasifikacijai ir juridinių asmenų steigimo tvarkai bei registravimui.
Darbo metodai. Rašant darbą remtasi Lietuvos Respublikos kodeksais, jų komentarais, Lietuvos Respublikos įstatymais, teisės vadovėliais, žodynais, Lietuvos Respublikos Aukščiausiojo Teismo bylomis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-11-13
DalykasCivilinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai23 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis38.84 KB
Autoriuszivilesss
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Juridiniu asmenu rusys ir ju steigimas (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą