Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Juridinių asmenų rūšys

Juridinių asmenų rūšys

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Juridiniai asmenys ir jų rūšys. Juridinio asmens sąvoka ir požymiai. Juridinių asmenų skirstymas. Viešieji juridiniai asmenys. Privatieji juridiniai asmenys. Juridinių asmenų teisnumas ir veiksnumas. Išvados.

Ištrauka

Juridinio asmens, kaip teisinių santykių objekto institutas buvo minimas jau Senovės Romoje Hamurabio kodekse. Senovės Romos teisė savarankiškais teisės subjektais laikė įvairius kolektyvinius junginius. Kanonų teisės doktrina laikoma fikcijos teorijos pradininke, pagal kurią, juridinis asmuo yra dirbtinai sukurtas teisės subjektas, fikcija arba susitarimo rezultatas, nes juridinio asmens nei pamatyti, nei paliesti neįmanoma. Netgi visos juridinio asmens teisės ir pareigos ištikrųjų priklauso fiziniams asmenims, t.y. juridinio asmens nariams.
Koncepcijos teorija, panašiai kaip ir fikcijos teorija, teigia, kad juridinis asmuo yra tik dirbtinis subjektas, kurį suteikia valstybė teisės pagalba ir jam suteikia tam tikrą subjektiškumą, o teises ir pareigas gali turėti tik fiziniai asmenys.
Šiuo metu daugelyje valstybių vyrauja realistinė juridinio asmens aiškinimo teorija. Ji teigia, kad juridinis asmuo yra ištikrųjų egzistuojantis subjektas ir nėra fikcija. Juridinis asmuo, kaip ir fizinis asmuo gali turėti savo subjektines teises ir pareigas. Juridinio asmens esmė – fizinių asmenų, suvienijusių savo pastangas tam tikram tikslui pasiekti, sąjunga, kuri nėra tapatinama su šios sąjungos nariais.
Juridiniais asmenimis civilinėje teisėje vadinami kolektyviniai žmonių junginiai ir tam tikrais įstatymais numatytas vieno asmens darinys, kurie turi atskirą turtą ir gali savo vardu įgyti turtines bei asmenines neturtines teises ir turėti pareigas, būti ieškovai ir atsakovai teisme, arbitraže arba trečiųjų teisme.
Šio darbo tikslas – aprašyti sąvoką "juridinis asmuo", pateikti juridinių asmenų skirstymą pagal įvairius kriterijus.
Darbo uždaviniai:
1. Išanalizuoti juridinio asmens sąvoką ir juridinio asmens požymius.
2. Išnagrinėti kaip juridiniai asmenys yra skirstomi.
3. Išanalizuoti juridinių asmenų veiksnumą ir teisnumą.
Šiame darbe bus analizuojama juridinio asmens sąvoka, išskiriami pagrindiniai juridinių asmenų bruožai, bendrosios nuostatos bei pateikiamas juridinių asmenų skirstymas. Darbo metodai. Rašant darbą remtasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, Lietuvos Respublikos civilinio kodekso komentaru, Lietuvos Respublikos įstatymais, teisės vadovėliais, žodynais, Lietuvos Respublikos Aukščiausiojo Teismo bylomis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-11-27
DalykasCivilinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis28.9 KB
Autoriusjuste
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasDoc. Romualda Balkevičienė
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Juridiniu asmenu rusys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 15 puslapių 
  • Utenos kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Doc. Romualda Balkevičienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą