Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Juridiniai asmenys (4)

Juridiniai asmenys (4)

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Juridiniai asmenys. Juridinio asmens sąvoka, požymiai. Juridinių asmenų rūšys. Viešieji ir privatieji juridiniai asmenys. Viešieji juridiniai asmenys. Valstybės ir savivaldybės įmonės. Įteisinimas ir statusas. Valdymas. Religinės bendruomenės ir bendrijos. Tradicinių religinių bendruomenių ir bendrijų juridinio asmens teisių įforminimas. Religinių bendruomenių, bendrijų ir centrų turtinės teisės. Labdaros ir paramos fondai. Išvados.

Ištrauka

Juridinis asmuo yra savo pavadinimą turinti įmonė, įstaiga ar organizacija, kuri gali savo vardu įgyti ir turėti teises bei pareigas, būti ieškovu ar atsakovu teisme. Pagal šiuos požymius juridinis asmuo yra atribojamas nuo kitokių žmonių susivienijimų.
Juridiniai asmenys turi civilinį teisnumą ir veiksnumą. Juridinio asmens teisnumas - tai galėjimas turėti teises ir pareigas, o veiksnumas -galėjimas savarankiškai, savo veiksmais įgyti teises, pareigas ir jas įgyvendinti.
Viešieji juridiniai asmenys yra valstybės ar savivaldybės, jų institucijų arba kitų asmenų, nesiekiančių naudos sau, įsteigti juridiniai asmenys. Jų tikslas - tenkinti viešuosius interesus (valstybės ir savivaldybės įmonės, valstybės ir savivaldybės įstaigos, viešosios įstaigos, religinės bendruomenės ir kt).
Darbo tikslas – išanalizuoti pagrindinius viešųjų juridinių asmenų bruožus.
Darbo uždaviniai :
1. Išsiaiškinti, kas tai yra, juridiniai asmenys;
2. Aptarti juridinių asmenų rūšis;
3. Išanalizuoti pagrindinius viešųjų juridinių asmenų bruožus.


Civilinio kodekso 2.33 straipsnis numato, kad juridinis asmuo yra savo pavadinimą turinti įmonė, įstaiga ar organizacija, kuri gali savo vardu įgyti ir turėti teises bei pareigas, būti ieškovu ar atsakovu teisme.
Ši norma nurodo juridinio asmens požymius, pagal kuriuos juridinis asmuo yra atribojamas nuo kitų žmonių susivienijimų. Juridinio asmens požymiai gali būti pirminiai ir išvestiniai. Pirminiai požymiai apibrėžia patį juridinį asmenį. Išvestiniai požymiai papildo, detalizuoja pirminius juridinio asmens požymius. Išvestiniai požymiai priklauso nuo juridinio asmens teisinės formos. Juridinio asmens pirminiai požymiai yra organizacinis vieningumas, civilinis teisnumas ir veiksnumas, civilinis procesinis teisnumas ir veiksnumas.
Juridinių asmenų požymiai:
1) atskiras turtas, kurį juridinis asmuo gali valdyti, naudoti, disponuoti, t.y.
būti šio turto savininku;
2) valdymo organai, kurie yra jo teisėti atstovai;
3) juridinis adresas ir rekvizitai: buveinė, sąskaita banke, ženklas,
patvirtinantis jo registraciją (antspaudas);
4) valdymo organas turi turto ir kreditų disponavimo teisę;
5) atsako už savo prievoles savarankiškai savo turtu ribotai ar neribotai;
6) gali savarankiškai savo turtu dalyvauti civilinėje apyvartoje kaip verslininko ar savininko statuso turėtojas.
Susivienijimas gali būti laikomas juridiniu asmeniu tik esant visiems išvardytiems pirminiams požymiams. Kai kurie susivienijimai gali turėti vieną ar keletą, tačiau ne visus juridinio asmens požy-mius, pavyzdžiui, įmonės darbuotojų kolektyvas gali pasižymėti organizaciniu vieningumu (turėti, pvz., kolektyvo atstovus, tarybą ir pan.); juridinio asmens filialui gali būti būdingas tam tikras organizacinis vieningumas ir civilinis procesinis teisnumas ir veiksnumas bei kita. Tačiau tokie susivienijimai nebus laikomi juridiniais asmenimis, nes jie neturi visų pirminių juridinio asmens požymių.
Susivienijimai, turintys juridinio asmens požymius, pagal veiklos pobūdį gali būti skirstomi į įmones, įstaigas ir organizacijas. Įmonė – tai susivienijimas, užsiimantis ūkine komercine veikla arba veikla, kuria siekiama naudos jos steigėjams. Įstaiga yra susivienijimas, vykdantis
įstatymų nustatytas valstybės ar savivaldybės funkcijas, ar susivienijimas, veikiantis socialinio, švietimo mokslo, kultūros, sporto ar kitose panašiose srityse, kurio tikslas - tenkinti tam tikrus viešuosius interesus, pavyzdžiui, viešoji įstaiga, biudžetinė įstaiga ir kita. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-22
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis25.25 KB
AutoriusAndrius
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2003 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Juridiniai asmenys (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą