Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Juridinių asmenų steigimas ir registravimas

Juridinių asmenų steigimas ir registravimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132
Aprašymas

Įvadas. Juridinių asmenų steigimo bendrieji klausimai. Juridinių asmenų steigimo istoriniai aspektai. Bendri juridinių asmenų steigimo bruožai Lietuvos Respublikoje. Bendri juridinių asmenų steigimo klausimai užsienio valstybėse. Juridinių asmenų skirstymas į privačiuosius ir viešuosius. Privačių juridinių asmenų steigimas. Privačiųjų neribotos civilinės atsakomybės juridinių asmenų steigimas. Individuali įmonė. Ūkinė bendrija. Privačiųjų ribotos civilinės atsakomybės juridinių asmenų steigimas. Akcinė bendrovė ir Uždaroji akcinė bendrovė. Kooperatinė bendrovė. Žemės ūkio bendrovės. Išvados.

Ištrauka

Jau Romos šaltiniuose buvo teigiama, kad teisė egzistuoja tik dėl žmogaus, kuris yra tikrasis bei natūralusis jos subjektas, o visi kiti civilinės teisės subjektai yra sukurti žmogaus remiantis viešosios ir privatinės (civilinės) teisės normomis, t.y. jie gali būti pripažinti juridiniais asmenimis arba tokiais nelaikomi.
Temos aktualumas. Manau, kad mano pasirinkta tema yra gana aktuali šiais ekonomikos augimo ir vystymosi laikais. Vis daugiau ir daugiau asmenų nori užsiimti savo verslu, siekti pelno sau, vieni steigia Uždarąsias akcines bendroves ar Akcines bendroves, Individualias įmones, taip jie gali realizuoti savo idėjas, užsiimti mėgstama veikla ir tenkinti savo interesus. Žinoma, nereikia palikti nuošalyje ir ne pelno siekiančius juridinius asmenis, jie taip pat deda daug pastangų, padeda vargstantiesiems kaip pvz. Labdaros ir paramos organizacijos, Bažnyčios. Mano nuomone juridiniai asmenys atlieka svarbų vaidmenį visame valstybės gyvenime.
Lietuvos įmonės, bendrovės ar kitos organizacijos veikia pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, poįstatyminius aktus, jų pačių sudarytus įstatus ir nuostatas. Įmonių teisės pagrindai įtvirtinti Lietuvos Respublikos Seimo priimtuose įstatymuose, tai yra Civiliniame kodekse, Akcinių bendrovių įstatyme bei ir kt.
Šio darbo tikslas aprašyti juridinių asmenų steigimo ypatumus.
Šio darbo uždaviniai:
1. Išsiaiškinti juridinio asmens steigimo ypatumus.
2. Aprašyti juridinių asmenų steigimo tvarką.
3. Aprašyti privačių juridinių asmenų steigimą.
Šio darbo objektas – juridinių asmenų steigimas.
Rašydama šį darbą rėmiausi Lietuvos Respublikos Civiliniu kodeksu, jo komentaru, specialiąją ir normine literatūra. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis31 puslapis 
Literatūros šaltiniai14 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis42.62 KB
AutoriusJulija
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Juridiniu asmenu steigimas ir registravimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą