Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Juridinių asmenų steigimo tvarka

Juridinių asmenų steigimo tvarka

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Juridinio asmens steigimo tvarka, subjektai, steigimo momentas. Juridinio asmens steigėjai. Juridinių asmenų registras. Juridinių asmenų registravimas. Juridinių asmenų registro duomenys. Atsisakymas registruoti. Išvados. Priedai.

Ištrauka

Juridiniai asmenys steigiami šia tvarka:
1. potvarkine;
2. leidimine;
3. pareikštine normatyvine;
4. pareikštine.
Potvarkinė tvarka. Viešosios teisės juridiniai asmenys steigiami potvarkine tvarka. Kompetetinga valstybinė valdžios ar valdymo institucija priima sprendimą dėl juridinio asmens įsteigimo. Savivaldybės taip pat steigia įstaigas, įmones.
Leidimine tvarka steigiant juridinį asmenį reikalingas kompetetingos valstybės institucijos leidimas. Tokia tvarka steigiami bankai ir draudimo organizacijos.
Pareikštine normatyvine tvarka juridiniai asmenys steigiami, kai įstatymas yra nustatęs tokių juridinių asmenų steigimo tvarką, tikslus organizacinę struktūrą, asmenų dalyvavimo juose sąlygas. Tokie juridiniai asmenys atsiranda steigėjų iniciatyva. Kompetetinga institucija patikrina, ar registruojamo juridinio asmens įstatai atitinka įstatymo reikalavimus.
Pareikštine tvarka steigiamos profsąjungos.


Juridiniai asmenys steigiami Civilinio kodekso ir įstatymų nustatyta tvarka. Steigimo procedūros klausimus, kurių nereglamentuoja įstatymai, gali nustatyti steigėjai. Juridinio asmens steigėju yra laikomas asmuo, kuris sudarė sandorį įsteigti juridinį asmenį.
Juridinio asmens įsteigimo momentu yra laikoma data, kai jis įregistruojamas juridinių asmenų registre. Juridinių asmenų registre yra įrašomi ir kaupiami visi duomenys apie juridinius asmenis.
Juridinių asmenų steigimo tvarka nustatyta CK 2.59 – 2.61 straipsniuose ir įstatymuose, reglamentuojančiuose konkrečias juridinių asmenų teisines formas. Sąvoka "steigimo procedūra" reiškia steigėjų atliekamus veiksmus, dėl kurių jie susitaria tarpusavyje arba kurie yra nustatyti įstatyme.
Galima išskirti tokius steigimo procedūros etapus:
• asmenys nutarę įsteigti juridinį asmenį, sudaro juridinio asmens steigimo sandorį;
• sudaromi steigimo dokumentai ir atliekami kiti veiksmai, numatyti steigimo sandoryje arba įstatymuose, tam, kad juridinis asmuo galėtų būti įregistruojamas;
• notarui pateikiami steigimo ir kiti dokumentai, reikalingi nustatyti, ar atsirado aplinkybės, leidžiančios juridinio asmens registravimą;
• juridinių asmenų registrui pateikiami dokumentai.
Ne visi juridiniai asmenys yra steigiami. Valstybė, savivaldybės ir jų institucijos, kurias numato Konstitucija, tradicinės religinės bendruomenės ir bendrijos yra juridiniai asmenys per se. Konkrečios teisinės formos juridinių asmenų steigimo tvarka gali skirtis, tačiau turi atitikti CK numatytą juridinio asmens steigimo ir registravimo tvarką, jeigu CK normos nenumato kitaip. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis19.15 KB
AutoriusMilda
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2003 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKolpingo kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Juridiniu asmenu steigimo tvarka [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Kolpingo kolegija
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą