Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Juridinių asmenų rūšys ir jų steigimas

Juridinių asmenų rūšys ir jų steigimas

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Juridiniai asmenys. Juridinių asmenų klasifikacija. Juridinių asmenų rūšys. Jų steigimas. Bendrosios juridinių asmenų filialų nuostatos. Išvados.

Ištrauka

Visi buvome pripratę, kad senajame civiliniame kodekse ir kituose teisės aktuose šalia fizinių asmenų buvo išskiriamos dar dvi subjektų grupės - juridiniai asmenys ir įmonės, neturinčios juridinio asmens statuso (individualios (personalinės) įmonės ir ūkinės bendrijos). Naujasis civilinis kodeksas atnešė tam tikrų naujovių - jame nebėra minimos įmonės, neturinčios juridinio asmens statuso.
Kartu su naujojo civilinio kodekso įsigaliojimu pagaliau sulaukėme tos dienos, kai Lietuvoje teisiškai nebeliko įmonių, neturinčių juridinio asmens statuso. Dabar visos įmonės laikomos juridiniais asmenimis. Apskritai įmonės, neturinčios juridinio asmens statuso, visą jų egzistavimo laiką kabojo tarp dangaus ir žemės. Iš vienos pusės, tai buvo lyg ir įmonės, kurios, kaip ir kitos įmonės, esančios juridiniais asmenimis, vertėsi tam tikra ūkine veikla ir siekė pelno. Iš kitos pusės, joms nebuvo taikomi tokie patys reikalavimai, kaip ir juridiniams asmenims - pavyzdžiui, mokesčius jos mokėjo remiantis laikinuoju fizinių asmenų pajamų mokesčio įstatymu (nors iš esmės jų apmokestinimo principai praktiškai nesiskyrė nuo juridinių asmenų). Gal ir reikėtų pritarti tam, kad pagaliau turime tik dvi asmenų grupes - fizinius ir juridinius asmenis, nes anksčiau ne kiekvienas suprasdavo, kas per daiktas yra įmonės, neturinčios juridinio asmens statuso. O, jeigu reikėdavo paaiškinti tai kokiam nors užsieniečiui.
Darbo tikslas: susipažinti su juridinių asmenų rūšimis bei jų steigimo ypatumais.
Darbo uždaviniai:
1. Nustatyti koks juridinių asmenų civilinės atsakomybės lygis.
2. Išsiaiškinti kokių juridinių asmenų Lietuvoje daugiausiai.
3. Ar galima tapatinti juridinį asmenį ir jo filialą.
Naujajame civiliniame kodekse juridiniai asmenys klasifikuojami pagal keletą kriterijų. Visų pirma pagal juridinio asmens tikslą juridiniai asmenys skirstomi į privačiuosius ir viešuosius juridinius asmenis. Viešųjų juridinių asmenų tikslas - tenkinti viešuosius interesus. Tokių juridinių asmenų pavyzdžiai: valstybės ir savivaldybės įmonės bei įstaigos, viešosios įstaigos, religinės bendruomenės ir panašiai. Privačiųjų juridinių asmenų tikslas - tenkinti privačius interesus. Į šią grupę patenka uždarosios akcinės bendrovės, akcinės bendrovės, individualios (personalinės) įmonės, ūkinės bendrijos ir kiti juridiniai asmenys, kurių pagrindinis tikslas yra siekti pelno. Atkreiptinas dėmesys, kad visos kodekso normos, susijusios su juridiniais asmenimis, taikomos tik privatiesiems juridiniams asmenims, o viešiesiems juridiniams asmenims yra numatomos tam tikros išimtys. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis21.78 KB
AutoriusSnieguole
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Juridiniu asmenu rusys ir ju steigimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą