Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Juridinių asmenų pabaiga ir pertvarkymas (2)

Juridinių asmenų pabaiga ir pertvarkymas (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Juridinio asmens sąvoka ir požymiai. Juridinio asmens požymiai. Juridinių asmenų rūšys. Juridinių asmenų pabaiga ir pertvarkymas. Juridinio asmens reorganizavimas. Juridinio asmens likvidavimas. Juridinių asmenų reorganizavimas ir pertvarkymas. Juridinių asmenų pabaiga. Išvados.

Ištrauka

Šio darbo tikslas, remiantys civilinės teisės teorija išaiškinti, juridinio asmens sąvoka. Reikėt pabrėžti kad darbo autorius palaiko V. Mikelėno nuomone, kad juridinis asmuo - tai fizinių asmenų grupių (gali būti ir atskiro asmens) turtinių interesų personifikacijos priemonė.
Darbe nagrinėjamos tokios juridinių asmenų rūšys: akcinės bendrovės, žemės ūkio bendrovės, kooperatinės bendrovės, valstybinės įstaigos ir įmonės, visuomeninės organizacijos ir panašiai.
Pagal galiojančio Civilinio kodekso 2.33 straipsnį, juridiniais asmenimis yra savo pavadinimą turinti įmonė, įstaiga ar organizacija, kuri gali savo vardu įgyti ir turėti teises bei pareigas, gali būti ieškovu ar atsakovu teisme. Šio straipsnio antroji dalis nurodo, kad juridiniais asmenimis gali būti įmonės, organizacijos, įstaigos, asociacijos, visuomeninės organizacijos, politinės partijos, kitos organizacijos Lietuvos Respublikos įstatymų ir šių organizacijų įstatų (nuostatų) numatytais atvejais.
Darbo autorius savo darbe naudojo V.Mikelėno knyga – Civilinė teisė, bei Lietuvos Respublikos Civilinių kodeksų 2000 m. liepos 18 d. aktualia redakcija.

Remiantys civilinės teisės teorija galima pasakyti, kad juridinis asmuo - tai fizinių asmenų grupių (gali būti ir atskiro asmens) turtinių interesų personifikacijos priemonė. Juridiniai asmenys yra: akcinės bendrovės, žemės ūkio bendrovės, kooperatinės bendrovės, valstybinės įstaigos ir įmonės, visuomeninės organizacijos ir panašiai. Pagal galiojančio Civilinio kodekso 2.33 straipsnį, juridiniais asmenimis yra savo pavadinimą turinti įmonė, įstaiga ar organizacija, kuri gali savo vardu įgyti ir turėti teises bei pareigas, gali būti ieškovu ar atsakovu teisme. Šio straipsnio antroji dalis nurodo, kad juridiniais asmenimis gali būti įmonės, organizacijos, įstaigos, asociacijos, visuomeninės organizacijos, politinės partijos, kitos organizacijos Lietuvos Respublikos įstatymų ir šių organizacijų įstatų (nuostatų) numatytais atvejais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis30.91 KB
Autoriusmantas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Juridiniu asmenu pabaiga ir pertvarkymas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 22 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą