Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Juridinių asmenų reorganizavimas ir likvidavimas

Juridinių asmenų reorganizavimas ir likvidavimas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Juridinis asmuo ir jo rūšys. Juridinio asmens veiklos pabaiga. Juridinio asmens reorganizavimas. Juridinio asmens likvidavimas. Išvados.

Ištrauka

Kasdieniniame mūsų gyvenime dažnai išgirstame minint juridinį asmenį, kalbant apie jo dalyvavimą įvairiuose visuomeniniuose santykiuose. Būtent mano referato tema yra susijusi su juridiniu asmeniu, tiksliau su jo pabaigos įtvirtinimu.
Mano darbo tikslas yra trumpai aptarti, kas yra juridinis asmuo ir kokios yra jo rūšys bei teisinės formos. Taip pat labai svarbu išsiaiškinti, kaip juridinis asmuo paklūsta valstybės nustatytoms taisyklėms, reguliuojančioms jo elgesį, ir kokie įstatymai ir teisiniai aktai reglamentuoja jo pasibaigimo procesą bei šio proceso vykdymą.
Pagrindinis čio darbo tikslas – išnagrinėti ir atskleisti svarbiausius juridinio asmens pasibaigimo aspektus, išskirti šio pasibaigimo rūšis bei kiekvieną iš jų apibendrinti. Svarbu paaiškinti reorganizavimo ir likvidavimo sąvokas ir išskirti jų taikymo būdus.
Šio darbo užduotis yra išsiaiškinti, koks yra valstybės vaidmuo organizuojant juridinio asmens užbaigimą ir kokie Lietuvos Respublikos įstatymai bei nutarimai reglamentuoja jo reorganizavimo ir likvidavimo procesus.

Norint išnagrinėti juridinių asmenų reorganizavimo ir likvidavimo procesus bei jų ypatumus, visų pirma reikia susipažinti su juridinio asmens sąvoka, bei jo rūšimis.
Juridinis asmuo yra savo pavadinimą turinti įmonė, įstaiga ar organizacija, kuri gali savo vardu įgyti ir turėti teises bei pareigas, būti ieškovu ar atsakovu teisme. (Lietuvos Respublikos Civilinis Kodeksas 2.33 str.1-oji d., 2000 07 18 d., Nr. VIII-1864).
Juridinių asmenų gali būti laibai įvairių ir gali būti įvairių skirstymo būdų. Pagal savo siekiamus tikslus juridiniai asnenys skirstomi į privačiuosius ir viešuosius, pagal dalyvių atsakomybę - į ribotos ir neribotos turtinės atsakomybės juridinius asmenis, pagal - teisines formas į personalinę įmonę, akcinę bendrovę, žemės ūkio bendrovę, kooperatyvinę bendrovę, valstybės įmonę, įstaigą, organizaciją ir t. t. (Lietuvos teisės pagrindai, 2004, 183 psl.) ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis19.01 KB
AutoriusEdita
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasAsist. V. Šimkienė
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Juridiniu asmenu reorganizavimas ir likvidavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Asist. V. Šimkienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą