Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Filialai ir atstovybės

Filialai ir atstovybės

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Juridinio asmens filialas. Juridinio asmens filialo nuostatai. Filialų reglamentavimas. Juridinio asmens atstovybė. Juridinio asmens atstovybė. Juridinio asmens atstovybės nuostatai. Juridinio asmens atstovybės reglamentavimas. Išvados.

Ištrauka

Bet kuris juridinis asmuo gali būti sudarytas tiek iš vieno, tiek iš keleto struktūrinių padalinių. Juridinio asmens padalinių savarankiškumas gali būti skirtingas, t.y. padaliniai gali būti tiek nesavarankiški, integruoti į juridinį asmenį, tiek savarankiškai veikiantys, tik juridinio asmens nustatyta tvarka kontroliuojami bei atskaitingi juridiniam asmeniui. Teisę Lietuvos Respublikoje steigti specifinius, daugiau ar mažiau savarankiškus padalinius turi bet kuris juridinis asmuo, t.y. tiek Lietuvoje, tiek užsienyje registruotos įmonės ir organizacijos.
Filialai ir atstovybės pagal galiojantį LR Civilinį kodeksą yra juridinių asmenų padaliniai, patys neturintys juridinio asmens teisių. Praktikoje dažniausiai juridinių asmenų filialai ir atstovybės yra steigiamos užsienio valstybėse ar kituose miestuose, rajonuose, nei yra pats juridinis asmuo.
Pagrindinis teisės aktas, reglamentuojantis filialų bei atstovybių veiklą, - Civilinis kodeksas, t.y. Civilinio kodekso 2.53 - 2.58 str. Nuostatų, reglamentuojančių filialų ir atstovybių veiklą, yra ir kituose galiojančiuose teisės aktuose. Pavyzdžiui, Akcinių bendrovių įstatymo 4 str. numato, kad bendrovės įstatuose turi būti numatyta sprendimų dėl filialų ir atstovybių steigimo bei jų veiklos nutraukimo priėmimo tvarka, taip pat filialų ir atstovybių vadovų skyrimo ir atšaukimo tvarka, šio įstatymo 9 skirsnis reglamentuoja užsienio bendrovių filialų steigimo Lietuvos Respublikoje tvarką ir kt.
Darbo objektas – juridiniai asmenų padalinai – atstovybės ir filialai.
Darbo tikslas – išnagrinėti filialų ir atstovybių teisinį statusą ir funkcijas.
Šiame darbe keliami šie uždaviniai:
1. atskleisti kuo filialas ar atstovybė skiriasi nuo paties juridinio asmens (uždarosios akcinės bendrovės, individualios įmonės ar kt.);
2. atskleisti kuo skiriasi juridinio asmens filialas nuo juridinio asmens atstovybės;
3. kas atsako už filialo ar atstovybės prisiimtus įsipareigojimus.
Juos padėjo pasiekti sisteminiu ir lyginamuoju metodais atlikta Lietuvos Respublikos teisinės bazės ir jurisprudencijos analizė.


1. Filialo požymiai. Juridinio asmens filialas yra struktūrinis juridinio asmens padalinys, turintis savo buveinę ir atliekantis visas arba dalį juridinio asmens funkcijų.
Juridinio asmens filialas nėra juridinis asmuo. Juridinis asmuo atsako pagal filialo prievoles ir filialas atsako pagal juridinio asmens prievoles.
Juridinio asmens požymis yra organizacinis vieningumas. Juridinis asmuo gali turėti įvairių struktūrinių padalinių, kurie gali atlikti įvairias funkcijas. Juridinio asmens struktūrinių padalinių savarankiškumas gali būti labai įvairus, struktūriniai padaliniai gali būti integruoti ir savarankiški. Juridinio asmens struktūrinis padalinys, kurio funkcijos yra savarankiškos ir nereikalingos nuolatinės sąveikos su kitais juridinio asmens padaliniais, gali turėti juridinio asmens filialo teises. Juridinis asmuo turi teisę savarankiškai spręsti, kaip organizuoti darbą, ir todėl pats priima sprendimą, koks padalinys gali būti juridinio asmens filialas ar ne, nesvarbu, ar toks juridinio asmens struktūrinis padalinys yra toje pačioje vietoje kur ir juridinio asmens buveinė ir kiti struktūriniai padaliniai. Nereikalaujama, kad filialo ir juridinio asmens buveinės adresas sutaptų. Pagrindinis filialo požymis yra buveinė. Juridinio asmens struktūrinių padalinių, kurie nėra filialai, buvimo vieta neturi reikšmės, nes veiksmai atliekami nurodant juridinio asmens buveinę.
Funkcijos, kurioms vykdyti filialas steigiamas, nurodomos filialo nuostatuose. Tarp filialo ir paties juridinio asmens nėra atstovavimo santykių, todėl filialo funkcijoms vykdyti įgaliojimas nėra reikalingas, filialas veikia jo nuostatose nurodytų funkcijų ir įgalinimų ribose.
Filialų steigimo bei jų vadovų skyrimo tvarka turi būti nustatyta pačios bendrovės įstatuose, t.y. įstatymai griežtai šio klausimo nereglamentuoja. Sprendimą dėl filialo steigimo bei jo vadovo paskyrimo paprastai priima valdymo organas. Valdymo organų kompetencija taip pat yra ir filialų nuostatų, apibrėžiančių filialo veiklos tikslus ir įgalinimus, tvirtinimas. Pavyzdžiui, pagal Individualių įmonių įstatymo 5 str., sprendimus dėl individualios įmonės filialo steigimo bei nuostatų tvirtinimo priima individualios įmonės savininkas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis15.66 KB
AutoriusDainius
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Failo pavadinimasMicrosoft Word Filialai ir atstovybes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą