Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Juridinio asmens registravimas

Juridinio asmens registravimas

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Pasirengimas įmonės įregistravimui. Notarui pateikiami dokumentai. Dokumentų pateikimo VĮ "Registrų centras" tvarka. VĮ "Registrų centras" pateikiami dokumentai. Individuali įmonė. Uždaroji akcinė bendrovė. Akcinė bendrovė. Kooperatinė bendrovė. Ūkinė bendrija. Įmonės filialo ar atstovybės įregistravimas. Įmonės, jos filialo ar atstovybės registravimo mokesčiai. Išvados.

Ištrauka

Steigiamos įmonės steigėjas prašymą įregistruoti juridinį asmenį ar jo padalinį, įmonės steigimo dokumentus pirmiausia turi pateikti notarui, kuris tvirtins duomenų tikrumą ir steigimo dokumentų atitikimą įstatymų reikalavimams.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė 2003 m. lapkričio 12 d. nutarimu Nr. 1407 "Dėl Juridinių asmenų registro įsteigimo ir Juridinių asmenų registro nuostatų patvirtinimo" (Žin., 2003, Nr. 107-4810) nutarė nuo 2004 m. sausio 1 d. įsteigti Juridinių asmenų registrą ir patvirtino Juridinių asmenų registro nuostatus.
Visi juridiniai asmenys, jų dokumentai, duomenys ir informacija, taip pat dokumentų, duomenų ir informacijos pakeitimai nuo 2004 m. bus registruojami valstybės įmonės Registrų centro Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių, Utenos ir Vilniaus filialuose. Prašymai ir dokumentai taip pat bus priimami ir išduodami šių filialų skyriuose. Juridinių asmenų registravimo dokumentų bylos iš ministerijų, apskričių ir savivaldybių bus perduotos filialams pagal juridinio asmens buveinę.
Labai svarbu yra tinkamai pasirengti įmonės įregistravimui. Rekomenduojame prieš kreipiantis į notarą iš anksto sutvarkyti šiuos steigimo dokumentus:
parengti visus su tam tikros teisinės formos įmonės steigimu susijusius dokumentus (pvz., nuostatus, bendrosios jungtinės veiklos sutartį, steigimo sutartį arba steigimo aktą, bendrovės įstatus, steigiamojo susirinkimo protokolą ir pan.);
gauti naudojimosi patalpomis pažymą arba sutvarkyti dokumentus, patvirtinančius nuosavybės teises į patalpas.
Prieš einant pas notarą, rekomenduojame rezervuoti steigiamai įmonei vardą dėl to, kad VĮ Registrų centrui pateikus įmonės steigimo dokumentus nepaaiškėtų, jog tokiu vardu jau įregistruota kita įmonė.
Notaras, gavęs įmonės, filialo ar atstovybės steigimo dokumentus patikrina, ar pateikti dokumentai yra teisingai užpildyti ir ar jie atitinka teisės aktų reikalavimus. Jei steigimo dokumentai užpildyti klaidingai ar prieštarauja teisės aktų nuostatoms, notaras nurodo, ką reikia patikslinti pateiktuose steigimo dokumentuose. Patikslinti steigimo dokumentai pakartotinai pateikiami notarui. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-15
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis10.92 KB
Autoriusjustyte8
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word juridinio asmens registravimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą