Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Nuosavybės teisė (2)

Nuosavybės teisė (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041
Aprašymas

Reziumė. Įvadas. Nuosavybės teisės sąvoka. Nuosavybės teisės subjektai ir objektai. Nuosavybės teisės rūšys ir formos. Privati nuosavybė. Intelektualinė nuosavybė. Pramoninė nuosavybė. Autorinė nuosavybė. Nuosavybės teisės turinys. Valdymas. Valdymo atsiradimas ir į gyvendinimas. Valdymo pasibaigimas. Valdymo gynimas. Servitutas. Uzufruktas. Hipoteka. Nuosavybės teisės įgijimo ir praradimo pagrindai. Įgyjamoji senatis. Nuosavybės teisės apsauga ir gynimas. Atsakomybė už nusikaltimus nuosavybės teisei. Turtinės žalos nustatymas ir jos atlyginimo metodika. Užsieniečių nuosavybės nusavinimo sąlygos. Užsieniečių nuosavybės nusavinimas pagal bendrąją tarptautinę teisę. Atsakomybė už neteisėtą užsieniečių nuosavybės nusavinimą. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Nuosavybės teisės temos nagrinėjimas turi teorinę-mokslinę, praktinę bei pažintinę reikšmę. Nuosavybės tema įdomi tuo, kad šią sritį reglamentuojančių normų turiniui įtakos turėjo Lietuvos Respublikos nepriklausomybės atgavimas su visomis jos pasekmėmis. Ekonominių reformų metu vykstantys nuosavybės transformavimo procesai sudarė sąlygas Lietuvoje susiformuoti naujoms nuosavybės rūšims ir formoms.
Teorinėje plotmėje, tiek valstybės, tiek teisės atsiradimas yra susietas su nuosavybės atsiradimu. Nuosavybė, kaip teisinė institucija, yra istorinė kategorija, ji praėjo labai ilgą evoliucijos kelią ir galiausiai ji susiformavo kaip subjektinė teisė, kuri tam tikra prasme net nulėmė visos teisinės sistemos pobūdį.
Nuosavybės teisės institutas, sukurtas Romos valstybės egzistavimo laikotarpiu tapo pagrindiniu atsparos tašku Europoje ir kitose valstybėse, pradedant viduramžiais ir baigiant šia diena, sprendžiant su šia teise susijusias pagrindines teorines ir praktines problemas.[5, p. 133].
Šiame darbe supažindinama su nuosavybės teisės klausimais, apžvelgiami šios teisės pagrindai, taip pat ir tarptautiniame lygmenyje. Plačiau paanalizuojami turtinės žalos nustatymo ir užsieniečių nuosavybės nusavinimo klausimai. Remiamasi tarptautinės teisės specialistų, taip pat teismo ekspertizės instituto specialistų komentarais periodikoje, tarptautinės teisės literatūra.
Turtinės žalos nustatymo tema yra svarbi tardytojams, teismams, proceso dalyviams, todėl turtinė žala negali būti nustatoma taikant ekspertų ir revizorių nuožiūra pasirinktas metodikas, jos turi būti aprobuotos ir priimtinos visoms suinteresuotoms šalims. Turtinės žalos nustatymo temoje mėginama apibrėžti ,,turtinės žalos" sąvoka, nustatyti skirtumus tarp turtinės žalos, nuostolių, netekimų, praradimų. Teismo ekspertizės instituto specialistai, remdamiesi daugiamete praktika, suformulavo pagrindinius turtinės žalos nustatymo principus, kurių pagrindu galėtų būti kuriamos konkrečios metodikos.
Tarptautinės teisės normos, reglamentuojančios užsieniečių nuosavybės nusavinimą, iki šiol nėra kodifikuotos, o šios tarptautinės nuosavybės teisės srities klausimai sprendžiami pagal dvišalių ir daugiašalių regioninių sutarčių nuostatas bei vadovaujantis tarptautiniais papročiais. Šioje analizės dalyje siekiama atskleisti tokių paprotinių normų turinį.
Taipogi nagrinėjama kaip tarptautinėje teisėje apibrėžiamos ,,nuosavybės" ir ,,nusavinimo (ekspropriacijos)" sąvokos. Analizuojamos tarptautinėje teisėje nusistovėjusios užsieniečių nuosavybės nusavinimo sąlygos (reikalavimai tokiam nusavinimui), pateikiama ,,neteisėto užsieniečių nuosavybės nusavinimo" sąvoka ir nagrinėjamos atsakomybę už tokį neteisėtą nusavinimą nustatančios tarptautinės paprotinės normos.
Šiame darbe paliesti klausimai aktualūs tarptautinę teisę studijuojantiems ir nuosavybės apsauga Lietuvoje besidomintiems teisininkams. Galiausiai aukščiau minėtų temų nagrinėjimas yra reikšmingas pažintine prasme, nes, norint tiksliai nustatyti užsieniečių nuosavybės nusavinimą reguliuojančių tarptautinių normų turinį, reikia apžvelgti daugelį tarptautinę teisinę reikšmę turinčių dokumentų (sutarčių, teismų bei arbitražų sprendimų, mokslinių darbų, periodikos ir kt.), kurie yra ne tik teisės šaltiniai, bet ir tarptautinio papročio įrodymai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-31
DalykasCivilinės teisės diplominis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasDiplominiai darbai
Apimtis35 puslapiai 
Literatūros šaltiniai20 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis47.37 KB
AutoriusTikrove
Viso autoriaus darbų65 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nuosavybes teise (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą