Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Nuosavybės ir patikėjimo teisės verslo teisėje

Nuosavybės ir patikėjimo teisės verslo teisėje

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Nuosavybės teisė. Nuosavybės teisės sąvoka ir turinys. Nuosavybės teisinių santykių objektas. Nuosavybės teisinių santykių subjektas. Nuosavybės teisės rūšys. Nuosavybės teisės įgijimo ir praradimo pagrindai. Nuosavybės teisės apribojimai. Pramoninė nuosavybė kaip nuosavybės teisės objektas. Patikėjimo teisė. Patikėjimo teisės sąvoka ir turinys. Patikėjimo teisės subjektas ir objektas. Išvados.

Ištrauka

Visų mūsų kasdieninė veikla remiasi civiline teise. Ji yra labiausiai paplitusi teisės šaka, reguliuojanti turtinius ir neturtinius santykius bei apima visų nuosavybės teisės objektų valdymą, naudojimą ir disponavimą jais.
Nuosavybės teisė kaip ir patikėjimo teisė priklauso tam pačiam civilinės teisės institutui – daiktinei teisei. Savo ruožtu šis institutas reglamentuoja santykius, susijusius su daikto valdymu, naudojimusi bei disponavimu juo.
Šiame kursiniame darbe bandysiu išsiaiškinti ir paanalizuoti nuosavybės ir patikėjimo teisės sąvokas bei turinius. Sužinoti kokios gali būti nuosavybės teisės rūšys. Apžvelgti patikėjimo bei nuosavybės teisių subjektus ir objektus. Taip pat bandysiu išsiaiškinti kokie yra nuosavybės ir patikėjimo teisių įgijimo, praradimo bei apribojimo pagrindai. Dar apžvelgsiu pramoninės nuosavybės kaip nuosavybės teisės objekto pagrindinius bruožus.

"Turtiniai santykiai – tai visuomeniniai santykiai, kurie atsiranda dėl materialių vertybių turėjimo, jų naudojimo ir perėjimo iš vienų asmenų kitiems, taip pat dėl paslaugų suteikimo ar darbų atlikimo.
Neturtiniai santykiai – visuomeniniai santykiai, atsirandantys dėl mokslo, literatūros ar meno kūrinių autorystės, išradimų autorystės, taip pat dėl piliečių ir organizacijų garbės bei orumo."

Remiantis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 4.37 str. nuosavybės teisė yra teisė nepažeidžiant įstatymų ir kitų asmenų teisių ir interesų, valdyti, naudoti nuosavybės teisės objektą ir juo disponuoti. Savininkas turi teisę perduoti kitam asmeniui visą nuosavybės teisės objektą ar jo dalis, ar tik konkrečias nurodytas teises. D. Vasarienė savo knygoje " Civilinė teisė" nuosavybės teisės sąvoką apibrėžia, kaip teisės normų visumą, kurios įtvirtina ir gina tam tikrų daiktų priklausomybę tam tikram asmeniui arba keliems asmenims ir nustato jiems galimybę tuos daiktus valdyti, naudoti ir jais disponuoti. Dar kiti autoriai nuosavybės teisę aiškina dvejomis prasmėmis – objektyviąja ir subjektyviąja. "Subjektyviąja prasme tai yra savininko teisė savo nuožiūra, nepažeidžiant įstatymų ir kitų asmenų teisių ir interesų, valdyti, naudoti daiktą bei juo disponuoti. Objektyviąja prasme – tai visuma teisės normų, reguliuojančių ekonominius santykius dėl daiktų valdymo, naudojimosi jais bei disponavimo." ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKomercinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis28.6 KB
AutoriusIndre
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasasist. G. Šatienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nuosavybes ir patikejimo teises verslo teiseje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 16 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • asist. G. Šatienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą