Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Daiktinė teisė (5)

Daiktinė teisė (5)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Daiktų sąvoka. Nuosavybės teisė. Nuosavybės teisės sąvoka, objektai, turinys. Nuosavybės teisės įgijimas ir praradimas. Įgyjamoji senatis. Nuosavybės rūšys. Savininko teisių apsauga ir gynimas. Turto patikėjimo teisė. Servitutas. Servituto sąvoka ir įgyvendinimas. Servitutų rūšys. Servituto nustatymo pagrindai. Servituto pasibaigimo pagrindai. Teisių į servitutą gynimas. Uzufruktas. Uzufrukto sąvoka. Uzufrukto nustatymas. Uzufrukto pasibaigimas. Hipoteka. Hipotekos sąvoka. Hipotekos rūšys. Hipotekos įregistravimas. Hipotekos perleidimas ir įkeitimas. Skolos išieškojimas hipotekos kreditoriaus naudai. Hipotekos pabaiga. Išvados.

Ištrauka

Nuo seniausių laikų žmogus gyvendamas visuomenėje privalo paklusti daugeliui istoriškai susiklosčiusių ir valstybės nustatytų taisyklių, kurios labai įtakoja jo gyvenimą. Pavyzdžiui, žmogelis sugalvojo imtis verslo, bet pasąmonė jam sako, kad pirmiausia reikės daug prakaito išlieti, kol atliks visus formalumus įregistruojant įmonę, o kur dar visi mokesčiai ir pan. Tai tik vienas pavyzdžių, rodančių kaip žmonių gyvenimus reguliuoja kažkokia nematoma jėga. Ta nematoma jėga – civilinė teisė. Civilinė teisė yra viena iš teisės šakų, reguliuojanti turtinius ir su jais susijusius, o taip pat ir nesusijusius asmeninius neturtinius santykius, atsirandančius tarp lygių ir vienas kitam nepavaldžių asmenų (subjektų).
Civilinė teisė susideda iš institutų, kurie, išdėstyti tam tikra tvarka, sudaro jos sistemą. Civilinės teisės sistemą sudaro: bendrosios nuostatos (LR CK I knyga), asmenys (II knyga), šeimos teisė (III knyga), daiktinė teisė (IV knyga), paveldėjimo teisė (V knyga), prievolių teisė (VI knyga).
Daiktinė teisė – tai visuma teisės normų, kurios nustato galimybę pačiam teisės subjektui įgyvendinti savo teises į daiktą be kitų asmenų kokių nors veiksmų. CK 4.20 straipsnis numato, kad daiktinė teisė – tai absoliuti teisė, pasireiškianti teisės turėtojo galimybe įgyvendinti valdymo, naudojimo ir disponavimo teises ar tik kai kurias iš šių teisių.
Šio referato tikslai: susipažinti su daiktinės teisės civilinėje teisėje bendraisiais klausimais; išsiaiškinti, kas bendrai yra laikomas daiktu civilinėje teisėje; įgyti pirminių žinių apie daiktinę teisę.

Norint labiau suprasti ir įsigilinti į daiktinę teisę, reikia apibrėžti, kas yra daiktas. Pagal CK 4.1 straipsnį daiktais laikomi iš gamtos pasisavinti arba gamybos procese sukurti materialaus pasaulio dalykai. Būtent daiktai yra labiausiai paplitęs civilinės teisės objektas, kadangi dauguma civilinių teisinių santykių atsiranda dėl daiktų. Neabejotina, kad anksčiau visi tokie daiktai galėjo būti panaudoti tam tikriems materialiems arba kulturiniams žmogaus poreikiams tenkinti.
Teisiniu požiūriu daiktais nebuvo laikomi materialaus pasaulio dalykai, egzistavę gamtoje, bet, esant nepakankamam mokslo ir technikos lygiui, negalėję būti panaudoti žmogaus poeikiams tenkinti.
Tačiau plėtojantis mokslui ir technikai, kartu kuriant naujus daiktus, galinčius tenkinti vis didėjančius žmonijos poreikius ir būti civilinės teisės objektu, kaip neišvengiama pasekmė atsirado ir kai kurie materialaus pasaulio dalykai, negalintys tenkinti jokių materialinių arba kultūrinių žmogaus poreikių. Tai įvairios kenksmingos atliekos, kurių negalima perdirbti ir kokiu nors būdu pritaikyti žmogaus poreikiams tenkinti.
Todėl reikia pripažinti, kad dabar teisiniu požiūriu, matyt, ne kiekvienas daiktas gali tenkinti tam tikrus žmogaus poreikius. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-05
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis34.7 KB
AutoriusMarius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Daiktine teise (5) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 22 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą