Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Europos arešto orderis (EAO)

Europos arešto orderis (EAO)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įžanga. Europos arešto orderio samprata, paskirtis ir priėmimo aplinkybė. Europos arešto orderio samprata. Europos arešto orderio paskirtis. Europos arešto orderio priėmimo aplinkybės. Lietuvos baudžiamųjų įstatymų atitikimas 2002 m. Birželio 13 d. Tarybos pagrindų sprendimui dėl Europos arešto orderio. Privalomi Europos arešto orderio (EAO) nevykdymo pagrindai. Neprivalomi Europos arešto orderio (EAO) nevykdymo pagrindai. Europos sąjungos šalių konstitucinių teismų sprendimai paskelbti Europos arešto orderį prieštaraujančiu nacionalinėms konstitucijoms. Vokietijos konstitucinio teismo sprendimas pripažinti Europos arešto orderį prieštaraujančiu Vokietijos konstitucijai. Lenkijos konstitucinio teismo sprendimas pripažinti Europos arešto orderį prieštaraujančiu konstitucijai. Kipro aukščiausiojo teismo sprendimas pripažinti Europos arešto orderį prieštaraujančiu konstitucijai. Europos arešto orderio forma, jos pildymas ir Europos arešto orderio (EAO) išdavimas. Europos arešto orderio (EAO) forma ir jos pildymas. Reikalavimai Europos arešto orderio (EAO) išdavimui. Išvados.

Ištrauka

2004 m. balandžio 27 d. Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas (toliau LR BK) buvo papildytas 9 (1) straipsniu, kuriame numatytas asmens perdavimas pagal Europos arešto orderį (toliau EAO). Vienareikšmės nuomonės dėl šio instituto dar nėra, mokslinės literatūros nėra gausu. Teisės aktuose, žiniasklaidoje ir mokslinėje literatūroje EAO apibūdinamas įvairiai: kai kur sakoma, kad EAO pažeidžia pagrindines žmogaus teises ir laisves ; kitur – atvirkščiai, kad tai priemonė, labiau užtikrinanti pagrindines laisves , o patys įtariamieji (kaltinamieji) į EAO kartais žvelgia ironiškai .
Šio darbo tikslas – atskleisti EAO instituto sampratą bei galimas jo taikymo problemas.
Siekiant darbo tikslo buvo keliami šie uždaviniai: išsiaiškinti, kokia yra EAO paskirtis, ar EAO atitinka tarptautinius dokumentus, su kokiomis problemomis susiduriama įgyvendinant EAO, kokia yra EAO išdavimo tvarka.
Darbo struktūrą sudaro įžanga, keturios dėstomosios dalys ir išvados. Pirmoje dalyje atskleidžiama EAO samprata, paskirtis ir nagrinėjamos jo priemėmimo aplinkybės. Antroje darbo dalyje analizuojama LR BK 9 (1) straipsnio atitiktis tarptautiniams dokumentams, konkrečiai, Europos Tarybos pagrindų sprendimui . Trečiojoje dalyje analizuojami užsienio šalių Konstitucinių teismų sprendimai pripažinti EAO prieštaraujančiu nacionalinėms Konstitucijoms. Ketvirtojoje darbo dalyje aprašoma EAO išdavimo tvarka.
Darbe buvo analizuojama nacionaliniai ir tarptautiniai teisės aktai, mokslinė doktrina, teismų praktika, taip pat ieškant informacijos buvo naudojamos įvairios interneto duomenų bazės ir paieškos sistemos.
2. Europos arešto ordero samprata, paskirtis ir priėmimo aplinkybės
2.1 Europos arešto orderio samprata
Europos arešto orderis yra teisminis sprendimas, kurį išduoda valstybė narė, kad kita valstybė narė areštuotų ir perduotų prašomą perduoti asmenį, siekiant patraukti baudžiamojon atsakomybėn arba vykdyti laisvės atėmimo bausmę, arba sprendimą dėl įkalinimo .
Europos Tarybos pagrindų sprendimas reglamentuoja Europos arešto orderio taikymo sritį, jo turinį ir formą, privalomus ir neprivalomus jo vykdymo pagrindus, perdavimo procedūrą ir jos teisinius padarinius.
Europos arešto orderio sistema suvokiama kaip Europos Sąjungai priklausančių valstybių baudžiamojo teisinio bendradarbiavimo forma, pasireiškianti vienos valstybės-narės teismo sprendimo, kad šioje valstybėje nusikaltimo padarymu įtariamas, kaltinamas ar jau nuteistas asmuo turi būti suimtas kitoje valstybėje-narėje ir perduotas pirmajai (Europos arešto orderio), vykdymu kitoje valstybėje-narėje, neieškant ir nenagrinėjant kitų baudžiamosios prievartos taikymo pagrindų .
Vienas kertinių Europos Sąjungos valstybių narių tarpusavio teisinio bendradarbiavimo principų yra abipusio pripažinimo principas , kuris taikomas tarpusavio teisminei pagalbai baudžiamosiose bylose, įtariamų arba kaltinamų nusikaltimo padarymu asmenų išdavimu baudžiamajam persekiojimui (ekstradicija), nuteistų asmenų perdavimui tolesniam bausmės atlikimui ir pan. Tarpusavio pripažinimo principas reikalauja, kad vienoje Sąjungos valstybėje priimtam sprendimui (nagrinėjamais atvejais – teisminiam sprendimui suimti asmenį arba apkaltinamajam teismo nuosprendžiui) būtų pripažįstama tapati teisinė reikšmė visose kitose Sąjungos valstybėse. Pažymėtina, kad Europos Sąjungos valstybių narių tarpusavio teisinį bendradarbiavimą reglamentuoja tarptautinės sutartys, kurios paprastai nustato teisinės pagalbos apimtį, jos teikimo arba atsisakymo ją suteikti pagrindus, sąlygas bei procedūrų taisykles.
Abipusiai įpareigojantis vertinimas yra būtinas , jei norima užtikrinti, kad su Europos Sąjungos piliečiais būtų elgiamasi vienodai visoje Europos Sąjungoje, ir sustiprinti valstybių narių tarpusavio pasitikėjimą, taip palengvinant teismų sprendimų abipusio pripažinimo principo taikymą ir ypač pačios valstybes narės piliečio perdavimą kitos valstybės teismui. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKonstitucinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai14 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis49.86 KB
AutoriusSalomeja
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdoc. dr. Gintaras Goda
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos aresto orderis (EAO) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • doc. dr. Gintaras Goda
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą