Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Juridiniai asmenys – komercinės teisės subjektai

Juridiniai asmenys – komercinės teisės subjektai

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Pagrindiniai požymiai, skiriantys komercinės teisės subjektą nuo kitokio teisės subjekto. Juridiniai asmenys. Juridinio asmens samprata. Juridinių asmenų teisnumas ir veiksnumas. Juridinių asmenų steigimas. Išvados.

Ištrauka

Teisės subjektais apskritai vadinami žmonės (piliečiai) ir jų įsteigti organizaciniai dariniai. Teisės doktrinoje, norminiuose aktuose ir teisinėje praktikoje pirmieji vadinami fiziniais asmenimis, o kai kurie jų įsteigti organizaciniai dariniai - juridiniais asmenimis arba šio statuso neturinčiomis organizacijomis. Teisės normos suteikia teisės subjektams tam tikras teises ir tam tikras pareigas bei nustato atsakomybę. Kitaip sakant, nustato juridinį statusą t. y. subjekto teisinę padėtį, nustatomą ir reguliuojamą įstatymais, kitais teisės aktais ir steigiamaisiais dokumentais (įstatais, sutartimi ir kt.).
Kiekvienas fizinis asmuo ir visos nustatyta tvarka (teisėtai) įsteigtos organizacijos yra ar gali būti tam tikrų civilinių-teisinių santykių dalyvės (t.y. civilinės teisės subjektai). Visos jos (jie) turi ar gali susikurti sau naujas teises ir pareigas. Tačiau tai nereiškia, kad kiekvienas civilinės teisės subjektas kartu gali būti ir komercinės teisės subjektu. Iš kitų civilinės teisės subjektų komercinės teisės subjektai išsiskiria tuo, kad jiems Įstatymų nustatyta tvarka suteikta teisė verstis komercine-ūkine veikla ir dalyvauti su ja susijusiuose teisiniuose santykiuose. Taigi, komercinės teisės subjektai yra visi juridiniai bei fiziniai asmenys, kurie savo asmeniniu ar firmos vardu dalyvauja rinkos santykiuose su tiekėjais, pirkėjais, užsakovais ir kitais subjektais. Tokie asmenys visose valstybėse įteisinami (legalizuojami) registracine ar kitokia įstatymų nustatyta tvarka. Po įteisinimo jie įgyja komercinės teisės subjekto teisinį statusą ir kartu teise dalyvauti materialinių vertybių gamyboje ir/ar prekių bei paslaugų apyvartoje.
Pagrindiniai požymiai, skiriantys komercinės teisės subjektą nuo kitokio teisės subjekto (pvz., eilinio piliečio), taip pat turinčio teisę sudaryti teisinius sandorius ir juridinę prievolę atsakyti už savo įsipareigojimus savo turtu, yra šie:
1) komercinės teisės subjekto veikla (gamyba, prekyba, paslaugų teikimas, darbų atlikimas ir kt.) turi būti atskirai įteisinta;
2) šią veiklą komercinės teisės subjektas atlieka savo vardu, tuo tarpu kai kiti asmenys komercines operacijas gali atlikti ir kito vardu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-09-13
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis15.37 KB
Autoriusvladas
Viso autoriaus darbų21 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojasdoc.dr. K.L.Valančius
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Juridiniai asmenys komercines teises subjektai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • doc.dr. K.L.Valančius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą