Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Komercinės teisės samprata, principai, objektas

Komercinės teisės samprata, principai, objektas

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Komercinės teisės samprata. Komercijos sąvoka. Komercinės teisės sąvoka. Komercinė teisė kaip civilinės teisės dalis. Komercinės teisės principai. Subjektų lygiateisiškumo principas. Nuosavybės neliečiamumo principas. Sutarties laisvės principas. Nesikišimo į privačius santykius principas. Komercinės teisės objektas. Pinigai. Vertybiniai popieriai. Akcija. Obligacija. Čekis. Vekselis. Konasamentas. Indėlių liudijimas (sertifikatas). Valstybės skolinis įsipareigojimas. Žemės sklypas ir kiti ištekliai. Įmonės ir turiniai kompleksai. Išvados.

Ištrauka

Darbo tema – komercinės teisės samprata, principai, objektas.
Darbo tikslas – išnagrinėti komercinės teisės sampratą, pagrindinius principus ir objektą.
Darbo uždaviniai:
Susipažinti su komercine teise kaip civilinės teisės dalimi;
Susipažinti su komercijos samprata;
Išskirti komercinės teisės principus;
Išanalizuoti pagrindinius komercinės teisės principus;
Išskirti komercinės teisės objektą.
Pateikto darbo objektas yra komercinės teisės samprata, principai ir objektas.
Darbo metodai:
Mokslinės literatūros analizė;
Įvairių informacijos šaltinių susisteminimas.
Komercinės teisės šalimi yra laikoma Italija. Italijos laisvieji miestai, plačiai praktikavę jūrų prekybą, suteikė palankias sąlygas pirklių korporacijoms atsirasti. Prekybos taisyklės papročių pavidalu klostėsi kiekvienos korporacijos viduje. Po to jos buvo perimamos kitų korporacijų. Ilgainiui tapo prekybos tradicija ir valstybės sankcionuotos pavirto komercinės teisės normomis, įtvirtinusioms komercinius teisinius santykius.
Naujausiais laikais komercinė teisė sparčiai vystėsi ir Prancūzijoje, kur pirmą kartą istorijoje šalies mastu per įstatymų leidybą buvo bandyta sutvarkyti prekybinius santykius. Buvo priimti 1673 metais sausumos kelių prekybos karaliaus dekretas, kuris vadinosi "Ordonance de komerce" ir jūrų prekybos karaliaus dekretas – "Ordonance de la marine" (1681 m.). Šie dekretai žymūs tuo, kad juose buvo apibendrinti ir kodifikuoti iki tol egzistavę prekybiniai papročiai kaip bandymas įveikti feodalinį privatumą. Juos priėmus, visos šalies mastu pradėjo formuotis vienoda komercinė teisė. Šie dekretai tapo ir Prancūzijos prekybos kodekso pagrindu. Tačiau dar didesnę įtaką komercinės teisės raidai padarė 1804 metų Napaleono kodeksas. Šie du kodeksai suformavo duolistinę civilinės teisės sistemą (komercinė teisės atskirta nuo civilinės teisės), kuri yra ir Vokietijoje.
Norint išsiaiškinti tai, ką apima privatūs interesai, reikia išsiaiškinti, ką reiškia sąvoka "viešieji interesai", nes tai, kas nėra viešieji interesai, yra privatūs interesai. Viešųjų interesų sąvoka yra labai plati ir mažai kur apibrėžta. Iš esmės viešųjų interesų sąvoka pateikiama tik viename įstatyme, t.y. "LR viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymas". Jame nurodoma, kad viešieji interesai – tai visuomeninis suinteresuotumas, kad asmenys, dirbantys valstybinėje tarnyboje, visus sprendimus priimtų nešališkai ir teisingai. Tačiau ši sąvoka yra per siaura, nes apima tik valstybės tarnybą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-12-07
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis24.04 KB
Autoriusruta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasE. Čižienė
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Komercines teises samprata principai objektas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Panevėžio kolegija / 2 Klasė/kursas
  • E. Čižienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą