Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Civilinė atsakomybė ir fiduciarinės pareigos

Civilinė atsakomybė ir fiduciarinės pareigos

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas — išanalizuoti civilinę atsakomybę už fiduciarinių pareigų pažeidimą. Žalos (nuostolių) atlyginimas už fiduciarinių pareigų pažeidimą. Sankcijos, taikomos pažeidžiant fiduciarines pareigas. Sandorių pripažinimas negaliojančiais. Juridinio asmens vadovo sprendimų panaikinimas. Privataus juridinio asmens vadovo atleidimas iš pareigų. Vadovo civilinės atsakomybės draudimas. Juridinio asmens veiklos tyrimas. Tinkamo vadovavimo juridiniam asmeniui doktrina. Juridinio asmens veiklos tyrimo inicijavimas ir eiga. Teismo taikytinos priemonės. Išvados.

Ištrauka

Civilinė atsakomybė yra turtinė prievolė, kurios viena šalis turi teisę reikalauti atlyginti nuostolius (žalą) ar sumokėti netesybas (baudą, delspinigius) , o kita šalis privalo atlyginti padarytus nuostolius (žalą) ar sumokėti netesybas (baudą, delspinigius). Įstatymai skiria dviejų rūšių civilinę atsakomybę: sutartinę ir deliktinę. Sutartinė civilinė atsakomybė atsiranda, kai neįvykdoma arba netinkamai įvykdoma sutartis. Šiuo atveju kita šalis privalo atlyginti dėl sutarties neįvykdymo ar netinkamo įvykdymo padarytus nuostolius arba sumokėti netesybas. Tuo tarpu deliktinė atsakomybė atsiranda dėl žalos, kuri nėra susijusi su sutartiniais santykiais, išskyrus atvejus, kai įstatymai nustato, kad deliktinė atsakomybė atsiranda ir dėl žalos, susijusios su sutartiniais santykiais.
Fiduciarines pareigos privataus juridinio asmens vadovui atsiranda, kai asmuo įgyja juridinio asmens vadovo statusą. Vadovo statusas lemia, kad tarp subjektų atsiranda fiduciariniai santykiai, kurių pagrindas – fiduciarinių pareigų laikymasis. Fiduciarinės pareigos yra traktuojamos kaip įstatyminiai imperatyvai, kurių sutartimi negalima išvengti. Todėl privataus juridinio asmens vadovui pažeidus fiduciarines pareigas jam taikytinos deliktinės civilinės atsakomybės taisyklės.
Darbo tikslas – išanalizuoti civilinę atsakomybę už fiduciarinių pareigų pažeidimą.
Darbo objektas – civilinė atsakomybė ir fiduciarinės pareigos.
Darbo uždaviniai:
1) Išnagrinėti žalos atlyginimą ir sankcijas, pažeidus fiduciarines pareigas.
2) Išanalizuoti civilinės atsakomybės draudimą.
3) Aptarti juridinio asmens veiklos tyrimą.
Temos aktualumas. Civilinė atsakomybė yra ypač svarbi privačiam juridiniam asmeniui ir su juo susijusiems subjektams. Vadovui nesilaikant fiduciarinių pareigų , kaip rodo praktika, atsiranda neigiamų padarinių ne tik minėtiems subjektams, bet ir visai valstybės ekonomikai. Todėl, norint išvengti civilinės atsakomybės už fiduciarinių pareigų pažeidimą, privaloma šių pareigų laikytis.

Naudoti metodai: 1) Literatūrinės analizės matodas – literatūros šaltiniuose ir LR įstatymuose pateiktos informacijos analizė, kurių pagalba analizavau civilinę atsakomybę už fiduciarinių pareigų pažeidimą. 2) Informacijos sisteminimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis29 puslapiai 
Literatūros šaltiniai15 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis40 KB
Autoriusiveta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasLukauskaitė
Švietimo institucijaV. A. Graičiūno aukštoji vadybos mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Civiline atsakomybe ir fiduciarines pareigos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 29 puslapiai 
  • V. A. Graičiūno aukštoji vadybos mokykla / 3 Klasė/kursas
  • Lukauskaitė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą