Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Fiduciarinė pareiga vengti interesų konflikto

Fiduciarinė pareiga vengti interesų konflikto

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Fiduciarinių pareigų samprata ir reikšmė. Fiduciarinė pareiga veikti protingai. Fiduciarinė pareiga veikti sąžiningai. Fiduciarinė pareiga būti lojaliam. Fiduciarinė pareiga – vengti interesų konflikto. Vadovas – akcininkas. Kai tas pats vadovas vadovauja keliems juridiniams asmenims. Juridinio asmens turto painiojimas su vadovo turtu. Vadovų atlyginimai ir kitos išmokos. Disponavimas turtu. Kiti turto painiojimo atvejai. Informacijos apie interesų konfliktą atskleidimas. Sankcijos už fiduciarnių pareigų pažeidimą. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Fiduciariniai santykiai yra gana sudėtingi, todėl dažnai jie aiškinami skirtingai. Kai kurie autoriai teigia, kad lietuvos teisės aktų normose esanti įtvirtinta nuostata, jos tarp privataus juridinio asmens valdymo organų ir paties juridinio asmens bei jo dalyvių (akcininkų) susiklosto fiduciariniai santykiai. Su tokia pozicija sutikti negalima, nes Lietuvos teisės aktuose apskritai nevartojamos fiduciarinių santykių ar fiduciarinių pareigų sąvokos. Klaidinga būtų fiduciarines pareigas aiškinti bei sieti vien tik su užsienio teise ir praktika, kur atitinkamos pareigos laikomos fiduciarinėmis. Pačia bendriausia prasme fiduciarinius santykius galima apibūdinti kaip pasitikėjimo santykius. Lietuvos ir užsienio teorijoje teismų praktikoje linkstama fiduciarines pareigas sieti su santykiais tarp įmonės ir jos vadovų, tarp atstovo ir atstovaujamojo, tarp patikėtojo ir patikėtinio, tarp franšizės pavedimo ir kai kurių kitų sutarčių šalių, daktaro ir paciento, farmacijos veikla užsiimančio asmens ir kliento, advokato ir kliento, ir pan. Šie santykiai įvardijami kaip fiduciariniai. Fiduciarinės pareigos kyla iš fiduciarinių santykių tarp subjektų. Būtent esant fiduciariniams santykiams atsiranda fiduciarinės pareigos ir aiškėja jų apimtis. Kad būtų galima konstatuoti esant fiduciarines pareigas ir reikalauti, jog asmuo jų laikytųsi ir nepažeidinėtų reikia būti įsitikinusiam, kad tarp šalių atsirado santykiai, kurios galima apibūdinti kaip fiduciarinius.
Pagrindinis darbo tikslas yra plačiau susipažinti su juridinio asmens vadovo fiduciarine pareiga vengti interesų konflikto.
Darbo uždaviniai:
1. Trumpai susipažinti su visomis fiduciarinėmis pareigomis.
2. Išnagrinėti sankcijas už fiduciarinių pareigų pažeidimus.
3. Išnagrinėti fiduciarinę pareigą vengti interesų konflikto
4. Nustatyti kokiais atvejais fiduciarine pareiga vengti interesų konflikto pareiga gali būti pažeista.
Temos aktualumas – ši tema yra labai aktuali, nes įmonėse, įstaigose, organizacijose darbuotojai turi laikytis fiduciarinių pareigų ir jei laikytųsi tai būtų tvarka, sutarimas darbe ir nebūtų ginčų..
Darbo metodai – aprašomasis, analizinis, lyginamasis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-08
DalykasCivilinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis34.57 KB
Autoriusjuraciuke
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasK. Lukauskaitė
Švietimo institucijaV. A. Graičiūno aukštoji vadybos mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Fiduciarine pareiga vengti interesu konflikto [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2008-09-15 IP: 77.240.249.94
    A sako

    Darbas yra prasta R. Greiciaus Vadovelio "Privataus juridinio asmnes vadovo fiduciarines pareigos" IV skyriaus "santrauka"

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • V. A. Graičiūno aukštoji vadybos mokykla / 3 Klasė/kursas
  • K. Lukauskaitė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą