Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Juridinio asmens organai ir atstovai

Juridinio asmens organai ir atstovai

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Juridinio asmens organai. Juridinio asmens samprata ir jų sudarymas. Juridinio asmens organų kompetencija ir funkcijos. Juridinio asmens organo sprendimų apskundimas. Valdymo organo narių pareiga. Valdymo organų sandorių pažeidimas. Išvados.

Ištrauka

Juridiniais asmenimis laikomos organizacijos, kurios turi atskirą turtą, gali savo vardu įgyti turtines bei asmenines neturtines teises ir turėti pareigas, būti ieškovais ir atsakovais teisme arba trečiųjų teisme.
Juridiniais asmenimis gali būti įmonės, organizacijos, įstaigos, susivienijimai, asociacijos, visuomeninės organizacijos Lietuvos Respublikos įstatymų ir šių organizacijų įstatų (nuostatų) numatytais atvejais.
Darbo objektas: Juridinio asmens valdymo organas.
Darbo tikslas: Supažindinti su juridiniu valdymo organu ir atskleisti jo teisinius ypatumus.
Darbo uždaviniai:
1. Išsiaiškinti kas yra juridinio asmens organas
2. Aprašyti juridinio organo kompetenciją ir pareigas.
3. Sužinoti valdymo organo teisinės atsakomybės ypatumus.
4. Pateikti išvadas.
Juridinis asmuo įgyja civilines teises ir prisiima civilines pareigas, taip pat įgyvendina jas per savo organus, kurie veikia jiems pagal įstatymą arba įstatus (nuostatus) suteiktų teisių ribose.
Juridinio asmens organų skyrimo arba rinkimo tvarką nustato Lietuvos Respublikos įstatymai ir juridinio asmens įstatai (nuostatai).
Juridiniai asmenys įgyja civilines teises, prisiima civilines pareigas ir jas įgyvendina per savo organus, kurie sudaromi ir veikia pagal įstatymus ir juridinių asmenų steigimo dokumentus. Juridinio asmens organas – tai teisinė kategorija, kuri reiškia asmenį ar asmenų gryupę, kuris (kurie) atstovauja juridinio asmens interesams santykiuose su kitais teisės subjektais be specialaus įgaliojimo.
Juridinio asmens organai vykdo šias funkcijas:
1) Formuoja ir išreiškia juridinio asmens valią.
2) Vadovauja juridinio asmens veiklai.
3) Veikia juridinio asmens vardu be įgaliojimo.
Juridinio asmens organus nustato CK, atitinkamos teisinės formos juridinius asmenis reglamentuojantys įstatymai, taip pat juridinių asmenų steigimo dokumentai. Juridinio asmens struktūra paprastai atsispindi steigimo dokumentuose, kai kada įstatymuose. Tačiau kiekvienas juridinis asmuo pagal CK 2.82 straipsnį turi turėti vienasmenį ar kolegialų valdymo organą ir dalyvių susirinkimą, išskyrus įstatymuose ir steigimo dokumentuose numatytas išimtis. Juridinio asmens organai gali būti skiriami ar renkami, kai steigėjas (dalyvis) yra ne vienas. Dalyvių susirinkimas yra aukščiausias juridinio asmens organas, laikytinas sprendimus priimančiu organu. Juridinis asmuo dažniausiai civilines teises ir pareigas įgyja ir įgyvendina per valdymo organus (įstatymų ar steigimo dokumentų nustatytais atvejais juridinis asmuo gali įgyti civilines teises ir pareigas per savo dalyvius). Pagal CK 2.81 straipsnio 4 dalį juridinio asmens valdymo organų nariais gali būti tik fiziniai asmenys, tai reiškia, kad juridinis asmuo įgyvendina civilinį teisinį subjektiškumą per fizinius asmenis. Kitų organų nariais gali būti ir fiziniai, ir juridiniai asmenys. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-05
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis13.29 KB
AutoriusDalius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasAsist. Vitalija Šimkienė
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Juridinio asmens organai ir atstovai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Asist. Vitalija Šimkienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą