Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Fiziniai ir juridiniai asmenys civilinėje teisėje

Fiziniai ir juridiniai asmenys civilinėje teisėje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Fiziniai asmenys civilinėje teisėje. Fizinių asmenų bendrieji nuostatai. Fiziniai asmenys. Piliečiai. Įmonės, neturinčios juridinio asmens teisių. Sandoriai su fiziniais asmenimis. Sandorių sąvoka ir forma. Negaliojantys sandoriai. Atstovavimas ir įgaliojimas fiziniams asmenims. Atstovavimas. Įgaliojimas. Fizinių asmenų nuosavybės teisė. Fizinių asmenų bendrieji nuostatai. Fizinių asmenų privati nuosavybė. Fizinių asmenų atsiskaitymo santykiai ir banko sąskaitos sutartis. Prievolės, atsirandančios dėl žalos padarymo fiziniam asmeniui. Fizinių asmenų autorinė teisė. Fizinių asmenų bendrieji nuostatai. Fizinių asmenų paveldėjimo teisė. Užsienio valstybių civilinių įstatymų ir tarptautinių sutarčių taikymas. Užsienio fizinių ir juridinių asmenų teisnumas. Juridiniai asmenys civilinėje teisėje. Juridinių asmenų bendrieji nuostatai. Juridiniai asmenys. Juridiniai asmenys. Sandoriai. Sandorių sąvoka ir forma. Atstovavimas ir įgaliojimas. Atstovavimas. Įgaliojimas. Juridinių asmenų nuosavybės teisė. Bendrieji nuostatai. Privati nuosavybė. Bendroji nuosavybė. Bendrosios dalinės nuosavybės teisė. Juridinių asmenų prievolinė teisė. Bendrieji prievolių nuostatai. Prievolių įvykdymas. Prievolių pasibaigimas. Atskiros prievolių rūšys. Panauda. Pavedimas. Komisas. Prievolės, atsirandančios dėl žalos padarymo. Juridinių asmenų autorinė teisė. Bendrieji nuostatai. Išvados. Remtasi 1999-2000 metų duomenimis.

Ištrauka

Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba nutarė patvirtinti Lietuvos Respublikos civilinį kodeksą ir įvesti jį nuo 1965 metų sausio 1 dienos.
Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas reguliuoja turtinius santykius ir su jais susijusius asmeninius neturtinius santykius. Įstatymais nymatytais atvejais šis kodeksas reguliuoja taip pat ir kitokius asmeninius neturtinius santykius.
Šis kodeksas nurodytus santykius reguliuoja:
1) tarp fizinių asmenų;
2) tarp juridinių asmenų;
3) tarp fizinių ir juridinių asmenų.
Turtiniams santykiams, pagrįstiems administraciniu vienos šalies pavaldumu kitai, taip pat mokesčių, valstybinio socialinio draudimo įmokų ir valstybės, savivaldybių bei valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetų santykiams šio kodekso taisyklės netaikomos.
Šeimos, darbo, žemės, kalnakasybos, vandens, miškų santykius reguliuja atitinkamos šeimos, darbo žemės, žemės gelmių, vandens ir miškų įstatymai.
Civilinės teisės ir pareigos atsiranda iš Lietuvos Respublikos įstatymų numatytų pagrindų, taip pat iš fizinių ir juridinių asmenų veiksmų, kurie nors ir nėra įstatymuose numatyti, bet pagal civilinių įstatymų bendruosius pradmenis bei prasmę sukuria civilines teises ir pareigas.
Rementis tuo, civilinės teisės ir pareigos atsiranda:
1) iš įstatymuose numatytų sandorių, taip pat iš sandorių, nors įstatymuose numatytų, bet šiems neprieštaraujančių;
2) iš administracinių aktų;
3) kaip išradimų, mokslo, literatūros ir meno kūrinių sukūrimo rezultatas;
4) dėl žalos padarymo kitam asmeniui, taip pat dėl turto įgijimo ar sutaupymo kito asmens lėšų sąskaita be pakankamo pagrindo;
5) dėl įvykių, su kuriais įstatymai susieja civilinių teisinių pasekmių kilimą.
Civilines teises saugo įstatymai, išskyrus tuos atvejus, kada jos įgyvendinamos prieštaraujant jų paskirčiai, visuomenės interesams, geriems papročiams.
Įgyvendindami teises ir atlikdami pareigas, fiziniai ir juridiniai asmenys turi laikytis įstatymų, gerbti bendro gyvenimo taisykles ir visuomenės moralės principus.Civilinės teisės nustatyta tvarka gina teismas arba trečiųjų teismas (arbitražas), pripažindami tas teises, atkurdami iki teisės pažeidimo buvusią padėtį ir užkirsdami kelią pažeidžiantiems teisę veiksmams, priteisdami atlikti preigą natūra, nutraukdami arba pakeisdami teisinį santykį, išieškodami iš pažeidusio teisę asmens padarytus nuostolius, o įstatymų arba arba sutarties numatytais atvejais – netesybas (baudą, delspinigius), taip pat kitas įstatymų numatytais būdais.
Įstatymų socialiai numatytais atvejais civilinės teisės ginamos administracine tvarka.
Asmuo arba organizacija turi teisę reikalauti per teismą paneigti jų garbę ir orumą žeminančias ir tikrovės neatitinkančias žinias.
Jeigu tokios žinios buvo paskelbtos per masines informacijos priemones, teismas priima nagrinėti reikalavimą tik po to, kai asmuo ar organizacija, apie kuriuos tokios žinios buvo paskleistos, pateikė atitinkamai masines informacijos priemonei raštišką paneigimą, nurodydami jame, kokios žinios neatitinka tikrovės ir kada jos buvo paskleistos, tačiau ta masinės informacijos priemonė atsisakė paskelbti paneigimą arba paskelbė jį tokios formos, kad žinių nepaneigė, arba jo nepaskelbė per mėnesį nuo paneigimo padavimo dienos tame pačiame leidinyje, analogiškoje radijo ar televizijos laidoje arba kitokiu adekvačiu paskelbimui informacijos būdu.
Jei asmuo ar organizacija, paskleidę ginčijamas žinias, neįrodo teisme, kad jos atitinka tikrovę, teismas įpareigoja juos paneigti ginčijamas žinias ir nustato tokių žinių paneigimo būdą.
Jeigu tikrovės neatitinkančios žinios paskleistos per masinės informacijos priemones, teismas įpareigoja šias priemones ne vėliau kaip per 15 dienų paskelbti paneigimą tame pačiame leidinyje, analogiškoje radijo ar televizijos laidoje arba kitokiu adekvačiu paskelbimui informacijos būdu.
Jei tikrovės neatitinkančios žinios yra dokumente, teismas įpareigoja dokumentą išleidusią organizaciją jį pakeisti.
Masinės informacijos priemonės, organizacijos ar asmenys, paskelbę tikrovės neatitinkančias žinias, žeminančias asmens garbę ir orumą, taip pat be asmens sutikimo informaciją apie jo asmeninį gyvenimą, atlygina moralinę žalą, kurios dydi kiekvienu atveju nuo penkių iki dešimties tūkstančių litų nustato teismas.
Teismas, nustatydamas moralinės žalos, išreikštos pinigais, dydį, atsižvelgia į žalą padariusio asmens turtinę padėtį, teisės pažeidimo sunkumo laipsnį, teisės pažeidimo pasekmes ir kitas turinčias reikšmės aplinkybes.

Darbo objektas: mokslinė literatūra.
Darbo tikslas: išsiaiškinti fizinių ir juridinių asmenų santykius civilinėje teisėje..
Uždaviniai:
1. Atskleisti civilinės teisės požymius.
2. Atskleisti civilinės teisės funkcijas fiziniams ir juridiniams asmenims..
3. Apibendrinti fizinių ir juridinių asmenų civilinės teisės principus.
4. Išanalizuoti fizinių ir juridinių asmenų civilinės teisės teisinius santykius;
5. Išanalizuoti fizinių ir juridinių asmenų civilinės teisės pažeidimus ir teisinę atsakomybę. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai4
Dydis35.37 KB
AutoriusRuta
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Fiziniai ir juridiniai asmenys civilineje teiseje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą