Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Juridinio asmens reorganizavimas ir likvidavimas

Juridinio asmens reorganizavimas ir likvidavimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Juridinių asmenų reorganizavimas. Juridinių asmenų reorganizavimo būdai. Reorganizavimo sąlygos ir reorganizavimo ataskaita. Reorganizavimo sąlygų įvertinimas. Reorganizavimo negaliojimas. Supaprastintas juridinių asmenų reorganizavimas. Juridinio asmens likvidavimas. Juridinių asmenų likvidavimo pagrindai. Juridinio asmens dalyvių sprendimas dėl likvidavimo. Likvidatoriaus paskyrimas. Juridinio asmens likvidatoriaus atšaukimas. Likvidatoriaus kompetencija. Likviduojamo juridinio asmens sandoriai. Pranešimas apie likvidavimą. Likviduojamo juridinio asmens kreditorių reikalavimų tenkinimo eilė. Išvados.

Ištrauka

Teisė yra kasdieninis mūsų gyvenimo palydovas. Tiek žmonės, tiek įvairios organizacijos, tenkindami savo interesus, dalyvauja įvairiuose visuomeniniuose santykiuose. Tokių santykių dalyviai, fiziniai ir juridiniai asmenys, privalo paklusti istoriškai susiklosčiusioms bei valstybės nustatytoms taisyklėms, reguliuojančioms jų elgesį.
Civilinės teisės subjektų institutas yra senas kaip ir pati teisė, todėl teisiškai reglamentuojamas jau daugelį metų. Mokslinėje literatūroje juridiniai asmenys ne naujiena. Yra daugybė tiek Lietuvoje, tiek užsienio valstybėse parašytų knygų, vadovėlių, skirtų civilinei teisei, kurių kiekviename yra aptariami juridiniai asmenys bei jų procedūros. Darbe aprašysiu juridinių asmenų pasibaigimo procedūras: reorganizavimo ir likvidavimo. Juridinių asmenų reorganizavimo ir likvidavimo tvarką reglamentuoja Lietuvos Respublikos Civilinis kodeksas, Įmonių įstatymas, atskirų įmonių rūšių įstatymai, atskirų įmonių įstatai, kiti teisės aktai.
Taigi, šio darbo tikslas yra supažindinti su įmonės reorganizavimu ir likvidavimu, išsiaiškinti su reorganizavimo būdais, sąlygomis, negaliojimu bei supaprastintu reorganizavimu, taip pat susipažinti su likvidavimo pagrindais, likvidatoriaus paskyrimu, jo kompetencija.
Darbo uždaviniai:
1. Išsiaiškinti, kas yra reorganizavimas ir likvidavimas;
2. Susipažinti su reorganizavimo būdais;
3. Išsiaiškinti, kas yra supaprastintas juridinio asmens reorganizavimas;
4. Išanalizuoti, kokie juridinio asmens likvidavimo pagrindai;
5. Išnagrinėti, reikalavimus paskiriant likvidatorių.

Juridinis asmuo – teisės subjektas (kaip ir fizinis asmuo); asmuo (organizacija), kuriam teisės normos (įstatymai) pripažįsta juridinio asmens statusą.
Reorganizavimas — tai juridinio asmens pabaiga be likvidavimo procedūros.
Teisę priimti sprendimą dėl juridinio asmens reorganizavimo turi juridinio asmens dalyviai ir teismas, kai tai numato įstatymas. Juridinio asmens dalyviai sprendimą dėl juridinio asmens reorganizavimo priima kvalifikuota balsų dauguma, kuri negali būti mažesnė nei 2/3 visų susirinkime dalyvaujančių dalyvių balsų. Konkretų balsų dydį nustato steigimo dokumentai. Juridinio asmens valdymo organui leisti priimti sprendimą dėl juridinio asmens reorganizavimo gali tik juridinis asmuo, prie kurio prijungiamas kitas juridinis asmuo, kai įvykdytos šios trys sąlygos:
• juridinių asmenų reorganizavimo sąlygos yra paskelbtos, kaip nustatyta CK 2.99 straipsnio 2 dalyje, ne vėliau kaip likus trisdešimčiai dienų iki prijungiamo juridinio asmens dalyvių susirinkimo;
• kiekvienam juridinio asmens dalyviui suteikta teisė susipažinti su CK 2.96 straipsnio 4 dalyje nurodytais dokumentais;
• juridinio asmens dalyvis(iai), turintys ne mažiau kaip 1/20 balsų juridinio asmens dalyvių susirinkime, turi teisę reikalauti, kad būtų sušauktas juridinio asmens dalyvių susirinkimas dėl reorganizavimo prijungimo būdu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai4 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis30 KB
AutoriusDarius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasVitalija Šimkienė
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Juridinio asmens reorganizavimas ir likvidavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Vitalija Šimkienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą