Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Lietuvos bankų sistema ir kompetencija

Lietuvos bankų sistema ir kompetencija

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Bankų sistema. Lietuvos bankų istorija. Lietuvos centrinio banko istorija. Lietuvos komercinių bankų istorija. Lietuvos bankas. Lietuvos banko tikslas. Lietuvos banko funkcijos. Lietuvos banko valdymas ir struktūra. Lietuvos banko paslaptis. Lietuvos banko finansinė apskaita ir atsakomybė. Lietuvos banko pinigų politika. Lietuvos banko paskolos. Indėliai. Komerciniai bankai. Komercinio banko tikslai. Komercinio banko funkcijos. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos bankas nuo įsikūrimo pradžios pradėjo vykdyti vieną iš įstatymų numatytų banko funkcijų – reguliuoti komercinių bankų steigimą ir kontroliuoti jų veiklą. Bankų priežiūros uždaviniai ir turinys keitėsi ir plėtėsi priklausomai nuo šalies bankų sistemos raidos. Bankai - vieni iš pagrindinių ir svarbiausių ekonominės veiklos dalyvių ir atlieka strateginį vaidmenį. Jie kaupia lėšas priimdami indėlius, skolina pinigus juridiniams ir fiziniams asmenims. Pajamas jiems užtikrina paskolos, kituose bankuose laikomi vertybiniai popieriai ir kitoks turtas. Bankas (bank) įvardinamas kaip finansų institucija, turinti specialią valstybės licenciją, priimti indėlius iki pareikalavimo, bei teikti komercines paskolas. Todėl taupos ir paskolų asociacijos, investicijų fondai ir kredito unijos turi bendrą pavadinimą – taupos institucijos. Sąvoka "bankas" atitinka komercinio banko sąvoką.
Kasdienėje kalboje žmonės vartoja sąvoką "bankas", turėdami galvoje bet kurią finansų instituciją. Kasdien žmogus šiuolaikiniame pasaulyje susiduria su bankais bei yra priverstas naudotis jo teikiamomis paslaugomis. Jokios šalies ekonomika negali vystytis be geros ir stabilios bankų veiklos. Jų vaidmuo be jokių išimčių yra gyvybiškai svarbus tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims, tiek valstybinėms institucijoms. Skiriamos dvi pagrindinės bankų grupės: emisijos (Lietuvos bankas) ir komerciniai bankai. Lietuvos bankas yra Lietuvos Respublikos centrinis bankas, kurio pagrindinis tikslas - siekti kainų stabilumo. Siekdamas šio tikslo Lietuvos bankas yra nepriklausomas nuo Lietuvos Respublikos Vyriausybės bei kitų valstybės įstaigų. Komercinių bankų sistema yra viena svarbiausių šalies ūkiui, ji efektyviai paskirsto kapitalą ir daro įtaką maksimaliam Bendrojo Nacionalinio Produkto augimui. Bankai gerina rinkos paskirstymą, padeda veiksmingai naudoti lėšas, teikia informaciją rinkos dalyviams. Mane labiau domina Lietuvos bankas, todėl rašto darbe komercinio banko nenagrinėsiu.
Darbo tikslas: išsiaiškinti Lietuvos bankų funkcijas, tikslus bei kompetenciją.
Darbo uždaviniai:
- Susipažinti su bankų sistema;
- Susipažinti su Lietuvos centrinio ir komercinio banko istorija;
- Išsiaiškinti Lietuvos centrinio ir komercinio banko tikslą, funkcijas bei struktūrą;
- Išsiaiškinti apie Lietuvos banko atsakomybę ir finansinę apskaitą.
- Aptarti Lietuvos banko pinigų politiką; ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis31.6 KB
Autoriusjolanta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasAsist. R. Navickienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos banku sistema ir kompetencija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Asist. R. Navickienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą