Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Bendrovių likvidavimo pagrindai, likvidatoriaus įgaliojimai

Bendrovių likvidavimo pagrindai, likvidatoriaus įgaliojimai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Likvidavimo rūšys. Priverstinio likvidavimo pagrindas. Savanoriško likvidavimo pagrindai. Pranešimas apie įmonės likvidavimą. Bendrovės Likvidavimo dokumentai. Likvidavimo proceso pradžios bei pabaigos registravimas. Likvidatoriaus paskyrimas. Likvidatoriaus įgaliojimai. Likvidatoriaus pakeitimas. Likvidatoriaus darbo apmokėjimo šaltiniai. Išvados. Priedai (5).

Ištrauka

Nuolat besikeičiant rinkos bei ekonominėm sąlygom įmonės turi greitai reaguoti į pokyčius, bei imtis atitinkamų veiksmų. Deja išlaikyti savo verslą pelningą labai sunku, ypač esant tokiai dideliai ir plačiai pasiūlai. Pagal statistiką (1 priedas) matome, kad nuo 2007 m. I ketvirčio iki 2008 m. II ketvirčio išregistruojamų juridinių asmenų mažėja, o įregistruojama vis daugiau. Tačiau 2008 m. III ketvirtį įregistruojamų įmonių pastebimai sumažėja, tai lemia prasidėjusi ekonomikos krizė bei didėjanti infliacija.
Tokios įmonės kurios nesugeba prisitaikyti papraščiausei išstumiamos iš rinkos ir yra priverstos likviduotis. Įmonės likvidavimas nėra lengvas ir reikalauja nemažai teorinių ir praktinių žinių. Šio darbo tikslas išsiaiškinti kokiais atvejais įmonė likviduojama, kaip ją likviduoti, bei kaip paskirtį tinkamą likvidatorių. Taip pat bus pateikti pavyzdžiai dokumentų kurie būtini norint likviduoti įmonę.
Pagal Lietuvos Respublikos civilinio kodekso straipsnį 2.95 bendrovės (kitaip juridinio asmens) gyvavimas gali pasibaigti keliais būdais tai likvidavimo arba reorganizavimo būdu. Kalbėdami apie likvidavimą galime išskirti 2 jo rūšis tai priverstinis ir savanoriškas likvidavimas.


Įstatymas nustato tikslius atvejus kada įmonė privelo likviduotis. Šis sprendimas dažniausiai susijęs su bendrovės skolomis bei tam tikrų įsipareigojimų ar pareigų neatlikimu. Tiksliau priverstinio bendrovės likvidavimo pagrindai, pagal LR civilinį kodeksą, gali būti šie:

1. Teismo ar kreditorių susirinkimo sprendimas likviduoti bankrutavusią bendrovę;
Bendrovės kreditoriai, akcininkai, turintys daugiau kaip 10% balsavimo teisę suteikiančių bendrovės akcijų, ar bendrovės vadovas, gali pateikti pareiškimą vietovės, kurioje yra bendrovės buveinė, apygardos teismui, jeigu yra bent viena iš šių sąlygų:
• bendrovė laiku nemoka darbo užmokesčio ir su darbo santykiais susijusių išmokų;
• bendrovė laiku nemoka už gautas prekes, atliktus darbus (paslaugas), negrąžina kreditų ir nevykdo kitų sandoriais prisiimtų turtinių įsipareigojimų;
• bendrovė laiku nemoka įstatymų nustatytų mokesčių, kitų privalomųjų įmokų ir (arba)
priteistų sumų;
• bendrovė viešai paskelbė arba kitaip pranešė kreditoriui (kreditoriams), kad negali arba
neketina vykdyti įsipareigojimų;
• bendrovė neturi turto ar pajamų, iš kurių galėjo būti išieškomos skolos, ir dėl šios
priežasties antstolis grąžino kreditoriui vykdomuosius dokumentus.

2. Teismo sprendimas likviduoti bendrovę, jeigu bendrovės (bendrovės valdymo organų ar
jos narių) veikla yra netinkama;

Bendrovė likviduojama teismo sprendimu, jeigu teismas pritaria ekspertų ataskaitoje nurodytai nuomonei, jog bendrovės veikla yra netinkama ir, išklausęs šalių, nusprendžia, kad bendrovė turi bųti likviduojama šiuo pagrindu. Teismas negali priimti sprendimo likviduoti bendrovę, jeigu tokio sprendimo priėmimas prieštarauja kitų bendrovės akcininkų ar darbuotojų interesams arba viešajam interesui. Apie priimtą sprendimą ir jo įsigaliojimą teismas turi nedelsdamas pranešti Registro tvarkytojui. Teismo sprendimas įsigalioja nuo LR Civilinio proceso kodekso nustatyto sprendimo įsiteisėjimo momento. Apie tai, kad teismo sprendimas įsiteisėjo, būtina papildomai pranešti Registrui. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11
Dydis77.41 KB
Autorius-Lilu-
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasVladas Liseckas
Švietimo institucijaSocialinių mokslų kolegija
FakultetasTelšių filialas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendroviu likvidavimo pagrindai likvidatoriaus igaliojimai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 22 puslapiai 
  • Socialinių mokslų kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Vladas Liseckas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą