Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Juridinių asmenų reorganizavimas

Juridinių asmenų reorganizavimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Juridinių asmenų reorganizavimas pagal civilinį kodeksą. Juridinių asmenų reorganizavimo būdai. Reorganizavimo negaliojimas. Akcinių ir uždarųjų akcinių bendrovių reorganizavimas. Akcijų keitimas reorganizuojant bendroves. Reorganizuojamų bendrovių turto, teisių ir prievolių perėmimas. Reorganizavimo projektas bei nutarimo reorganizuoti bendrovę priėmimas ir paskelbimas. Reorganizavimo užbaigimas. Kooperatinių bendrovių reorganizavimas. Valstybės ir savivaldybės įmonių reorganizavimas. Žemės ūkio bendrovių reorganizavimas. Tikrųjų ūkinių ir komanditinių ūkinių bendrijų reorganizavimas. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Reorganizavimas – tai juridinio asmens pasibaigimas kai jo veikla nesibaigia, o pereina kitam juridiniam asmeniui. Veiklos perėjimas kitam asmeniui reiškia, kad šiam pereina teisės iri pareigos bei turtas. Veiklos perėjimas nėra pagrindas nėra pagrindas nutraukti sutartį ar reikalauti įvykdyti prievolę prieš terminą, jeigu kitaip nenumato sutartis, reglamentuojančios reikalavimo teisės perleidimą ir skolos perkėlimą. Reorganizuojant juridinį asmenį, likvidavimo procedūros neatliekamos, nes jo veikla, teisės ir pareigos, pereina kitam juridiniam asmeniui.
Mano darbo tema "Įmonių reorganizavimo samprata ir tvarka", todėl darbe bandysiu aptarti visas įstatymų nuostatas susijusias su verslo subjektų reorganizavimu.
Mano darbo tikslas yra išanalizuoti visų Lietuvos Respublikoje veikiančių juridinių asmenų reorganizavimo ypatybes. Išsiaiškinti kokius dokumentus reikia įforminti reorganizuojant juridinius asmenis ir sužinoti kokie yra reorganizavimo terminai.
Mano darbo uždaviniai yra išanalizuoti Lietuvos Respublikos civilinį kodeksą, akcinių bendrovių įstatymą ir kitus norminius teisės aktus susijusius su bendrovių steigimu, reorganizavimu bei likvidavimu. Analizuojant teisės aktus pažiūrėti ar vieni teisės aktai neprieštarauja kitiems teisės aktams.

Sprendimą reorganizuoti juridinį asmenį priima juridinio asmens dalyviai arba teismas įstatymų nustatytais atvejais. Juridinio asmens, prie kurio prijungiamas kitas juridinis asmuo, sprendimą dėl reorganizavimo prijungimo būdu gali priimti ir juridinio asmens valdymo organai.
Juridinių asmenų reorganizavimo sąlygos turi būti paskelbtos, ne vėliau kaip likus trisdešimčiai dienų iki prijungiamo juridinio asmens dalyvių susirinkimo.
Reorganizavime dalyvaujančių juridinių asmenų valdymo organai privalo parengti juridinio asmens reorganizavimo sąlygas, kuriose turi būti numatyta:
Juridinio asmens pavadinimas;
juridinio asmens teisinė forma;
juridinio asmens buveinė;
juridinio asmens kodas; registras, kuriame kaupiami ir saugomi duomenys apie tą juridinį asmenį.
Jeigu juridinis asmuo yra bankrutuojantis ar likviduojamas, apie tai taip pat turi būti pažymima nurodytuose dokumentuose.
Jeigu juridinis asmuo yra pridėtinės vertės mokesčio mokėtojas, tai mokėtojo kodas turi būti taip pat pažymimas dokumentuose.
Jei dokumentuose yra minimas juridinio asmens kapitalas, tai turi būti nurodomas įstatinis kapitalas ir apmokėto įstatinio kapitalo dydis.
Taip pat turi būti nurodomas reorganizavimo būdas, pasibaigiantys juridiniai asmenys ir tęsiantys veiklą po reorganizavimo juridiniai asmenys; reorganizuojamo juridinio asmens dalyvio tapimo tęsiančio veiklą po reorganizavimo juridinio asmens dalyviu tvarka, sąlygos ir terminai bei išmokos juridinio asmens dalyviams.
Momentas, nuo kurio pasibaigiančio juridinio asmens teisės ir pareigos pereina tęsiančiam veiklą po reorganizavimo juridiniam asmeniui;
Juridinio asmens valdymo ir kitiems organams, administracijos darbuotojams bei kreditoriams suteikiamos papildomos teisės.
Apie reorganizavimo sąlygų sudarymą turi būti paskelbta viešai tris kartus ne mažesniais kaip trisdešimties dienų intervalais arba paskelbta viešai vieną kartą ir pranešta visiems juridinio asmens kreditoriams raštu. Reorganizuojamo juridinio asmens kreditorius turi teisę reikalauti nutraukti ar įvykdyti prieš terminą prievolę, taip pat atlyginti nuostolius, jei tai numatyta sandoryje ar yra pagrindas manyti, kad prievolės įvykdymas dėl reorganizavimo pasunkės, ir kreditoriui pareikalavus juridinis asmuo nesuteikė papildomo prievolių įvykdymo užtikrinimo.
Reorganizuojamo juridinio asmens kreditoriai turi teisę susipažinti su išvardytais dokumentais ir gauti jų kopijas. Visi šie dokumentai turi būti pateikti juridinių asmenų registrui ne vėliau kaip pirmą viešo paskelbimo dieną, pakeičiant ir steigimo dokumentus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-25
DalykasCivilinės teisės diplominis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasDiplominiai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis23.78 KB
AutoriusGintaras
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Juridiniu asmenu reorganizavimas [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2006-03-22 IP: 195.14.177.217
    zilvinas sako

    geras darbas. verta siustis.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą