Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Akcinės bendrovės steigimo, teisinio statuso ir atsakomybės lyginamoji analizė

Akcinės bendrovės steigimo, teisinio statuso ir atsakomybės lyginamoji analizė

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Bendrosios sąvokos. Akcinių bendrovių ir uždarųjų akcinių bendrovių steigimas. Akcinių ir uždarųjų akcinių bendrovių teisinis statusas. Akcinės bendrovės ir uždarosios akcinės bendrovės atsakomybė. Išvados.

Ištrauka

Akcinių bendrovių steigimą reglamentuoja Lietuvos Respublikos Akcinių Bendrovių įstatymas. (Šis Įstatymas reglamentuoja įmonių, kurių teisinės formos yra akcinė bendrovė ir uždaroji akcinė bendrovė, steigimą, valdymą, veiklą, reorganizavimą, pertvarkymą, atskyrimą ir likvidavimą, akcininkų teises ir pareigas, taip pat užsienio bendrovių filialų steigimą bei jų veiklos nutraukimą.). Pagal šį įstatymą, akcinė bendrovė (AB) – tai bendrovė, kurios įstatinis kapitalas turi būti ne mažesnis kaip 150 tūkst. litų. Jos akcijos gali būti platinamos bei jomis prekiaujama viešai, vadovaujantis vertybinių popierių rinką reglamentuojančiais teisės aktais. Uždaroji akcinė bendrovė (UAB), pagal šį įstatymą – tai bendrovė, kurios įstatinis kapitalas turi būti ne mažesnis kaip 10 tūkst. litų. Joje turi būti mažiau kaip 250 akcininkų. Uždarosios akcinės bendrovės akcijos negali būti platinamos bei jomis prekiaujama viešai, jei įstatymai nenustato kitaip.
Darbo tikslas išanalizuoti su akcinėmis bendrovėmis ir uždarosiomis akcinėmis bendrovėmis susijusius įstatymus.
Darbo uždaviniai:
1. Palyginti Akcinės ir Uždarosios akcinės bendrovės steigimo įstatymus;
2. Susipažinti su AB ir UAB teisiniu statusu ir palyginti AB ir UAB teisinį statusą;
3. Apžvengti Akcinės ir Uždarosios akcinės bendrovės atsakomybę.

1. BENDROSIOS SĄVOKOS

Juridinis asmuo, pagal Civilinį Kodeksą- tai yra savo pavadinimą turinti įmonė, įstaiga ar organizacija, kuri savo vardu gali įgyti ir turėti teises bei pareigas, būti ieškovu ar atsakovu teisme.
Bendrovė - tai įmonė, kurios įstatinis kapitalas padalintas į dalis, vadinamas akcijomis. Ji gali užsiimti, bet kokia Lietuvos Respublikos įstatymo nedraudžiama veikla.
Bendrovė yra juridinis asmuo, kuris neša ribotą turtinę atsakomybę už savo veiksmus. Turtinė atsakomybė negali būti didesnė nei jos turimas kapitalas. Bendrovės akcininkai už bendrovės veiksmus atsako tik tuo kapitalu, kurį įdėjo pirkdami akcijas.
Pagal Civilinio Kodekso 1.102 straipsnį, akcijos – tai vertybiniai popieriai, patvirtinantys jų savininko (akcininko) teisę dalyvauti valdant bendrovę, jeigu įstatymai nenustato ko kita, teisę gauti dividendą, teisę į dalį bendrovės turto, likusio po jos likvidavimo, ir kitas įstatymų nustatytas teises.
Akcininkai yra fiziniai ir juridiniai asmenys, kurie turi įsigiję bendrovės akcijų.
Auditorius – liudija firmų apskaitos teisingumą ir nustatytų verslo procedūrų laikymąsi.
Revizorius – tikrina, ar firma vykdo savo pareigas ir teisingai vykdo apskaitą, bei kitus įsipareigojimus.
Civilinė atsakomybė – tai turtinė prievolė, kurios viena šalis turi teisę reikalauti atlyginti nuostolius ar sumokėti netesybas (baudą, delspinigius), o kita šalis privalo atlyginti nuostolius ar sumokėti netesybas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKomercinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis23.02 KB
AutoriusMonika
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasasist. G. Šaltienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Akcines bendroves steigimo teisinio statuso ir atsakomybes lyginamoji analize [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 14 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • asist. G. Šaltienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą