Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Privatieji juridiniai asmenys

Privatieji juridiniai asmenys

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Juridiniai asmenys. Juridinių asmenų rūšys. Privatūs juridiniai asmenys. Advokatų profesinės bendrijos. Akcinės bendrovės. Europos ekonominių interesų grupės. Individualios (personalinės) įmonės. Komanditinės (pasitikėjimo) ūkinės bendrijos. Kooperatinės bendrovės (kooperatyvai). Kredito unijos ir kitos kredito įstaigos. Tikrosios ūkinės bendrijos. Uždarosios akcinės bendrovės. Žemės ūkio bendrovės. Išvados.

Ištrauka

Teisė yra kasdieninis mūsų gyvenimo palydovas. Civilinė teisė - tai teisės šaka, kurios normos reguliuoja lygių ir vienas kitam nepavaldžių subjektų visuomeninius turtinius santykius ir su jais susijusius, taip pat ir nesusijusius, asmeninius neturtinius santykius. Ši teisė apima daug įvairių terminų bei taisyklių ,kuriomis vadovaudamiesi teisininkai ar verslininkai privalo atstovauti save,savo ginamąjį,jo interesus. Tiek žmonės, tiek įvairios organizacijos, tenkindami savo interesus, dalyvauja įvairiuose visuomeniniuose santykiuose. Tokių santykių dalyviai, fiziniai ir juridiniai asmenys, privalo paklusti istoriškai susiklosčiusioms bei valstybės nustatytoms taisyklėms, reguliuojančioms jų elgesį.
Pagrindinis kursinio darbo tikslas – panagrinėti civilinio subjekto teorinę sampratą, aptarti jo teises ir pareigas.
Civilinės teisės subjektų institutas yra senas kaip ir pati teisė, todėl teisiškai reglamentuojamas jau daugelį metų. Mokslinėje literatūroje juridiniai asmenys ne naujiena. Yra daugybė tiek Lietuvoje, tiek užsienio valstybėse parašytų knygų, vadovėlių, skirtų civilinei teisei, kurių kiekviename yra aptariami juridiniai asmenys. Juridiniai asmenys yra skirstomi į viešuosius ir privačiuosius-tiek vienas,tiek kitas turi skirtingą teisinį statusą. Manau,kad tai tikrai aktuali tema žmogui kuris savo gyvenimą ketina susieti su verslu. Savo darbe bandysiu atsakyti i šiuos esminius klausimus : kas yra juridinis asmuo? Koks gali būti juridinis asmuo? Kokios privataus juridinio asmens rūšys, teisės ir pareigos? Kokia juridinio asmens teisinė atsakomybė? Daug informacijos radau internete ir ją pasinaudojau formuodamas savo referato dalis. Specialiąsias sąvokas aiškinau naudodamasis Civiliniu kodeksu,kurio paskutiniai pakeitimai buvo padaryti 2000 metų liepos mėnesį.
Civilinių teisinių santykių subjektai, arba dalyviai, yra tie asmenys, tarp kurių atsiranda civilinis teisinis santykis. Civilinių teisinių santykių dalyviai yra tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys.
Lietuvos Respublikos Civilinis Kodeksas 2.33 str. juridinius asmenis apibūdina taip: " Juridiniai asmenys yra: valstybė ir savivaldybės, religinės bendruomenės ir bendrijos, profesinės sąjungos, personalinės įmonės, žemės ūkio bendrovės, akinės bendrovės ir panašiai. "Juridinis asmuo yra savo pavadinimą turinti įmonė, įstaiga ar organizacija, kuri gali savo vardu įgyti ir turėti teises bei pareigas, būti ieškovu ar atsakovu teisme".
Civilinis kodeksas juridinį asmenį apibrėžia pagal šiuos požymius: savo pavadinimą; galėjimą savo vardu įgyti ir turėti teises bei pareigas; savarankišką atsakomybę. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-09-13
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis36.31 KB
Autoriusvirga
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Privatieji juridiniai asmenys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą