Išplėstinė paieška
 
 
 

Valstybės tarnyba

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Valstybės tarnybos sąvoka ir rūšys. Valstybės tarnautojo sąvoka ir klasifikavimas. Konstitucinė Lietuvos Respublikos (LR) piliečio teisė stoti į valstybės tarnybą. Priėmimo sąlygos. Valstybės tarnautojo pareigos ir teisės. Valstybės tarnautojo tarnybinė atsakomybė. Valstybės tarnybos valdymas. Išvados.

Ištrauka

Nė viena Lietuvos teisės mokslo sritis šiandien taip nestokoja teisės literatūros ir mokslinio įdirbio kaip teisės teorija. Šis stygius ypač išryškėja dabar, Lietuvai atgavus Nepriklausomybę ir kilus reikalui kurti nacionalinę teisinę sistemą, laisvą nuo politinio diktato ir orientuotą į demokratinės visuomenės teisinio reguliavimo poreikius [6, 13 psl]
To priežastys įvairios. Viena iš jų glūdi ir pačiame teisės moksle. Tai etatistinė (normatyvistinė) teisės samprata, iki šiol vyravusi Lietuvos jurisprudencijoje ir pozityviojoje teisėje, teise laikiusi bet kokį valdžios imperatyvą, paverstą privalomo elgesio taisykle.
Teisės esmės klausimai buvo tarsi "išimti" iš jurisprudencijos kompetencijos. Atskirta nuo autentiškos teisės sampratos ir pritaikyta prie praktinių totalitarinio režimo poreikių, prie einamosios politikos, jurisprudencija virto jo praktinio įtvirtinimo ideologija, normine sistema: visa teisinė sistema buvo to režimo kūrinys ir tiesiogiai jam tarnavo. Todėl suprantama, kodėl šiandien, pasikeitus vertybių sistemai ir atsiradus kitokiam socialiniam užsakymui, kitokios teisės sampratos poreikiui, buvusi ideologiškai "drausminga" ir normatyvizmo idėjiškai nuskurdinta jurisprudencija turi bene daugiausiai metodologinio pobūdžio problemų. Pirmiausia jai tenka įveikti subjektyvistinę teisės sampratą, kildinti teisę ne tiek iš valstybės valios, kiek iš visuomenės, paties asmens kultūrinio aktyvumo, mainų lygiavertiškumo, t. y. iš visuomenės vertybių, kurios būtų privalomos ir įstatymų leidėjui, saistytų jo valią, neleistų bet kurio įstatymų leidėjo paliepimo, įforminto įstatymu, laikyti teise [6, 14 psl].
Terminas "valstybės tarnyba" vartojamas siaurąja ir plačiąja prasme. Plačiąja žodžio prasme valstybės tarnyba suprantama kaip tarnautojo veikla bet kuriose valstybės organizacijose: valstybės valdžios institucijose, valstybės įmonėse ir įstaigose. Siaurąja prasme valstybės tarnyba - tarnautojo darbas tik įstatymu apibrėžtose valstybės institucijose, nes ne visi asmenys, užimantys pareigas valstybės institucijose, yra valstybės tarnautojai [6, 17 psl].
Darbo tikslas – išnagrinėti Lietuvos Respublikos valstybės tarnybą.
Šiam tikslui sprendžiami šie uždaviniai:
remiantis LR Konstitucija paanalizuoti stojimo į valstybės tarnybą teises ir priėmimo sąlygas;
remiantis 2002 (Nr. 45-1708) ir 1999 (Nr. 66-2130) metų Valstybės tarnybos įstatymų Redakcija, taip pat 1995 Valdininkų įstatymu (Nr. 33-759) palyginti valstybės tarnybos ir valstybės tarnautojo sampratos evoliuciją, valstybės tarnautojo tarnybinę atsakomybę;
remiantis teisiniu reguliavimu palyginti valstybės tarnautojo teises ir pareigas.
Aptarti kokios valstybinės institucijos atsakingos už LR tarnybą ir kokias funkcijas jos atlieka;
Tyrimo objektas - Lietuvos Respublikos valstybės tarnyba, priėmimo sąlygos, evoliucijos samprata, tarnautojo pareigos ir teisės, tarnybinė atsakomybė.
Nagrinėjamos problemos aktualumas – palyginti buvusius ir esamus įstatymus, įvertinti pasikeitimus – privalumus ir trūkumus.
Tyrimo metodika - Valstybės tarnybos įstatymų Redakcijų (galiojanti 2002, Nr. 45-1708 ir buvusios 1995, Nr. 33-759 ir 1999, Nr. 66-2130) analizė ir palyginimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis26.33 KB
AutoriusBrigituliux@one.lt
Viso autoriaus darbų13 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybes tarnyba [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą