Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Valstybės tarnybos valdymas

Valstybės tarnybos valdymas

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Valstybės tarnybos sąvoka, rūšys. Valstybė tarnybos pagrindiniai principai. Valstybės tarnautojų klasifikavimas, jų administracinis teisinis statusas. Valstybės tarnautojų pareigybių lygiai ir kategorijos. Pretendentų į valstybės tarnybą atranka ir priėmimas, teisės ir pareigos. Valstybės tarnybos valdymas. Išvados.

Ištrauka

Jau iš pavadinimo galima numatyti apie ką bus kalbama šiame referate – Valstybės tarnyba. Manau kiekvienam vien žodis – Valstybė iškarto asocijuojasi su jų gimtąja tėvyne, o tarnyba asmeniškai man asocijuojasi su patarnavimu kažkam, todėl sujungus šiuos žodžius gaunasi įdomus junginys, kurį manau daugelis apibrėžtų skirtingai, aš šiame savo darbe bandysiu paaiškinti, kaip aš supratau kas tai yra Valstybės tarnyba, kokios jos rūšys, kaip jos apibrėžimus vertina skirtingi autoriai, kokiais pagrindiniais principais ji vadovaujasi, kokių lygių darbuotojai ten dirba ir kaip jie yra klasifikuojami, koks jų administracinis ir teisinis statusas, kaip valstybės tarnautojai atrenkami ir priimami į valstybės tarnybą ir galiausia kaip ta visa valstybės tarnyba yra valdoma, kas ją valdo, kokias funkcijas atlieka valdydami.


Valstybė pasak Laimos Andrikienės, tai pirmiausia žmonės, o tarnyba, tarnavimas žmogui, valstybės piliečiams yra labai svarbus ir kilnus darbas, kurį reikia stengtis atlikti kuo geriau.
Tarnyba, tai viena svarbiausių žmonių , o taip pat ir visuomenės bei valstybės tikslingos veiklos rūšių. Ši sąvoka suvokiama įvairiai:kaip žmonių veiklos rūšis, kaip socialinis teisinis institutas, kaip valstybės institucijų sistema. Dabartinis lietuvių kalbos žodynas tarnybą apibrėžia kaip paslaugų sistemą, įmonę, tarnavimą. Enciklopedijose pateikiamas ir kitoks apibūdinimas: ".. iš sutarties arba iš kito pagrindo kilusi teisinė pareiga, ką kiekvieno naudai veikti, atlikinėti...". Tarnyba sudaro valdymo esmę, be jos nebūtų įmanoma įgyvendinti valstybinio valdymo. Vienos tarnybos priklauso privatinės teisės santykių sričiai, kitos gi- viešosios teisės, kaip antai valstybės tarnyba.
Valstybės tarnyba gali būti nagrinėjama įvairiais aspektais, kaip, pavyzdžiu, socialiniu(asmenų, užimančių pareigas valstybės institucijose valstybės pavedimu atliekama naudinga veikla), politiniu (veikla, kuria reorganizuojama valstybės politika), sociologiniu (valstybės funkcijų, valstybės institucijų kompetencijos praktinis įgyvendinimas bei efektyvumo nustatymas), organizaciniu (valstybės tarnyba kaip sistema, susidedanti iš valstybės aparato struktūrinių – funkcijų elementų), moraliniu (valstybės tarnybos moralinių pagrindų nagrinėjimas), ir svarbiausia, - teisiniu (valstybės tarnyba – kompleksinis teisinis institutas, kurio teisės normomis reglamentuojami valstybiniai – tarnybiniai santykiai).
Egzistuoja įvairūs valstybės tarybos apibūdinimai. Pasak J.N. Starilovo, valstybės tarnyba plačiąja teorine prasme – "....valstybės organų kadrų valdymo funkcijos įgyvendinimas ir praktinė veikla visų asmenų, gaunančių atlyginimą iš valstybės biudžeto...". Kai kurie rusų autoriai, kaip A.P.Aliochin ir J.M.Kozlov, valstybės tarnybą plačiąja prasme supranta kaip valstybės tarnautojų pareigų vykdymą valstybinėse organizacijose ( valstybės valdžios institucijose, įmonėse, įstaigose). Siaurąja prasme , anot autorių, valstybės tarnyba susideda iš valstybės tarnautojų pareigų vykdymo tik valstybinės valdžios institucijose. Dar galima priskirti ir asmenis, vykdančius vietos savivaldos institucijų jiems paskirtas funkcijas. V.M.Manochin kritikuoja šį apibrėžimą, kai apsiribojama tik valstybės tarnautojų veikla, susijusia su pareigybinių funkcijų realizavimu, nes tai neatspindi valstybės organizuojančio vaidmens šio instituto funkcionavimui. Pasak pastarojo autoriaus, valstybės tarnyba – tai"...viena iš valstybės veiklos sričių , apimanti valstybės institucijų ir kitų įstaigų personalo (organizacijų asmeninės sudėties) organizavimą ir teisinį reguliavimą, o taip pat ir pati šio personalo veikla praktiška įgyvendinant valstybės pavestas funkcijas bei uždavinius...". ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-07-27
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis17.21 KB
AutoriusJurgita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybes tarnybos valdymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą