Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Valstybės tarnyba (2)

Valstybės tarnyba (2)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įžanga. Valstybės tarnybos samprata. Bendrosios nuostatos. Valstybės tarnybos įstatymo taikymas. Priėmimas į valstybės tarnybą. Valstybės tarnybos pagrindiniai principai. Valstybės tarnautojų klasifikavimas. Tarnybiniai nusižengimai. Išvados. Santrauka.

Ištrauka

Darbas yra susijęs su valstybės tarnyba. Valstybės tarnyba yra vienas iš svarbiausių administracinės teisės institutų. Tai sudėtingas, kompleksinis teisės institutas, kurį sudaro ne tik administracinės teisės, bet ir kitų teisės sistemos rūšių (šakų) - konstitucinės, darbo, socialinės apsaugos, civilinės teisės - normų reguliuojami visuomeniniai santykiai. Valstybės tarnybos sąvoką, principus, valstybės tarnautojo statusą, atsakomybę, darbo užmokestį, socialines ir kitas garantijas, tarnybos valdymo teisinius pagrindus nustato Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymas. Valstybės tarnybos sąvoka minėto įstatymo 2 straipsnyje apibūdinama gana plačiai. Glaustai valstybės tarnybą galima apibūdinti kaip visumą teisinių santykių, kurie atsiranda įgijus valstybės tarnautojo statusų valstybės ar savivaldybės institucijoje ar įstaigoje ryšium su viešojo valdymo veiklos vykdymu. Valstybės tarnyba grindžiama įstatymų viršenybės, lygiateisiškumo, lojalumo,politinio neutralumo, skaidrumo, atsakomybės už priimtus sprendimus, karjeros, taip pat valstybės tarnautojų veiklos etikos principais. Valstybės tarnybos įstatymas be išlygų taikomas valstybės tarnautojams, išskyrus statutinius valstybės tarnautojus, kurių tarnybą reglamentuoja įstatymo patvirtintas statutas (pvz., VRM vidaus tarnybos statutas) arba Diplomatinės tarnybos įstatymas, nustatantys specialias priėmimo į tarnybą, jos atlikimo, atsakomybės ir kitas su tarnybos ypatumais susijusias sąlygas. Statutiniams valstybės tarnautojams Valstybės tarnybos įstatymo nuostatos taikomos tiek, kiek jų statuso nereglamentuoja statutai ar Diplomatinės tarnybos įstatymas, išskyrus nustatytą darbo apmokėjimo tvarką.

1999 m. liepos 8 dieną buvo priimtas Valstybės tarnybos įstatymas. Jis nustatė pagrindinius valstybės tarnybos principus, valstybės tarnautojo statusą ir valstybės tarnybos teisinius pagrindus. Tai sudėtingas, kompleksinis teisės institutas, kurį sudaro ne tik administracinės teisės, bet ir kitų teisės sistemos rūšių (šakų) - konstitucinės, darbo, socialinės apsaugos, civilinės teisės - normų reguliuojami visuomeniniai santykiai.
Viena iš įstatymo rengimo priežasčių buvo ta, kad Europos Komisijos nuomonėje pažymėta, jog Lietuvos administracinio valdymo pajėgumas yra nepakankamas, taip pat žmonėms pasitikėjimo nekelia valstybės tarnyba ir didelė valdininkų kaita, netinkama valstybės tarnybos darbuotojų darbo apmokėjimo sistema, dėl to trūksta kvalifikuotų valstybės tarnybos darbuotojų.
Iki įstatymo priėmimo galiojęs Valdininkų įstatymas nepadėjo pašalinti minėtų trūkumų, be to, jis reglamentavo tik mažos dalies (apie 18 tūkst.) valstybės tarnautojų veiklą. Priminsiu, kad asmenų, gaunančių darbo užmokestį iš valstybės ar savivaldybių biudžeto, yra apie 300 tūkstančių.
Valstybės tarnyba yra kiekvienos šalies vidaus teisės subjektas, tačiau įstatyme atsižvelgta ir į Europos Sąjungos teisines normas, šis įstatymas atitinka Europos Sąjungos dokumentų reikalavimus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis12.58 KB
AutoriusAlgirdas
Viso autoriaus darbų38 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasT. Račius
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybes tarnyba (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Marijampolės kolegija / 2 Klasė/kursas
  • T. Račius
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą