Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Valstybės tarnautojų priėmimas į tarnybą

Valstybės tarnautojų priėmimas į tarnybą

  
 
 
12345678
Aprašymas

Patikimas ir efektyvus valdymas. Valstybės tarnautojas. Lietuvos respublikos Valstybės tarnyba grindžiamas įstatymo viršenybės, lygiateisiškumo, politinio neutralumo, skaidrumo ir karjeros principais. Asmenims, stojantiems į valstybės tarnybą, taikomi tokie bendrieji reikalavimai. Į valstybės tarnybą negali būti priimti asmenys. Apie numatomą priėmimą į valstybės tarnybą skelbia. Pretendentas į valstybės tarnybą privalo pateikti šiuos dokumentus. Priimant į valstybės tarnybą, taikomi šie pretendentų atrankos būdai. Į politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigas priima.

Ištrauka

Patikimas ir efektyvus valdymas – tai,visų pirma, nekorumpuoti ir besąlygiškai paklusnūs įstatymams valstybės tarnautojai.Antra – skaidrus sprendimų rengimo ir priėmimo procesas,ir,trečia – profesionali valstybės tarnyba,ir,žinoma,nesudėtingas ir ekonomiškas valdymo aparatas.Būtent toks valdymas reikalingas valstybei,norinčiai toliau plėtoti demokratiją,kurti teisinę valstybę,sėkmingai kloti rinkos ekonomikos pagrindus ir,svarbiausia,užtikrinti be gilių krizių ir socialinių konfliktų kasdienį žmonių gyvenimą. Valstybė turi siekti lūžio valdymo sistemoje dirbančių žmonių elgesyje,jų pažiūroje į darbą, save ir kitus žmones.Tiktai jų vertybių ir asmeninių nuostatų teigiami pokyčiai leis padidinti valdymo institucijų administracinius gebėjimus.
1999 m.liepos 8 d. LR Seimo priimtas Lietuvos Respublikos Valstybės tarnybos įstatymas Nr.VIII – 1316 (šio įstatymo nauja redakcija – LR Valstybės tarnybos įstatymo pakeitimo 2002 04 23 įstatymas Nr.IX – 855) nustato:pagrindinius valstybės tarnybos principus,valstybės tarnautojo statusą,atsakomybę,darbo užmokestį,socialines ir kitas garantijas,valstybės tarnybos valdymo teisinius pagrindus.
valstybės tarnyba – teisinių santykių,atsirandančių įgijus valstybės tarnautojo statusą, jam pasikeitus ar jį praradus,taip pat atsirandančių dėl valstybės tarnautojo viešojo administravimo veiklos valstybės ar savivaldybės institucijoje ar įstaigoje įgyvendinant tam valstybės valdymo srities politiką ar užtikrinant jos įgyvendinimo koordinavimą,koordinuojant tam tikros valstybės valdymo srities įstaigų veiklą,valdant,paskirstant finansinius išteklius ir kontroliuojant jų panaudojimą,atliekant auditą,priimant ir įgyvendinant teisės aktus,valstybės ir savivaldybių institucijų ar įstaigų sprendimus viešojo administravimo srityje,rengiant ar koordinuojant teisės aktų, sutarčių ar programų projektus ir teikiant dėl jų išvadas,valdant personalą arba turint viešojo administravimo įgaliojimus nepavaldžių asmenų atžvilgiu,visuma. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-09-19
DalykasAdministracinės teisės konspektas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasKonspektai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis11.62 KB
AutoriusMatilda
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybes tarnautoju priemimas i tarnyba [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Konspektai
  • 6 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą