Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Valstybės tarnybos samprata, pagrindiniai principai

Valstybės tarnybos samprata, pagrindiniai principai

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Valstybės tarnybos samprata, pagrindiniai principai. Įvadas. Valstybės tarnybos samprata. Valstybės tarnybos principai. Valstybės tarnautojų etikos principai. Valstybės tarnautojų atsakomybės principas. Išvados.

Ištrauka

"Akivaizdu, jog geriausioje santvarkoje privalo būti tokia tvarka, kad kiekvienas galėtų geriausiai elgtis ir laimingai gyventi". Šie senovės mąstytojo žodžiai puikiai tinka ir mūsų laikais, kai tvarkos palaikymas yra reguliuojamas įstatymais. Kaip ir visos valstybės institucijos taip ir valstybės tarnybos veikla turi savo reguliavimo įstatymą- valstybės tarnybos įstatymą.
Tarnyba - tai viena svarbiausių žmonių, o taip pat ir visuomenės bei valstybės tikslingos veiklos rūšių. Ši sąvoka suvokiama įvairiai: kaip žmonių veiklos rūšis, kaip socialinis teisinis institutas, kaip valstybės institucijų speciali sistema. Dabartinis lietuvių kalbos žodynas tarnybą apibrėžia kaip paslaugų sistemą, įmonę, tarnavimą.Enciklopedijose pateikiamas ir toks apibūdinimas:
"... iš sutarties arba iš kitokio pagrindo kilusi teisinė pareiga, ką kieno naudai veikti, atlikinėti...". Tarnyba sudaro valdymo esmę, be jos nebūtų įmanoma įgyvendinti valstybinio valdymo. Vienos tarnybos priklauso privatinės teisės santykių sričiai, kitos gi - viešosios teisės, kaip antai, valstybės tarnyba.
Požiūris į valstybės tarnybą,jos reglamentavimą ir tarnautojus yra rodiklis kaip sutvarkyta valstybė ir visa jos sistema.

Darbo tikslas- neišsipliečiant apžvelgti Lietuvos Respublikos valstybės tarnybą, plačiau apžvelgti ir komentuoti valstybės tarnybos principus.
Šiam tikslui sprendžiami šie uždaviniai:
• remiantis LR Konstitucija išanalizuoti su valstybės tarnyba susijusius principus
• remiantis 2002 (Nr. 45-1708) Valstybės tarnybos įstatymu paaiškinti valstybės tarnautojo veiklos bei etikos principus.
• remiantis 2002 (Nr. 45-1708) Valstybos tarnybos įstatymo redakcija išanalizuoti valstybės tarnautojų atsakomybės principą ir su juo susijusius teises bei pareigas.
Tyrimo metodika - Valstybės tarnybos įstatymo Redakcijos 2002, Nr. 45-1708 analizė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo kursinis darbas
KategorijaViešasis administravimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis26.57 KB
Autoriusedita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybes tarnybos samprata pagrindiniai principai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 15 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą