Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Lietuvos Respublikos prezidento teisinė padėtis

Lietuvos Respublikos prezidento teisinė padėtis

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Valstybės vadovo institutas. Valstybės vadovo samprata. Valstybės vadovo instituto raida Lietuvoje. Lietuvos Respublikos (LR) Prezidento rinkimų tvarka. Įgaliojimų nutrūkimas. Lietuvos Respublikos Prezidento kompetencija. Lietuvos Respublikos (LR) Prezidento įgaliojimai santykiuose su Seimu. Lietuvos Respublikos (LR) Prezidento įgaliojimai santykiuose su Vyriausybe. Lietuvos Respublikos (LR) Prezidentas ir teisminė valdžia. Lietuvos Respublikos (LR) Prezidento kompetencija krašto apsaugoje bei užsienio politikoje. Pilietybė. Malonė. Valstybiniai apdovanojimai. Respublikos Prezidento teisės aktai. Kiti statuso klausimai. Prezidento teisės aktai. Prezidento imunitetas. Vėliava. Antspaudas. Prezidento valstybinis aprūpinimas ir aptarnavimas. Išvados.

Ištrauka

Kiekviena pasaulio valstybė turi savo vadovą. Valstybės vadovas – aukščiausias vykdomosios valdžios reiškėjas, yra asmuo ar kolegialus organas, turintis teisę oficialiai atstovauti šaliai tarptautiniuose santykiuose bei spręsti svarbiausius vidaus politikos klausimus.
Beveik visuose valstybėse vadovas yra vienasmenis. Konstitucinėse monarchijose – sostą paveldintis monarchas, respublikose – konstitucijos nustatytam laikotarpiui renkamas prezidentas. Prezidento institucija egzistuoja tik tose suvereniose šalyse, kurios pagal valdymo formą yra respublikos. Šiandien oficialiai prezidentu gali būti išrinktas kiekvienas pilietis atitinkantis tam tikus reikalavimus.
Valstybės vadovas yra laikomas tautos vienybės simboliu, išreiškia ne atskirų partijų interesus, bet visų visuomenės sluoksnių interesus. Dažniausiai valstybės vadovo postą užima žmonės, kurie iki išrinkimo buvo aktyvūs kurios nors politinės partijos nariai. Tapę valstybės vadovais, jie pasidaro "politiškai neutralūs" ir laikinai nedalyvauja savo partijos organų veikloje. Tačiau yra ir tokių, kurie prieš rinkimus nepriklausė jokiai partijai.
Savo darbe apžvelgsiu Lietuvos Respublikos Prezidento teisinę padėtį. Norint gerai suvokti, kokia yra Prezidento teisinė padėtis, reikia žinoti pačią valstybės vadovo sampratą, instituto raidą. Kadangi Lietuvoje Prezidento institucija atsirado tik 1919m. atgimstančioje valstybėje, todėl pažvelgdama jos raidą, palyginsiu ją su dabartinio vadovo padėtimi, pabandysiu atskleisti skirtumus ir panašumus. Taip pat aptarsiu Prezidento rinkimų tvarką; įgaliojimus; santykius su Seimu, Vyriausybe, jų svarbą šalies valdyme; Prezidento teisminę valdžią; kompetenciją krašto apsaugoje bei užsienio politikoje. Taip pat Respublikos Prezidento teisės aktus bei kitus statuso klausimus. Nagrinėjant valstybės vadovo atliekamas funkcijas, jo galias valdant šalį, galima spręsti apie valstybėje susiklosčiusią valdymo formą.
Rašydama šį darbą rėmiausi įstatymais, kurie apibrėžia ir reguliuoja Lietuvos Respublikos Prezidento pareigas bei veiklą.
Kiekvienai valstybei reikalingas atsakingas asmuo, kuris užtikrintų konstitucinę tvarką, garantuotų valstybinės valdžios tęstinumą ir stabilumą, aukščiausiu lygiu atstovautų tarptautiniams santykiams. Valstybės vadovas realizuodamas šiuos įgaliojimus, bendradarbiauja su visomis trimis valdžiomis: įstatymų leidžiamąja, vykdomąja bei teismine. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-21
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis29.51 KB
AutoriusKriste
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos prezidento teisine padetis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2009-02-22 IP: 62.80.224.196
    Agne sako

    Būtų geras darbas, tačiau nėra išnašų, naudojamos literatūros.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą