Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Lietuvos Respublikos Prezidento teisinė padėtis (3)

Lietuvos Respublikos Prezidento teisinė padėtis (3)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Valstybės vadovo samprata. Respublikos Prezidento problema Lietuvos konstitucinės teisės istorijoje. Prezidento statusas Lietuvos valstybėje 1919 – 1940 metais. Prezidento statusas Lietuvos Valstybės Laikinosiose Konstitucijose. Respublikos Prezidento statusas pagal 1922 metų Lietuvos Valstybės Konstituciją. Respublikos Prezidento statusas pagal 1928 metų Lietuvos Valstybės Konstituciją. Respublikos Prezidento statusas pagal 1938 metų Lietuvos Valstybės Konstituciją. Respublikos Prezidento statusas pagal 1992 metų Lietuvos valstybės konstituciją. Respublikos Prezidento statuso problemos atkūrus Lietuvos Respublikos nepriklausomybę. Lietuvos Respublikos Prezidento statuso šaltiniai. Lietuvos Respublikos Prezidento statusas Lietuvos teisės sistemoje. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos Respublikos Prezidento statusas – vienas iš aktualiausių klausimų tiek Lietuvos konstitucinės teisės istorijoje, tiek nūdienos Lietuvos konstitucinėje praktikoje. Jau tarpukario nepriklausomoje Lietuvoje Respublikos Prezidento statusas buvo tapęs demokratijos realizavimo, visuomenės politinių tradicijų vystymosi kliuviniu. Taip pat ir šiomis dienomis gausios publikacijos spaudoje, mokslinės konferencijos, politikos bei visuomenės veikėjų pasisakymai, o ir pati politinė, ekonominė, socialinė, taip pat moralinė tautos ir valstybės raida verčia atkreipti dėmesį į Respublikos Prezidento statusą, ieškoti būdų, kaip Respublikos statusas galėtų būti efektyvesnis sprendžiant visuomenės ir valstybės problemas.
Šio darbo tikslas – aptarti Lietuvos Respublikos Prezidento teisinę padėtį.
Uždaviniai:
1. Išsiaiškinti ką reiškia valstybės vadovo sąvoka.
2. Aptarti Lietuvos Prezidento problemą konstitucinės teisės istorijoje.
3. Išanalizuoti Prezidento statusą Lietuvos valstybėje 1918-1940 m.
4. Išnagrinėti Lietuvos Respublikos Prezidento statusą pagal 1992 m. Konstituciją.
Valstybės vadovo sąvokos neapibrėžtumo negalima pašalinti taikant pažodinį aiškinimo metodą. Pastarasis ne tik neatskleistų reikiamo teisinio turinio, bet ir pirštų ydingą mintį, jos Respublikos Prezidentas yra pagrindinė ir svarbiausia institucija. Tai reikštų, kad Prezidentas gali vadovauti bet kuriai kitai institucijai, pavyzdžiui, Vyriausybei ar teismams. Tačiau kišimasis į teismų veiklą draudžiamas, o įgaliojimas šaukti ir pirmininkauti Vyriausybės posėdžiams 1922 m. Konstitucijoje nenumatytas.
Vadinasi, valstybės vadovo sąvoka atskleistina taikant kitus aiškinimo metodus, visų pirma istorinį, lyginamąjį ir sisteminį metodą.
Istoriniu ir lyginamuoju požiūriu valstybės vadovo rango suteikimas Respublikos Prezidentui nėra Lietuvos Respublikos teisinės kūrybos ypatumas ar "naujadaras", neturi atitikmens. Lietuvos valstybės 1918-1928 m. Konstitucijose analogiškos nuostatos nėra. Tačiau pagal 1938 m. Konstituciją respublikos priešakyje yra Respublikos Prezidentas, vadovaujanti valstybei. Taigi dabartinės Konstitucijos 77 str. 1 dalį (Respublikos Prezidentas yra valstybės vadovas) galima atitinkamai suprasti ir aiškinti pagal konstitucinį nuoseklumą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-29
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis18.15 KB
AutoriusSaule
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos Prezidento teisine padetis (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą