Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) konstitucinė teisė

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) konstitucinė teisė

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) konstitucinė teisė. Istoriniai pagrindai. Nepriklausomybės karas ir jo įtaka Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV). konstituciniai teisei. Nepriklausomybės deklaracija. Konfederacijos straipsniai. 1787 metų konstitucija ir Teisių bilis. Konstitucijos aiškinimas. Teismų praktika. Valdžių padalijimo principas. Asmeninės teisės ir laisvės. Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) konstitucinės teisės įtaka. Išvados. Zusamenfassung.

Ištrauka

Kai mes kalbame apie konstitucijos ir konstitucinių principų laikymąsi, apie konstitucijos įtaką, turime atminti, kad konstitucija pati yra tik popieriaus gabaliukas. Jos tekste ir žodžiuose nėra nieko galingo. Galinga yra ne pati konstitucija o pati konstitucinė sistema.
Šita sistema susideda pirmiausia iš visuomenės nusistatymo konstitucijos atžvilgiu, o antra iš visuomeninių santykių ir institutų susiklosčiusių aplink konstituciją. Tokiu būdu, jeigu konstituciją galime laikyti kaip pačių geriausių idėjų suma išdėstytų popieriuje, tai konstitucionalizmas- tai kažkas daugiau, tai konstitucijos "gyvenimas", realybė, kuri aišku gali būti ir neidealiausia.
Savo tolimesniame darbe aprašysiu didžios šalies, galima pasakyti konstitucionalizmo pradininkės bei ištikimiausios savo paties teorijos pasekėjos- Jungtinių Amerikos Valstijų konstitucinę teisę.
Šita tema mane sudomino pirmiausia tuo, kad JAV pirmoji šalis pasaulyje sukūrė dar iki mūsų laikų tebegaliojančią konstituciją ir pritaikė ją savo poreikiams. Konstitucija, tai yra orientyras tolesniam šalies vystymuisi. Kas svarbiausia JAV konstitucingumo raida tai pačios šalies istorijos raida , taigi mano darbe viena iš svarbiausių užduočių buvo atkreipti dėmesį į konstitucinės teisės šaltinius tai yra kokiais dokumentais ar teorijomis buvo remtasi kuriant nuo pamatų jaunos šalies teisę. Didelę įtaka greitam ir patvariam konstitucingumo kūrimuisi turėjo ir amerikiečių nepriklausomybės kovos , kurios padėjo suvienyti šalį o dokumentai priimti tuo, metu davė pagrindą tolimesniam teisės vystymuisi. Reikia pabrėžti, kad Amerikos tauta tai tauta įvairiausių tautybių ir kultūrų, skirtingų kalbos grupių tauta. Tai yra faktoriai kurie dar labiau skatino žmonių kova už savo teises ir jų įtvirtinimą, todėl JAV konstitucija yra išradingu kompromisų tarp įvairiausių gyventojų sluoksnių sąvadas.
Darbe yra analizuojami tokie konstitucinės teisės šaltiniai kaip JAV nepriklausomybės deklaracija priimta 1776 m. liepos 4 d. kuri įtvirtino šalies nepriklausomybę ir atsiskyrimą nuo Anglijos, konfederacijos straipsniai priimti 1777 m. lapkričio 15 d. įtvirtinę nors silpną, bet jau valstijų sąjungą bei vienas svarbiausių dokumentų teisės istorijoje – 1787 m. konstitucija, bei vėliau priimtos ir neatskiriamos nuo konstitucijos jos pataisos, kurios vėliau tapo pagrindu įtvirtinančiu asmens politines bei asmenines teises ir laisves. Taip pat yra aptartas JAV teismų darbas, kuris yra neatsiejamas nuo konstitucinės teisės kūrimosi bei jos kontrolės ir konstitucijos aiškinimo.
JAV teisė turbūt yra aprašyta kiekviename teisės istorijos vadovėlyje ir manau tikrai ne veltui, nes, kaip toliau bus aprašyta, padarė tikrai didelę įtaka konstitucinės teisės kūrimuisi visame pasaulyje, daugelis pasaulio šalių, ypač federacinės, kaip pavyzdžiu rėmėsi Amerikos konstitucinės teisės struktūra kuriant savo, o konstituciniai principai, kaip pavyzdžiui valdžių padalijimo ar įstatymo viršenybės ir daugelis kitu, yra įtvirtinti turbūt visose demokratinių valstybių konstitucijose.
Savo darbe rėmiausi tokia literatūra kaip:Mindaugo Maksimaičio knyga "Užsienio teisės istorija" kur yra nagrinėjama pati JAV konstitucinė teisė jos šaltiniai bei istorija, taip pat prancūzų autoriaus Rene Davido knyga "pagrindinės šiuolaikinės teisinės sistemos" išversta į rusu kalbą , šioje knygoje yra aptarta JAV ir Anglijos teisės panašumai bei skirtumai ir kas mane labiausiai sudomino tai JAV teismu darbo ypatumai, JAV konstitucijos aiškinimas ir taip pat istorija. Pačios konstitucijos analizavimui naudojausi Vito Vasiliausko parengtoje užsienio teisės istorijos chrestomatija. Taip pat JAV konstitucinė teisė iš dalies yra aprašoma ir liginama su Lietuvos konstitucinėje teisėje tokio paties pavadinimo išleistoje 2002 m. knygoje. Taip pat darbe yra panaudoti darbai Grego Raselo – profesorius bei politologijos katedros vedėjas Oklahomos universitete mieste Norman, bei Alberto P. Blošteino- buvusio teisės fakulteto jurisprudencijos profesoriaus Nju-Džersio universitete, kuris parašęs dagybę mokslinių darbu susiję su konstitucionalizmu tarp jų 6-šių tomų darbas apie Amerikos konstitucija : Constitution of Dependencies and Special Sovereignties. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKonstitucinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis55.61 KB
Autoriusjara
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasL. Paukštytė
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Jungtiniu Amerikos Valstiju (JAV) konstitucine teise [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 25 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • L. Paukštytė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą