Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Dvigubos pilietybės konstitucinė problema

Dvigubos pilietybės konstitucinė problema

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos Valstybė. Dvigubos pilietybės ribojimo konstitucinė samprata. Teigiami ir neigiami dvigubos pilietybės suteikimo aspektai. Pilietybės įstatymo projektas. Įstatymo projekto pagrindinės nuostatos. Konstitucinio teismo nuomonė dvigubos pilietybės klausimais. Lietuvos Respublikos (LR) Konstitucijos reglamentuojama pilietybė. Dvigubos pilietybės reglamentavimas. Konstitucinio Teismo 2006 11 13 d. nutarimas. Išvados.

Ištrauka

Pilietybė- tai žmogaus pasas, suteikiamas jam gimstant, tai tam tikra gairė, nurodanti į tolesnę mūsų gyvenimo kryptį, kuri gali turėti lemiamos įtakos mūsų gyvenimui. Gavę vienos valstybės pilietybę gimdami, dažniausiai net negalvojami, jog gali tekti turėti "antrąjį pasą"- dvigubą ar net, kai kuriais atvejais, trigubą pilietybę. Prigimtinis pasas- etninė pilietybė, padedanti žmogui jausti, jog kažkur yra vieta, valstybė, kurios teisėti piliečiai mes esame.
Gyvenime susiklosto tokių atvejų, kuomet dėl įvairių priežasčių esame priversti palikti savo tėvynę, tačiau tai jokiu būdu nereiškia, jog atsisakome savo norime atsisakyti savo šaknų- pilietybės, kurios, manėme, jog niekas negali iš mūsų "atimti
Paisydami KT nutarimo, teigiančio , kad Lietuvos Respublikos pilietis kartu gali būti ir kitos valstybės piliečiu tik atskirais įstatymo numatytais atvejais. Pabrėžtina, kad Konstitucijos 12 straipsnio nuostata, jog asmuo gali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės piliečiu tik atskirais įstatymo numatytais atvejais, reiškia, kad tokie įstatymo nustatyti atvejai gali būti tik labai reti (atskiri), kad dvigubos pilietybės atvejai turi būti ypač reti - išimtiniai, kad pagal Konstituciją negalima nustatyti tokio teisinio reguliavimo, pagal kurį dvigubos pilietybės atvejai būtų ne ypač retos išimtys, bet paplitęs reiškinys."
Taigi, kursinio darbo tema- Dvigubos pilietybės problema yra labai aktuali bei reikalaujanti ieškoti kompromiso, pildyti įstatymų spragas ir galbūt net keisti konstitucijos tam tikrus straipsnius.
Darbo tikslas: aprašyti dvigubos pilietybės problema, remiantis Konstitucinio teismo nutarimais, Seimo nario Andriaus Kubiliaus dvigubos pilietybės įstatymo projektu, pilietybės įstatymu, kitais teisės aktais bei autoritetingu visuomenės narių nuomone. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKonstitucinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis25.45 KB
Autoriussaule
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasDoc. Dr. Vytautas Sinkevičius
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dvigubos pilietybes konstitucine problema [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Doc. Dr. Vytautas Sinkevičius
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą