Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Dvigubos pilietybės teisinis reglamentavimas

Dvigubos pilietybės teisinis reglamentavimas

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Dvigubos pilietybės ribojimo konstitucinė samprata. Pilietybės įstatymo 2002 m. redakcijos normos, leidusios atsirasti dvigubai pilietybei. Konstitucinio Teismo išaiškinimų dvigubos pilietybės klausimu vertinimai (kritika) žiniasklaidoje. Pilietybės įstatymo pakeitimo projektas ir Vyriausybės išvada jo atžvilgiu. Referendumo dvigubos pilietybės klausimu problema. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Temos aktualumas: pilietybė yra tas demokratijos garantas, kurio dėka asmenys, turintys piliečio teisinį statusą, įgalinami dalyvauti valstybės valdymo procesuose. Kitaip tariant, pilietybės dėka piliečiai įgyja išskirtinę padėti konkrečios valstybės gyventojų tarpe, kadangi pilietybės turėjimas leidžia naudotis ypatingomis teisėmis bei laisvėmis, numatytomis tos valstybės Konstitucijoje. Taigi pilietybė yra būtina prielaida, kad asmuo turėtų visas Konstitucijoje ir įstatymuose įtvirtintas teises ir laisves, kad jo teisėti interesai būtų ginami tiek šalies viduje, tiek už jos ribų. Tačiau dabar Lietuvos Respublikoje sprendžiama opi problema dėl dvigubos pilietybės suteikimo. Ši problema iškilo todėl, kad labai dažnai pasitaiko atvejų, kai dviguba pilietybė suteikiama nekompetentingiems asmenims. Šiam klausimui spręsti yra siūloma surengti referendumą dėl dvigubos pilietybės klausimo.
Darbo tikslas: išanalizuoti dvigubos pilietybės ribojimo konstitucinę sampratą.
Tyrimo objektas: dvigubos pilietybės teisinis reglamentavimas.
Darbo uždaviniai:
1. Išanalizuoti dvigubos pilietybės ribojimo konstitucinę sampratą
2. Apibrėžti padarinius leidusius dvigubai pilietybei atsirasti.
3. Išanalizuoti Konstitucinio teismo aiškinimą dėl dvigubos pilietybės ir LR Pilietybės įstatymo normų taikymą
Informacinių šaltinių apžvalga: rašant darbą remtasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos Pilietybės įstatymu, teisės vadovėliais, Lietuvos Respublikos Aukščiausiojo Teismo nutartimi.
Pilietybė tai vienas svarbiausių klausimų, kurį nagrinėja konstitucinė teisė. Pilietybes svarba pasireiškia tuo, kad būtent per ją įsiprasmina ir pati šiuolaikinė valstybė. Pilietybė yra neatskiriamai susijusi su šiuolaikine valstybe, kaip vienas jos esminių elementų, kadangi civilizuotų valstybių pasauliniame kontekste neįmanoma kalbėti apie valstybę neatkreipiant dėmesio į jos piliečius.
Taigi pilietybė yra tas demokratijos garantas, kurio dėka asmenys, turintys piliečio teisinį statusą, įgalinami dalyvauti valstybės valdymo procesuose. Kitaip tariant, pilietybės dėka piliečiai įgyja išskirtinę padėti konkrečios valstybės gyventojų tarpe, kadangi pilietybės turėjimas leidžia naudotis ypatingomis teisėmis bei laisvėmis, numatytomis tos valstybės Konstitucijoje. Taigi pilietybė yra būtina prielaida, kad asmuo turėtų visas Konstitucijoje ir įstatymuose įtvirtintas teises ir laisves, kad jo teisėti interesai būtų ginami tiek šalies viduje, tiek už jos ribų.
Kad geriau išsiaiškintume pilietybės sąvoką, reikia detaliau panagrinėti skirtingus jos aspektus, nes teisinėje literatūroje pilietybė suprantama nevienodai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis23.4 KB
AutoriusMarina
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasV. Zemciugovas
Švietimo institucijaUtenos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dvigubos pilietybes teisinis reglamentavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Utenos kolegija / 3 Klasė/kursas
  • V. Zemciugovas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą