Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Europos Sąjungos (ES) Konstitucija

Europos Sąjungos (ES) Konstitucija

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Europos Sąjungos konstitucija. Europos Sąjungos (ES) sutartyse iki šiol galiojusių teisės instrumentų įvairovė. Europos Sąjungos (ES) teisės aktų supaprastinimas ir jų hierarchijos nustatymas. Europos Sąjungos (ES) instrumentų supaprastinimas. Europos Sąjungos (ES) juridinių instrumentų taikymo sritys. Europos Sąjungos (ES) teisės aktų hierarchija. Procedūrų supaprastinimas. Įprastinė įstatyminė procedūra. Konsultavimosi procedūra. Biudžeto priėmimo procedūra. Išvados.

Ištrauka

Europos Sąjungos konstitucijos kūrimo idėja dažniausiai yra pristatoma kaip bandymas supaprastinti steigiamuosius Europos Bendrijų dokumentus, sujungti į vieną dokumentą visas sutartis, įvykdyti ES decentralizuojančias reformas, visa tai pateisinant kaip kelią į geresnį ir demokratiškesnį valdymą sąjungos, kurią sudarys 25 valstybės, kuris bus daug arčiau eilinio europiečio.
Sutarties dėl Europos Konstitucijos (toliau ES Konstitucija) dokumentas daugiau nei metus buvo politinių diskusijų objektas, todėl objektyvią analizę, remiantis esama medžiaga (dažnai apsiribojančia einamųjų Konvente svarstomų klausimų analize) pateikti yra ganėtinai sunku. Detaliausiai diskusiją vykusią dėl ES dokumentų supaprastinimo atspindi pačio Konvento ir jo darbo grupių dokumentai bei jo rengtos ataskaitos, kuriomis pagrinde bus ir remiamasi šiame darbe.
Tikriausiai pirmiausia reikėtų pabrėžti, kad supaprastinimas, rengiant ES Konstituciją buvo suprantamas kaip "padaryti aiškia", tačiau buvo būtina užtikrinti, kad vienodą juridinę-politinę galią turintys teisės aktai turės ir tą patį demokratinio legitimumo pagrindą. Be to, siekta ne tik supaprastinti teisės instrumentus, jų hierarchiją, kalbą, bet ir jų priėmimo procedūras.
Pirminę ES teisės instrumentų klasifikaciją nustatė 249 Europos Bendrijos Steigimo Sutarties straipsnis, kurį papildė nemažai išvestinės teisės aktų, ir kai kurie iš jų pavadinti taip pat, kaip minėtame straipsnyje išvardintieji, tačiau turi savų ypatybių. Tačiau teisės aktų pobūdžio įvairovė ir pavadinimų panašumas dažnai kelia problemų dėl nustatymo, ar konkretus aktas yra įpareigojančio pobūdžio.
249-ajame straipsnyje pateikiamas klasikinis Europos Sąjungos teisinių aktų ir jų veiksmingumo sąrašas. Straipsnyje išskiriami privalomieji aktai (sprendimas, reglamentas ir direktyva) ir neprivalomieji aktai (rekomendacija ir nuomonė). (Pažymėtina, kad rekomendacijos ir nuomonės vis dėlto turi teisines pasekmes, ypač kaip aiškinamieji instrumentai).
Kalbant apie privalomuosius aktus, sprendimas "jame nurodomiems adresatams yra privalomas su visais savo elementais". Taigi, sprendimas yra individualus, ne visuotinio galiojimo aktas. Direktyva ir reglamentas, priešingai, yra visuotinio galiojimo ir norminio pobūdžio aktai. Tačiau direktyva būna adresuota Šalims narėms ir įpareigoja jas būtinai pasiekti nustatytą rezultatą, o reglamentas būna skirtas tiesiogiai piliečiams ir jo visi elementai yra privalomi. Taigi, direktyva nustato rezultatą, kurį privalu pasiekti, ir Šalių narių jurisdikcijoje yra formos bei priemonių pasirinkimas (nors Teismo praktika pripažino, kad direktyvos tam tikromis sąlygomis, gali būti tiesiogiai veiksmingos ). Praktikoje direktyvai, kaip instrumentui, yra būdinga tai, kad ji suteikia teisės aktų leidėjui daugiau laisvės. Šis gali pagal poreikį nustatyti tik bendrą kokios nors politikos pagrindą arba tik minimalias normas, bet kitais atvejais gali priimti ir labai detalias nuostatas, palikdamas Šalims narėms labai nedidelę perkėlimo laisvę arba išvis jos nepalikdamas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai3 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis23.84 KB
Autoriusieva
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2003 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Sajungos (ES) Konstitucija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą