Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Jungtinių Tautų Organizacija (JTO) ir žmogaus teisių apsauga

Jungtinių Tautų Organizacija (JTO) ir žmogaus teisių apsauga

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Jungtinių Tautų Organizacija (JTO). Žmogaus teisės Jungtinių Tautų Organizacijoje (JTO). Pagrindiniai Jungtinių Tautų Organizacijos (JTO) tarptautiniai dokumentai. Jungtinių Tautų Organizacijos (JTO) žmogaus teisių gynimo institucijos. Išvados.

Ištrauka

Žmogaus teisių nuostata - pačių žmonių kūrinys, kuris darė labai didelį poveikį žmonijos raidai. Svarbiausios ir populiariausios idėjos - žmogaus laisvės ir teisės, be kurių, neįsivaizduojamas pilnavertis žmogaus gyvenimas. Žmogaus teisės ir laisvės kilo iš to, kad žmogus norėjo apsaugoti save, savo šeimą, namus, nuo valdžios ar kitų asmenų. Taip pat iš pastangų ginti savo orumą, garbę. Ši žmonių teisių nuostata privertė kurti naują valstybės sampratą, kovoti su diskriminacija, padalinimu į klases. Norint laimėti šią kovą, patys žmonės turėjo susimąstyti ar pakankamai įdeda pastangų. Juk norint tai padaryti, reikia atsižvelgti į kitų individų poreikius, interesus. Yra nemažai teorinių žmogaus teisių klasifikacijų, sudarytų remiantis įvairiausiais tyrimais ir kriterijais. Pagal reguliavimo sritį, galima išskirstyti asmenines teises (teisė į gyvybę, asmens laisvę, kt.), politines teises (rinkimų teisė, teisė dalyvauti savo šalies valdyme), kultūrines teises (teisė į mokslą), socialogines-edukologines teises (teisė į saugias darbo sąlygas). Visų šių teisių praktiniam įgyvendinimui buvo sukurtos įvairios organizacijos. Viena iš jų yra JTO, kurios veikla bus išnagrinėta šiame darbe, remiantis keliais šaltiniais. Nagrinėjama tema yra aktuali tuo, kad visame pasaulyje yra pažeidinėjamos žmonių teisės, todėl kiekvienam žmogui svarbu žinoti, kas gali juo pasirūpinti.

Pagrindinis šio darbo tikslas - išsiaiškinti, kas yra JTO, apžvelgti žmogaus teisių gynimą šioje organizacijoje.
Šio darbo uždaviniai:
1. Susipažinti su JTO, jos susikūrimo priežastimi.
2. Apžvelgti žmogaus teises JTO.
3. Susipažinti su pagrindiniais JTO tarptautiniais dokumentais.
4. Apžvelgti JTO žmogaus teisių gynimo institucijas.

1945 m. spalio 24 d. 51 valstybė įsteigė JTO (Jungtinių Tautų Organizacija). Kaip atsirado šis vardas? Terminą "Jungtinės Tautos" sugalvojo JAV prezidentas Franklinas D. Ruzveltas (1882 - 1945). Pirmą kartą oficialiai šis terminas buvo pavartotas 1942 m. sausio 1 d. dokumente "Jungtinių Tautų Deklaracija". Pagrindinis šios organizacijos susikūrimo tikslas - stabilizuoti tarptautinius santykius bei sustiprinti visuotinės tautos pagrindus. Kadangi ši organizacija susikūrė pasibaigus Antrąjam Pasauliniam karui. Ir iki šių dienų Jungtinių Tautų Organizacija tebevaidina labai svarbų vaidmenį siekiant tarptautinio stabilumo, pagrindinių žmogaus teisių užtikrinimo viso pasaulio gyventojams, socialinių ir ekonominių problemų nagrinėjimo ir jų sprendimo. Šiandien į šią veiklą įsitraukė beveik visos pasaulio valstybės - 185 šalys. Kaip ir kiekviena organizacija, taip ir JTO turi savo simbolį ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-20
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis32.58 KB
AutoriusNeringa
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Jungtiniu Tautu Organizacija (JTO) ir zmogaus teisiu apsauga [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą