Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Europos Sąjunga (ES) ir žmogaus teisių gynimas

Europos Sąjunga (ES) ir žmogaus teisių gynimas

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Žmogaus teisės ir jų plėtra. Žmogaus teisių plėtra. Ginamų žmogaus teisių katalogas. Žmogaus teisės Europos Sąjungoje (ES). Europos Sąjunga (ES). Europos konstitucija ir piliečiai. Europos taryba — organizacija, ginanti žmogaus teises. Europos žmogaus teisių konvencija. Žmogaus teisių apsaugos sistema. Politinių ir pilietinių teisių plėtra. Išvados.

Ištrauka

Žmogaus teisių pagrindas — pagarba kiekvieno individo gyvybei ir žmogiškajam orumui — sutinkamas daugelyje didžiųjų pasaulio religijų ir filosofijų. Žmogaus teisių nereikia pirkti, uždirbti ar paveldėti, jos yra vadinamos "neatimamosiomis" nes niekas dėl jokios priežasties neturi jų iš žmogaus atimti. Tai reiškia, kad jos yra prigimtinės ir neatskiriamos nepriklausomai nuo rasės, odos spalvos, kalbos, religijos, politinių pažiūrų, tautybės ir socialinės kilmės, nuosavybės, gimimo ar kitokio statuso.
Žmogaus teisės pirmiausiai formavosi kaip humanistinė idėja. Apie žmonių lygybę kalbėjo jau antikos filosofai, vėliau krikščionybės ideologai. Vėliau iškilo poreikis šią idėją įtvirtinti teisės aktuose, organizuotai versti praktiniu valstybinių institucijų ir piliečių elgesiu. Todėl žmogaus teisių ginties istorijos pradžia dažnai siejama su įstatymų ir kodeksų priėmimu.
Yra įkurtos įvairios tarptautinės, regioninės ir kitos organizacijos, priimta daugybė žmogaus teises reglamentuojančių teisinių aktų, chartijų ir kitų sprendimų. Tačiau žmogaus teisių įgyvendinimo problema vis dar yra vienas svarbiausių pilietinės visuomenės uždavinių.
Lietuvos valstybė yra Europos kontinento dalis. Vystant Lietuvos politiką ir teisę orientuojamasi į kitas, pažangesnes Europos valstybes. Todėl šio savarankiško darbo tikslas — aptarti būtent Europos organizacijas, sprendžiančias, nagrinėjančias žmogaus teisių gynimo, apsaugos įgyvendinimo klausimus, remiantis Europos Sąjungos teise.

Šiai temai analizuoti keliami šie pagrindiniai uždaviniai:
• Išanalizuoti žmogaus teises bei jų plėtrą;
• Trumpai apžvelgti ES ir jos struktūrą;
• Apžvelgti ES piliečio teises;
• Aptarti Europos Tarybos reikšmę žmogaus teisių gynybos srityje;
• Išanalizuoti Europos žmogaus teisių konvencijos principus, jos vaidmenį bei svarbą.

Savarankiško darbo objektas — žmogaus teisių gynimas. Šiam darbui atlikti yra naudojami literatūros ir internetinės informacijos analizės metodai.


Žmogaus teisės, nėra fiksuojamos visiems laikams — tam tikra jų dalis yra pavaldi kitimams. Šiuolaikinė žmogaus teisių samprata nesutampa su XVIII ar XIX a. žmogaus teisių mastu ir jų samprata. XVIII ir XIX a. buvęs aktualus reikalavimas panaikinti vergiją ir baudžiavą šiandien pasaulyje neaktualus, šiandien aktualiausios antrosios ir trečiosios kartos žmogaus teisės, pirmiausiai teisė į darbą, butą, gyvybei palankią aplinką. Jos tampa itin aktualios visuomenėms virstant pramoninėmis, automatizuojant ir robotizuojant gamybą, o pačiai žmogaus ūkinei veiklai tampant globaline, kuri taip pat globališkai kėsinasi į žmogaus gyvenamosios aplinkos kokybę kaip būtiną žmogaus teisių įgyvendinimo sąlygą.
XVIII a. žmogaus teisių koncepcijos funkcija iš esmės buvo siejama su pastangomis apriboti valstybinės valdžios savivalę žmogaus teisių atžvilgiu, nes tada asmeniui teko vaduotis iš despotinių, totalitarinių, monarchistinių režimų, kurie kėlė didžiausią grėsmę žmogaus teisėms.
Teisinės ginties požiūriu skiriamos žmogaus teisės ir pagrindinės teisės. Pagrindinėmis teisėmis laikomos tos teisės, kurios yra garantuotos konstitucijos ir paprastų įstatymų. Pavyzdžiui, teisė į mokslą Lietuvos sąlygomis yra pagrindinė žmogaus teisė, nes įtvirtinta Lietuvos Respublikos Konstitucijoje, tuo tarpu Šveicarijoje ji yra tik žmogaus teisė, nes neįtvirtinta įstatymiškai.
Pagrindinės teisės iš pradžių plėtotos kaip piliečių savigyna nuo valdžios savivalės, šiandien jau perauga šiuos tikslus. Pagrindinėms teisėms šiandien gresia ne mažesnis pavojus ir iš privačios jėgos — ūkinių organizacijų, privačių asmenų dėl jų piktnaudžiavimo žodžio ir spaudos laisve, augančio ūkinės veiklos poveikio gyvenamajai aplinkai, jos kokybei bei kitokiu veiksnių. Atsiranda būtinybė kurti teisinį mechanizmą ginti pagrindines žmogaus teises ir nuo valstybinės valdžios, ir nuo privačių asmenų agresijos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis334.11 KB
AutoriusMonika
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKauno Kovo 11-osios vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Sajunga (ES) ir zmogaus teisiu gynimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Kauno Kovo 11-osios vidurinė mokykla / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą